1397/6/14 |
14:20 |
شناسه خبر: 42921

روایت زندگی شهید مهدی قره محمدی در قاب دوربین «از آسمان»

قصه این هفته «از آسمان» در خانه شهید مهدی قره محمدی روایت می شود که هم یک فرمانده مقتدر نظامی بود و هم اهل تحصیل و خودسازی در جبهه های علمی و فرهنگی.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ در این برنامه که در شهر آمل تولید شده، ضمن گفتگو با دوستان و خانواده شهید برخی از ویژگی های رفتاری و اخلاقی وی بیان می شود. شهید مهدی قره محمدی ارادت و محبت بسیاری به خاندان طهارت علیهم السلام داشت به همین سبب نام دخترانش را فاطمه و زهرا و نام پسرش را محمدجواد گذاشت.
سردار شهید مدافع حرم «مهدی قره محمدی» متولد سال 1358 و اصالتاً اهل شهر آمل و از تکاوران یگان صابرین نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که داوطلبانه عازم سوریه شد. او درحالی که فرماندهی یکی از محورهای عملیاتی را برعهده داشت، در حین پاکسازی مناطق از لوث تروریست‌های تکفیری در شهر «دیرالزور» سوریه در سال 96 به درجه شهادت نائل شد.
علاقمندان می توانند جمعه 16 شهریور ساعت 19:45 این قسمت از برنامه «از آسمان» را از شبکه دو سیما به تماشا بنشینند.
گفتنی است «از آسمان» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی که با نگاهی مستند عاشقانه های فرهنگ پایداری، جهاد و شهادت را به تصویر می کشد. این برنامه به کارگردانی و تهیه کنندگی امیر خورشیدی فرد جمعه هر هفته در جدول پخش شبکه دو سیما قرار دارد. «از آسمان» تنها مجموعۀ مستمر حوزۀ ایثار و شهادت سیماست که هجدهمین سال فعالیت خود را سپری می کند.

ارسال نظر
captcha