1397/7/26 |
08:24 |
شناسه خبر: 42975

روایت آسمانی شدن سردار شهید جانباز سید محمد موسوی

برنامۀ این هفته «از آسمان» که جمعه 27 مهر ساعت 16:30 روانه آنتن می شود؛ روایتی از صبر و پایداری شهید سید محمد موسوی؛ جانباز قطع نخاع گردنی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ دوربین برنامه «از آسمان» این هفته به سراغ روایت زندگی شهید سید محمد موسوی رفته است. خبر شهادت سید محمد موسوی جانباز قطع نخاع گردنیِ دوران دفاع مقدس سال گذشته در رسانه ها منتشر شد. بی تردید «از آسمانی ها» سید را خوب یادشان هست ؛ همان مرد خوش اخلاق و صمیمی کاشمری که در یکی از سفر های کربلا و دیدار با حضرت آقا همراه «از آسمان» بود.

روایت سید محمد ، قصۀ صبر و یک عمر رزمندگی در سنگر جانبازی است. همانطور هم بود ؛ حاجی و همسرِ همسنگرش 34 سال در خط مقدم صبر مقاومت کردند.

شهید سیدمحمد موسوی متولد 1338 در کاشمر و از نیروهای کادر رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در چهارم فروردین‌ 1362 درمنطقه فکه در عملیات والفجر یک به درجه رفیع جانبازی نائل آمد، این جانباز 70 درصد قطع نخاعی گردن پس از 34 سال تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت 2 دی ماه سال 96 در سن 58 سالگی آسمانی شد و به همرزمان شهیدش پیوست.

گفتنی است «از آسمان» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی که با نگاهی مستند عاشقانه های فرهنگ پایداری، جهاد و شهادت را به تصویر می کشد. این برنامه به کارگردانی و تهیه کنندگی امیر خورشیدی فرد جمعه هر هفته ساعت 16:30 در جدول پخش شبکه دو سیما قرار دارد. «از آسمان» تنها مجموعۀ مستمر حوزۀ ایثار و شهادت سیماست که نوزدهمین سال فعالیت خود را سپری می کند.

ارسال نظر
captcha