1397/5/20 |
15:30 |
شناسه خبر: 42844

پاسخ افسر ارشد آمریکا به سوالات "بدون مرز"

افسر ارشد عملیات روانی پنتاگون در گفت‌وگو با برنامه«بدون مرز»، روش‌های مختلف جنگ روانی آمریکا درکشورهای مختلف از جمله ایران را توضیح داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ برنامه «بدون مرز» در تازه ترین قسمت خود که امشب (شنبه 20 مرداد) ساعت 19:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود؛ پای صحبت های «اسکات بنت» افسر جنگ روانی پنتاگون نشسته است. او به سوالات مختلفی پیرامون تاکتیک‌های جنگ روانی آمریکا در کشورهای مختلف، حمایت مالی از تروریسم و نقشه‌های آمریکا برای ضعیف‌کردن قدرت ایران در منطقه پاسخ داده است. 
این افسر جدا شده پنتاگون ضمن اشاره به تاکتیک‌های جنگ روانی آمریکا در براندازی دولت‌های مخالف خود می گوید: ما تاکنون توانسته‌ایم با استفاده از جنگ روانی، بسیاری از دولت‌های مخالف آمریکا را سرنگون کنیم. ما در بالکان، لیبی و جنگ اول عراق با استفاده از عملیات روانی وارد میدان شدیم و توانستیم به کمک عملیات جنگ نرم، به راحتی پیروزی را مهیا کنیم. البته ایران نمونه جدید و تازه‌ای است که هنوز نمی‌توان گفت چه روشی را باید برای آن به کار بست. شاید تلاش برای ارتباط با مردم ایران یکی از بهترین‌ روش‌ها برای جنگ روانی و تغییر رژیم در این کشور باشد. 
اسکات بنت در بخشی از صحبت‌های خود، روش‌های حمایتی آمریکا و عربستان از تروریست‌ها را افشا می کند. به گفته او، آمریکا و عربستان از طریق بانک یواس‌بی (USB) سوئیس پول‌های زیادی را در اختیار تروریست‌ها می‌گذارند تا آنان این پول‌ها را صرف خرید تجهیزات نظامی برای ارسال به سوریه کنند. 
وی با اشاره به اسناد موجود در مورد ساختگی بودن حمله به برج‌های دوقلو اذغان می دارد: این حمله، از جانب سیا و موساد طرح‌ریزی و انجام شد تا آمریکا بهانه لازم برای براندازی دولت‌های هفت کشور طی 5 سال را داشته باشد. آمریکا به بهانه دمکراسی و حقوق بشر، بسیاری از رژیم‌ها را سرنگون کرده در حالی که هم‌چنان از دیکتاتوری‌های طرفدار خود حمایت ویژه می‌کند.
«بدون مرز» یک برنامه گفت‌وگو محور است که هر هفته با اجرای مرتضی غرقی میزبان سیاست‌مداران شناخته شده دنیا می‌شود. این برنامه آیینه‌ای برای انعکاس دیدگاه‌ شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار بر ایران، منطقه و جهان است.
این برنامه کاریست از گروه سیاسی شبکه دو به تهیه کنندگی مرتضی غرقی که شنبه‌ها ساعت 19:30 روانه آنتن می شود.
ارسال نظر
captcha