1397/6/27 |
17:15 |
شناسه خبر: 42933

تورق خاطرات شورانگیز شهید «جمال رضی» در برنامه از آسمان

برنامه «از آسمان» در برنامه این هفته خود که جمعه 30 شهریور ساعت 16:15 روانه آنتن می شود؛ به سراغ شهید مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام؛ جمال رضی رفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ برنامه « از آسمان» این بار به آستانه اشرفیه در استان گیلان سفر کرده است. شهید جمال رضی، در چهاردهمین روز از فروردین ماه سال 1395 در سوریه به شهادت رسید.

پدر و مادر شهید از روزهای کودکی فرزندشان می گویند. شهید رضی اسفند ماه سال 1360 به دنیا آمد و مسیر زندگی ایشان از همان ابتدای راه با مسجد و پایگاه بسیج و هیئات مذهبی و محافل قرآنی گره خورد.

مسیر قصۀ زندگی شهید رضی از سال 1385 ، به نوع دیگری ادامه پیدا می کند. او که حالا لباس پاسداری از انقلاب را هم به تن داشت ، ادامه راه را با همسر، ادامه داد. همسر شهید هم از مهربانی و لطافت و روحیه همیشه شورانگیز شهید رضی می گوید. از این شهید دو فرزند پسر به یادگار مانده است.

سوریه رفتن جمال، گفتنی ها و شنیدنی های بسیاری دارد. شهیدی که عالمانه رفت ؛ با چشمانی باز و دلی آرام و نگاهی که رو به قصه کربلا بود.

«از آسمان» تنها مجموعه مستمر حوزه ایثار و شهادت سیماست که نوزدهمین سال فعالیت خود را سپری می کند. این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی امیر خورشیدی فرد که با نگاهی مستند، عاشقانه های فرهنگ پایداری، جهاد و شهادت را روایت کرده و هر هفته جمعه ها حوالی ساعت 16:30 از شبکه دو پخش می شود.

ارسال نظر
captcha