1398/1/17 |
13:00 |
شناسه خبر: 43142

جمشید مشایخی پهلوانی را نه بازی که زندگی کرد

محمد‌رضا جعفری‌جلوه؛‌ مدیر شبکه دو سیما در مراسم تشییع پیکر مرحوم جمشید مشایخی با بیان اینکه او پهلوانی را نه بازی که زندگی کرد به ایراد سخنانی در فقدان این هنرمند ارزنده و پیشکسوت کشورمان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ محمد‌رضا جعفری‌جلوه‌ مدیر شبکه دو سیما در مراسم بدرقه زنده یاد جمشید مشایخی؛ هنرمند پیشکسوت و  ارزنده تئاتر، سینما و تلویزیون که شنبه 17 فروردین از تالار وحدت انجام شد؛ اظهار داشت: «بنام خداوند جان و خرد / کز این  برتر اندیشه بر نگذرد؛ این همیشه آغاز کلام او بود. استاد جمشید مشایخی هنرمند راستین صحنه زندگی، مرد پایدار در غم ها و شادی‌ها، محنت‌ها ‌ و همت‌ها؛ رنج مردم رنج او بود. سوگ او همزمان است با ایام همدردی مردمان با مردمان در ایام رنج‌ها و سختی‌های سیل ویرانگر شمال و جنوب و غرب کشور و این نمادین است. مرامداری، صفا و صدق، یکرنگی و جوانمردی، علی دوستی و علی خواهی اندیشه و پیشه او بود.»

جعفری جلوه با بیان اینکه زنده یاد جمشید مشایخی  پهلوانی  را نه بازی که زندگی کرد؛ ادامه داد: « او در ده ها و صدها فرصت حضور در تئاتر، سینما و تلویزیون در نقش هایی ماندگار و از آن میان در «پهلوانان هرگز نمی‌میرند» و پهلوانان هرگز نمی‌میرند و در گوش و چشم ماست آخرین صدا و تصویر الهام بخش او در ویژه برنامه تحویل سال همین روزها که گذشت که گفت: حافظ اگر قدم زنی در ره خاندان به صدق/ بدرقه رهت شود همت شحنه نجف. »

مدیر شبکه دو سیما در پایان صحبت های خود ضمن آرزوی غفران و آمرزش الهی برای آن مرحوم بیان داشت: «رحمت خدا و انبیا و اولیائش بر او باد و تسلیت ما در رسانه ملی رادیو و تلویزیون از سوی همه مدیران و کارکنان تقدیم شما مردمان، هنردوستان  هنرمندان و بویژه خانواده شریف ایشان. یا علی»

ارسال نظر
captcha