1397/11/10 |
13:55 |
شناسه خبر: 43044

گرامیداشت دهه فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب با ویژه برنامه‌های شبکه دو سیما

شبکه دو سیما به مناسبت آغاز دهه فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه های مختلفی را برای مخاطبان این شبکه تدارک دیده است.

 به گزارش روابط عمومی شبکه دو، ویژه برنامه ورود حضرت امام خمینی (ره) به ایران جمعه 12 بهمن ساعت 9 همزمان با آغاز جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور مهمانان و چهره های انقلابی و فرهنگی و همراه با بخش های متنوع و جذابی به صورت زنده پخش خواهد شد.

«تاریکی شب روشنایی روز» عنوان مجموعه تلویزیونی شبکه دو سیماست که برای علاقمندان فیلم و سریال در ایام دهه فجر در نظر گرفته شده. این مجموعه به نویسندگی و کارگردانی حجت قاسم زاده اصل و تهیه کنندگی مجید رضا بالا پس از اتمام فصل دوم «بچه مهندس» از سه شنبه 23 بهمن ماه ساعت 21:30 در 19 قسمت روانه آنتن می شود.

برنامه گفتگو محور «ایران» با حضور دکتر علی اکبر ولایتی در ایام دهه فجر موضوع خود را به تحلیل تاریخ معاصر و نهضت پیروزی انقلاب اسلامی اختصاص داده است. این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی که از 17 تا 22 بهمن ساعت 21 روانه آنتن خواهد شد.

جنگ شبانگاهی «شب گشت» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و با اجرای محمد سلوکی عنوان دیگر برنامه ایست که در ایام دهه فجر شنبه تا چهارشنبه ساعت 23:30 روانه آنتن می شود. این برنامه ترکیبی مفرح با دعوت از چهره های برتر فرهنگی و هنری و با محوریت معرفی جوانان موفق و ممتاز ایرانی که هم سن و سال انقلاب اسلامی هستند به مخاطبان تقدیم می شود.

مستند «نشان افتخار» با محوریت بررسی حضور بانوان در ورزش طی چهل سال پیروزی انقلاب تولید شده است. در این برنامه کسب توفیقات ورزشی در سطح آسیا و جهان به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و به مثابه حیات اجتماعی زنان در طول چهار دهه گذشته در ایام دهه فجر در این برنامه مورد بررسی قرار می گیرد. «نشان افتخار» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی که  که از شنبه 6 تا سه شنبه 9 بهمن ساعت 19:45 روانه آنتن می شود.

مستند سیاسی «سطرهای سیاه» کاری از گروه سیاسی شبکه دو عنوان یکی دیگر از ویژه برنامه های این ایام است که روایتگر ابعاد و شرایط معاهدات دوره پهلوی دوم است. این برنامه از شنبه 13 تا پنجشنبه 18 بهمن ساعت 19:45 پخش می شود. همچنین مستند «خط تماس» عنوان دیگری از تولیدات گروه سیاسی شبکه دو سیماست که با محوریت تصویر کردن حضور منطقه ای ایران و الهام بخشی انقلاب اسلامی در منطقه و دستاوردهای آن تهیه شده و در ایام دهه فجر روانه آنتن می شود.

برنامه «نگی که نگفتی» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و با اجرای ژیلا صادقی با معرفی چهره های برتر در عرصه های مختلف به عنوان رویش های انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته از شنبه تا سه شنبه ساعت 21 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

برنامه «دو روی سکه» کاری از گروه اقتصاد و دانش ضمن مروری بر شرایط اقتصادی امروز بازار ایران، تاریخچه تحمیل دلار به عنوان ارز بین المللی و بهره گیری نظام سلطه از دلار در راستای تسلط همه جانبه بر اقتصاد کشورها را بررسی می کند. این برنامه در ادامه تلاش دارد عملکرد اقتصادی ایران در چهار دهه انقلاب اسلامی را مرور کرده و راهکارهای رهایی از سلطه دلار را بیان کند. «دو روی سکه» از شنبه 20 تا پنجشنبه 25 بهمن ساعت 19:45 در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار دارد.

«نغمه های به یادماندنی» به روایت گیتی خامنه یکی دیگر از ویژه برنامه های دهه فجر شبکه دو سیماست که با محوریت بازآفرینی تعدادی از ترانه های ماندگار که طی چهار دهه انقلاب اسلامی برای گروه سنی کودک و نوجوان ساخته شده اند؛ تهیه شده. ساخت موسیقی با حال و هوای اصلی اثر، معرفی شاعر، شعر و داستان سروده شدن این ترانه از بخش های این برنامه است. «نغمه های به یاد ماندنی» کاری از گروه کودک و نوجوان در ایام دهه فجر ساعت 15:45 روانه آنتن می شود.

برنامه «چهل برگ» کاری از گروه کودک و نوجوان که پنجشنبه و جمعه ساعت 15:10 روانه آنتن می شود درباره نوجوانیست که با حضور در شهرهای مختلف و گفت و گو با نوجوانان دیروز و امروز پیرامون دستاوردهای چهل سال گذشته بحث می کند.

«اقیانوس آرام» یک رئالیتی شو ویژه نوجوانان است که با حضور مهمانان و چهره های موفق به بررسی دوران نوجوانی آنان پرداخته و مولفه های یک نوجوان موفق را پیگیری می کند. این چهره ها عموما از رویش های انقلاب اسلامی هستند. این برنامه کاریست از گروه کودک و نوجوان با مشارکت مرکز کودک و نوجوان سازمان اوج که از چهارشنبه 10 تا جمعه 12 بهمن ساعت 21 روانه آنتن می شود.

«یه گله جا» به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در قالب یک برنامه ترکیبی نمایشی به همراه شخصیت های جذاب و دوست داشتنی و با حضور کودکان و نوجوانان در ایام دهه فجر ساعت 15 روانه آنتن می شود.

«ایران دخت» مجموعه آثار کوتاه گرافیکی پیرامون تحولات زنان و خانواده در طول چهل سال انقلاب است که در زمینه رشد و ارتقای سلامت، بهداشت و تحصیلات تهیه شده است. این مجموعه آثار کاریست از گروه خانواده که در فواصل برنامه ها از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

«زنده باد زندگی» در ایام دهه فجر به موضوعات مرتبط با کسب و کار به ویژه کارآفرینی و اقدامات شاخص اقتصادی می پردازد. همچنین تبیین و تحلیل توسعه چهل ساله استان های کشور در دوره انقلاب اسلامی از سال 57 تا 97 با حضور استانداران مختلف از دیگر بخش های این برنامه است. «زنده باد زندگی» کاریست از گروه دانش و اقتصاد و با اجرای محمد جعفر خسروی که از شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۰:۳۰ روانه آنتن می شود.

مستند گزارشی «نما دو» کاری از گروه دانش و اقتصاد با هدف انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی و نیز جشن‌های مردمی استان های مختلف کشور در ایام دهه فجر در فواصل برنامه ها پخش می شود.

از سوی دیگر برنامه «عصر خانواده» کاری از گروه خانواده و با اجرای شیرین صمدی با نمایش فعالیت های گوناگون زنان در حیطه های علمی، آموزشی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و ورزشی به مثابه جلوه ای از ثمرات انقلاب اسلامی در قالب برنامه ای شاد و مفرح از شنبه تا چهارشنبه ساعت 17:45 روانه آنتن می شود.

ویژه برنامه روز ۲۲ بهمن نیز از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای این ایام است. این برنامه به صورت زنده دوشنبه از ساعت 9 الی 12:30 در دو بخش استودیویی با حضور مجریان و مهمانان و بخش جایگاه ویژه در مسیر حرکت راهپیمایان با حضور چهره ها، شخصیت ها و دیگر مجریان شبکه اجرای برنامه های شاد و جذاب را همراه با انعکاس رویدادهای جشن پیروزی انقلاب روانه آنتن می کند.

همچنین پخش میان برنامه، سرود، فیلم های کوتاه مستند و آثار سینمایی از دیگر تدارکات در نظر گرفته شده شبکه دو سیماست که در ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی از شبکه دو سیما پخش خواهند شد.

ارسال نظر
captcha