1397/7/9 |
13:05 |
شناسه خبر: 42954

سینمایی"سقوط از آسمان"

جمعه 1397/07/13 ساعت 23:35

خلاصه فیلم:

«ژروم» مردی است که به همراه مادرش در یک مزرعه کار می‏کند اما اخیراً قسط بانک‏ها به آنها فشار آورده است لذا ژروم به شهر می‏رود تا در صورت امکان از خواهرش «کورین» کمک بگیرد.
کورین زن بداخلاقی است. او از هنگامی که ازدواج کرده به شهر رفته و از خانواده اش جدا شده است. هنگامی که ژروم به در منزل او می‏رود کورین او را نمی‏پذیرد و در خانه اش راه نمی‏دهد.
ژروم به خیابان‏ها می‏رود و با مرد فقیر و ولگردی به نام «لودر» آشنا می‏شود. او سپس به موسسه کاریابی رجوع می‏کند و در شهرداری مشغول به خدمت می‏شود. او رئیسی به نام «لوسین» دارد که به همراه او مسئول نصب چراغ‏های سال نو در سرتاسر شهر هستند. در همین زمان شهرداری قصد دارد به منظور زیبایی وجهه شهر پاریس علی الخصوص محله‏های لوکس آن، ولگردها را به بیرون از شهر انتقال دهد. آنها از لوسین و ژروم می‏خواهند که به این کار بپردازند. ژروم و عده دیگری از ماموران شهرداری تعداد زیادی از ولگردها را به زمین‏های بیرون از شهر منتقل می‏کنند. به جایی که در سرمای زمستان نه سرپناهی دارند و نه غذایی. ژروم از اینکه این کار را در حق عده‏ای بدبخت و بی‏نوا انجام می دهد سخت ناراحت است و هنگامی که ماموران شهرداری، لودر را در حالی که حال مساعدی ندارد به آنجا می‏برند ژروم عصبانی می‏شود و با بقیه مامورهای شهرداری درگیر می‏شود. پس از آن نیز به همراه یک خبرنگار به محل رها کردن ولگردها بازمی‏گردد و لودر را به بیمارستان انتقال می‏دهد. آنها از لودر مراقبت می‏کنند و حال او بهبود می‏یابد. ژروم دوباره به منزل خواهرش مراجعه می‏کند. این بار او ژروم را به داخل راه می‏دهد و این خواهر و برادر از سختی‏های زندگی خود صحبت می‏کنند.
چند روز بعد ژروم می‏فهمد که لودر در اثر بیماریش جان باخته است. مرگ لودر به همراه ظلم طبقاتی‏ای که در شهر صورت می‏گرد جان ژروم را می‏آزارد. او از کار کردن در شهر منصرف می‏شود و به روستا بازمی‏گردد. لوسین نیز که با ژروم هم عقیده است از شهرداری اخراج می شود، اما کاری ندارد، ضمن اینکه خانواده او از او می خواهند که برای سال نو به جایی بروند.
در شب سال نو، هنگامی که ژروم به خانه اش بازگشته است، لوسین به همراه خانواده‏اش، کورین و فرزندش و خبرنگاری که در اثر حمایت سرمایه‏دارها از روزنامه ها نتوانسته است مطلب خود را در حمایت از آسیب‏پذیران به چاپ برساند از شهر و فرهنگ حاکم بر آن فرار می‏کنند و به مزرعه ژروم می‏روند.

 

اطلاعات تکمیلی:

نام فیلم (لاتین): Descendras du ciel

کارگردان: اریک گیرادو

تهیه کننده: جین فابریک بارنالت

بازیگران اصلی: بونوآ گیروس، سرژی ریابوکین، ژان فرانسوآ ژالوت

سال تولید: 2003

کشور سازنده: فرانسه

مدت (دقیقه): 72:00

ارسال نظر
captcha