1397/7/25 |
16:04 |
شناسه خبر: 42973

مدرسه ای چادری با پنج دانش آموز در «کشیت آمیس»

سری مستند "غوغای بی هیاهو" در بیستمین قسمت خود که پنجشنبه 26 مهر ماه پخش می شود به استان کرمان سفر کرده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ داستان این قسمت از مستند به معلمی اختصاص دارد که در شهر بم زندگی می کند و هر روز به منطقه «کشیت آمیس» می رود تا در مدرسه ای چادری به دانش آموزان عشایری درس بدهد.

"محمد سلطانی" معلم دلسوز و مهربان این مدرسه هر روز دو ساعت با ماشین و سپس دو ساعت پیاده طی مسیر می کند تا به مدرسه "سازندگان فردا" در منطقه «کشیت آمیس» برسد. این معلم، دانش آموزانی را که ترک تحصیل کرده اند نیز به مدرسه بازگردانده تا در کنار دیگر دانش آموزان به تحصیل ادامه دهند.

یازده خانوار در منطقه «کشیت آمیس» در استان کرمان زندگی می کنند که شغل اصلی آنها دامداری و کشاورزی است. "کشیت" به منطقه ای گفته می شود که قابلیت کشت را دارا باشد.

مستند "غوغای بی هیاهو" تمام مدارس کوچک ایران را به تصویر می کشد. این مستند به دور از پرگویی و با انتخاب تصاویر بکر از زندگی روستایی و بومی مناطق مختلف ایران، روایت های جذابی را برای بینندگان این برنامه تدارک دیده است.

مجموعه مستند «غوغای بی هیاهو» به تهیه کنندگی مهدی بابایی و کارگردانی حسین فاطمیان کاریست از گروه اجتماعی شبکه دو سیما با مشارکت وزارت آموزش و پرورش که پنجشنبه ها ساعت 19.40 روانه آنتن شبکه دو سیما می شود.

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی