1398/2/10 |
15:56 |
شناسه خبر: 43159

آغاز پخش فصل جدید «هزار راه نرفته» از شبکه دو

فصل ششم برنامه پر مخاطب و کاربردی «هزار راه نرفته» پس از یک فاصله 10 ساله با ساختاری جدید از شنبه 14 اردیبهشت در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ محور اصلی «هزار راه نرفته»؛ «خانواده» است و این برنامه به صورت علمی، شفاف و مصداقی با حضور کارشناسان و اساتید هیات علمی دانشگاه های شهید بهشتی و تهران به موضوعات مربوط به روابط والدین با نوجوانان و تاثیر آن در آینده زندگی مشترک آنها، شاخصه های انتخاب صحیح همسر، حل مساله و مدیریت بحران، کنترل هیجانات، مدیریت طلاق و زندگی پس از آن و ... می پردازد.

آخرین فصل از مجموعه «هزار راه نرفته» یعنی فصل پنجم آن سال 88 روانه آنتن شد که با اقبال مخاطبان همراه بود. گفتگوی کارشناسی، آشنایی جوانان با موضوعات اصلی در انتخاب همسر، طرح مسائل مختلف توسط خانواده ها و بررسی هر یک از مشکلات توسط کارشناسان، پرداختن  به برخی مشکلات خاص خانواده ها در یک پنل کارشناسی، گردهمایی افراد مختلف در زمینه یک مساله و هم اندیشی افراد با دیدگاه های مختلف در باب موضوعاتی چون عشق، بی وفایی، پشیمانی پس از طلاق و ...، روابط درون خانواده به ویژه ارتباط با نوجوانان و تاثیر رفتارهای والدین در زندگی نوجوان، ارائه تمرین برای مرتفع کردن برخی مشکلات ارتباطی و رفتاری ، طرح و بررسی مسائل مختلف با بازخوانی داستان و نامه زندگی افراد و ... از جمله بخش های این برنامه است.

این برنامه با دارا بودن بخش هایی نوین از چند گروه شرکت کننده در برنامه بهره می برد. دسته اول خانواده هایی هستند که دچار اختلاف شده و تصمیم قاطع بر جدایی دارند. بخش دوم خانواده هایی که دچار اختلاف شده، به دادگاه مراجعه کرده، مشاوره گرفته و تصمیم به ادامه زندگی مشترک گرفته اند و سومین دسته نیز شامل خانواده هایی می شود که دچار اختلاف شده اند اما خودشان قبل از مراجعه به دادگاه از طریق مشاوره گرفتن، هم اندیشی با یکدیگر و ... مشکلات شان را برطرف کرده اند.

همچنین خانواده های موفق و توانمندی که با هم اندیشی و ارتباط موثر مسائل خود را حل کرده نیز در این برنامه حضور خواهند داشت، و راهکارهای خود را در اختیار دیگران قرار می دهند.

فرشته موتابی، لادن فتی، شهریار شهیدی، محمد علی مظاهری، منصوره سادات صادقی، رضا رستمی، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن سعیدی، لیلا عزیزی، جمال شمس، علی صاحبی و ... از جمله کارشناسان و مشاوران این برنامه اند.

«هزار راه نرفته» کاریست از گروه خانواده شبکه دو به تهیه کنندگی ناهید سادات‌شریفی که در 100 قسمت تهیه شده و از شنبه تا چهارشنبه ساعت 19:30 روانه آنتن می شود.

ارسال نظر
captcha