1398/2/14 |
16:30 |
شناسه خبر: 43171

ویژه برنامه های شبکه دو سیما در ماه ضیافت الهی

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه دو سیما برنامه های متنوعی را برای روزه داران در ماه مهمانی خدا تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، «ایوان بهشت»، قرائت دعای ماه مبارک رمضان و مناجات توسط «حاج محمود کریمی»، درس اخلاق توسط مراجع «عظام تقلید»، سریال «دل‌دار» و «نوای خوشه ها»، فصل جدید «هزار راه نرفته»، «کام شیرین»، «ترنم باران»، «کوی محبت»، «از لاک جیغ تا خدا»، ویژه برنامه های «شب های قدر»، جُنگ شبانگاهی «شب های شیدایی» و «مسافر ماه»، ویژه برنامه سحرگاهی«خوان نیاز»، «ترتیل خوانی» قرآن کریم، «محله گل و بلبل»، «شفا»، «نمادو»، ویژه برنامه «نمایشگاه قرآن کریم»، فیلم های سینمایی به همراه مستندهای متعدد  و ... عناوین ویژه برنامه هایی است که به عنوان تدارک های ویژه شبکه دو برای ضیافت الهی ماه رمضان معرفی می شود.

 

سریال «دل‌دار»

سریال «دل‌دار» که در گروه فیلم و سریال شبکه دو تهیه شده همزمان با ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۲۱:۳۰ پخش می شود. این سریال کاریست از برادران محمودی که توسط آزیتا ایرایی و مهدی حمزه نوشته شده و در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای روانه آنتن خواهد شد. «دل دار» یک قصه عاشقانه است که در بستر عشق و اتفاقات اجتماعی که جوانان درگیر آن هستند از قبیل ازدواج، شغل و انتخاب‌های متعدد اتفاق می‌افتد. خط اصلی داستان درباره آرش جوان نخبه دانشگاهی است که به دلیل بیماری مادرش دانشگاه را رها کرده و بعد از چند ماه و بر اثر اتفاقی، همکلاسی دوران دانشگاهش یعنی رونا را می‌بیند و به موازات آن یک داستان عاشقانه دیگر نیز در سریال روایت می شود. بازپخش این سریال نیز روز بعد ساعت‌های ۰۰:۴۵دقیقه بامداد، ۱۱:۳0 و ۱۶:۲۰خواهد بود.

 

«هزار راه نرفته»

فصل جدید «هزار راه نرفته» نیز از دیگر تدارکات شبکه دو سیماست که در ماه رمضان روانه آنتن خواهد شد. این برنامه به تهیه کنندگی ناهید السادات شریفی با حضور گروهی از کارشناسان و اعضای هیات علمی دانشگاه های شهید بهشتی و تهران به طرح مساله و بررسی مسائل مربوط به خانواده، قبل از ازدواج، طلاق و بعد از جدایی خواهد پرداخت و شامل بخش های متعددی می شود.

«هزار راه نرفته» کاریست از گروه خانواده که از شنبه تا چهارشنبه ساعت 19:30 روانه آنتن می شود و بازپخش آن ساعت 8:40 خواهد بود.

 

سحرهاى ماه مبارک رمضان بر سرِ «خوان نیاز»

«خوان نیاز» ویژه برنامه سحرگاهی شبکه دو سیماست که به صورت زنده روانه آنتن می شود. این ویژه برنامه با حضور خانواده های ایرانی از طبقات و صنوف مختلف اجتماعی تهیه شده و گفت و گو پیرامون تربیت دینی، همراه با بخش های متنوعِ نجوا و مناجات، شعرخوانی، مداحی، دعای سحر، قرآن و اذان و ... را شامل می شود. «خوان نیاز» به تهیه کنندگی رحیم صادق پور سحرهای ماه مبارک رمضان از ساعت 2:45 بامداد همراه سحرخیزان  خواهد بود.

 

«کام شیرین»

فصل پنجم برنامه «کام شیرین» با هدف مهارت آموزی و آموزش تکنیک های والدگری و تربیت فرزند در مباحث مختلف و سنین گوناگون توسط کارشناسان به بحث و گفت و گو و بررسی گذاشته می شود. محمد کاظم زاده و رضا ناظری به عنوان روانشناس در برنامه حضور دارند و ثریا بناکار اجرای این برنامه را بر عهده دارد. «کام شیرین» کاریست از گروه خانواده به تهیه کنندگی مرتضی یعقوبی که در ماه مبارک رمضان روزهای زوج ساعت 17:10 روانه آنتن می شود و تکرار آن ساعت 6:35 خواهد بود.

 

«محله گل و بلبل»، «ترنم باران» و «ویژه برنامه نمایشگاه قرآن»

گروه کودک و نوجوان با مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل»،«ترنم باران» و «ویژه برنامه نمایشگاه قرآن» در ماه مبارک رمضان همراه مخاطبان این شبکه خواهد بود.

 

«محله گل و بلبل» به تهیه کنندگی مسلم آقاجانزاده، اجرای داریوش فرضایی و کارگردانى احمد درویش   علیپور هر روز ساعت 18:35 روانه آنتن خواهد شد. «ترنم باران» عنوان ویژه برنامه معارفی ویژه کودکان و نوجوانان است که از شنبه تا چهارشنبه ساعت 15:20 از قم پخش می شود و ویژه برنامه نمایشگاه قرآن نیز کاریست از مجتبی ظریفیان و آزیتا رضایی که از شنبه تا چهارشنبه ساعت 15:00 در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار دارد.

 

«شبانه هایی از جنس ضیافت الهی»

«مسافر ماه» عنوان جُنگ شبانه شبکه دو سیماست که هرشب در ماه مبارک رمضان روانه آنتن می شود. محوریت این برنامه پرداختن به سبک زندگی انسان هاییست که پس از عبور از مسیری دشوار به اهداف خود رسیده اند و پس از رسیدن به قله های موفقیت تلاش کرده اند تا در زندگی دیگران نیز به صورتی مثبت موثر باشند که این تاثیرگذاری از مسیر آموزش، اشتغالزایی، شرکت در امور خیر و ... می گذرد. جُنگ شبانگاهی «مسافر ماه» به تهیه کنندگی احسان ارغوانی و اجرای محسن آزادی هر شب حوالی ساعت ۲۳:۳۰ به صورت زنده روانه آنتن شبکه دو سیما می شود.

ویژه برنامه جشن رمضان با نام «شب های شیدایی» در ایام ماه مبارک هر شب ساعت 21:00 از شبکه دو سیما روانه آنتن می شود. این برنامه به تهیه کنندگی مهدی بابایی و اجرای ابوالفضل آقاخانی و با مشارکت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از بخش های مختلفی اعم از حضور کارشناسان مذهبی، گفت و گو با مهمانان ویژه، تجلیل از نویسندگان کتب انقلاب، صدای ماندگار، اجرای موسیقی و ... تشکیل شده است.

 

«فرازهایی از آموزه‌های دینی در "ایوان بهشت"»

سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان در حسینیه همدانی ها به تهیه کنندگی سعید پورفرج، کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی که ساعت ۱۳:2۰ در روزهای ماه مبارک رمضان برای پخش در نظر گرفته شده او ساعت 6:00 نیز تکرار آن روانه آنتن می شود.

 

«دعا و مناجات حاج محمود کریمی»

مناجات و ادعیه خوانی در حرم حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) با نوای حاج محمود کریمی ویژه برنامه دیگریست که در ماه رمضان ساعت 1:30 بامداد روانه آنتن می شود. همچنین درس اخلاق مراجع معظم تقلید هر شب ساعت 21:25 در جدول پخش برنامه ها قرار دارد.

 

«تلاوت های روزانه و ترتیل خوانی»

جزءخوانی قرآن کریم هر روز ساعت 10:30 برای روزه داران ضیافت الهی که در این ایام به ختم کلام ا... مجید می پردازند در نظر گرفته شده است.

 

«از لاک جیغ تا خدا»

ادامه فصل ششم از مستند «از لاک جیغ تا خدا » که قسمت های گذشته آن مورد تحسین و استقبال گسترده مخاطبان خاص و عام قرار گرفت هر روز ساعت ۱۸:00 از شبکه دو سیما پخش می شود و بازپخش آن ساعت 5:00 خواهد بود.

این برنامه کاری است از گروه خانواده به تهیه کنندگی هاشم تفکری بافقی و با محوریت تکریم حجاب و بانوان محجبه که همراه با روایت هایی از بانوانی که به تازگی موفق به بهره مندی از پوشش چادر شده اند، روایت می شود. الگوسازی برای جامعه دختران و زنان کشور و نیز ارائه حجاب برتر از اهداف این برنامه است.

 

«کوی محبت»

ویژه برنامه معارفی «کوی محبت» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی با تهیه کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی است که با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، شخصیت ها و کارشناسان به تعمیق معارف اسلامی در گفتگوی کارشناسی از عتبات عالیات می پردازد. این برنامه در مناسبت های مذهبی و لیالی قدر در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار دارد.

 

«شفا»

«شفا» برنامه ایست ترکیبی که با رویکرد ایجاد حال خوب و حس امیدواری و با هدف گسترش فرهنگ کمک رسانی و شناخت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در این ایام روانه آنتن می شود. «شفا» کاریست از گروه خانواده به تهیه کنندگی علی اکبر کریمی که از شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:00 در جدول پخش برنامه ها قرار دارد.

 

سریال «نوای خوشه ها»

نوای خوشه ها محصول 2018 کشور لبنان است و سریالیست در مورد نبرد اطلاعاتی حزب ا... با اسرائیل و موفقیت حزب ا... در این نبرد که شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:00 روانه آنتن می شود.

 

«نمادو»

«نمادو» دوربین شبکه دو در سراسر کشور و کاری از گروه دانش و اقتصاد در ایام رمضان با گزارش هایی خاص از استان ها و مناطق مختلف کشور پیرامون انعکاس مراسم ویژه این ماه در خدمت بینندگان شبکه دو سیماست.

 

«ویژه شب های قدر»

در لیالی نورانی قدر شبکه دو سیما ویژه برنامه های خود را در قالب قرائت دعای جوشن کبیر و برگزاری مراسم احیاء از ساعت ۲۳:۱۵ در آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به صورت زنده تقدیم بینندگان این شبکه می کند.

 

 

ارسال نظر
captcha