1397/5/24 |
18:10 |
شناسه خبر: 42857

روایت حماسه شهید حسین قمی در مستند «مردی با آرزوهای بزرگ»

شبکه دو سیما جمعه 26 مردادماه مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» را که روایتیست از حماسه شهید مرتضی حسین پور (حسین قمی) روانه آنتن می کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ مستند " مردی با آرزوی های بزرگ " روایتی است از چرایی و چگونگی شهادت مرتضی حسین پور و محسن حججی  در عملیاتی که اهمیتی حیاتی برای نیروهای مقاومت و ارتش سوریه داشت.

در عراق و سوریه مشکل اصلی کمبود نیروی انسانی نبود و ارتش آن ها بیش از همه چیز مستشاران مجرب نظامی می خواستند. افسرانی کارکشته که جنگ در کوهستان ، شهرها و دشت های باز را بلد بودند؛ کسانی مثل مرتضی حسین پور و یا همان حسین قمی. نابغه ای که در کنار همه مهارت هایش زبان عربی را هم به لهجه های گوناگون بلد بود. او سن و سال زیادی نداشت اما آنقدر در مأموریت های رزمی موفق ظاهر شده بود که همه مثل یک ژنرال کهنه کار نگاهش می کردند.

شهید قمی ابتدا به سوریه رفت اما با حمله ی داعش به عراق برای کمکِ ِفرماندهان بسیج مردمی به این کشور فراخوانده شد. اوسرانجام در مرداد 1396 در یورش داعش به یکی از پایگاه های مقاومت به شهادت رسید. همان روزی که تروریست ها توانستند یکی از نیروهای مرتضی حسین پور یعنی محسن حججی را ابتدا اسیر کنند و بعد به شهادت برساند.

گفتنی است مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» کاریست از گروه سیاسی شبکه دو  و مرکز مستند حقیقت به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی نعمت اللهی که جمعه 26 مردادماه ساعت 22:00 روانه آنتن می شود.

ارسال نظر
captcha
نظرسنجی