1397/5/24 |
18:03 |
شناسه خبر: 42856

روایتی از جنس شکوهِ صبر و مقاومت در برنامه «از آسمان»

به مناسبت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی؛ برنامه «از آسمان» به سراغ سه تن از آزادگان رفته تا روایتگر حماسه آزادگی از زبان این عزیزان باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ این برنامه همراه با سه آزاده گرامی(احمد قورچی، حسین غفاری و جلیل هاشمی)؛ از خاطرات اردوگاه های عراق می گوید و محملی است برای شنیدن گفتنی های این اسطوره های صبر. دوربین «از آسمان» این بار روای قصه آزادگانی می شود که روزهایی تمام عشق شان در یک چاردیواری کوچک و سرد و آزار دهنده جا شده بود.  

گاهی صحبت به شکنجه ها می رسد و گاه به شکوه صبر و مقاومت. رزمندگانی که در اسارتگاه با مشکلاتشان می جنگیدند؛ جنگی که پایانش پیروزی بود.

دوستی ها ، برنامه های جمعی ، همبستگی اراده ها و هزار روایت زیبای دیگر هم در روایت آزادگی دیده می شود؛ مانند ایثارگری در زندان های عراق  که رخت تازه ای بر تن کرد؛ رختی دوخته شده از پارچۀ خوش نقش عزت. دست به دست هم دادن ، یکرنگ و یکدل شدن ، ویژگی انحصاری و تکرار نشدنی سال های اسارت این رزمندگان آزاده است؛ آنچه که تکرار آن در همکلامی با این عزیزان از شیرینی و حلاوت آن نمی کاهد.

گفتنی است «از آسمان» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی که با نگاهی مستند عاشقانه های فرهنگ پایداری، جهاد و شهادت را به تصویر می کشد. این برنامه به کارگردانی و تهیه کنندگی امیر خورشیدی فرد جمعه هر هفته ساعت 16:15 در جدول پخش شبکه دو سیما قرار دارد. «از آسمان» تنها مجموعۀ مستمر حوزۀ ایثار و شهادت سیماست که هجدهمین سال فعالیت خود را سپری می کند.

ارسال نظر
captcha