1398/3/13 |
12:35 |
شناسه خبر: 43189

ویژه برنامه‌های شبکه دو به مناسبت 14 و 15 خرداد و عید سعید فطر

شبکه دو سیما به مناسبت ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، قیام پانزده خرداد و همچنین عید سعید فطر (از سه شنبه 14 تا جمعه 17 خرداد) ویژه برنامه‌هایی را برای گروه های سنی مختلف تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ «جانب عشق» عنوان یکی از ویژه برنامه های شبکه دو سیما به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) و قیام پانزده خرداد است که به بررسی و شناخت میراث انقلابی امام خمینی (ره) و آینده آن می پردازد.همچنین گروه سیاسی شبکه دو سیما نیز دو مستند سیاسی را برای این ایام آماده کرده که ساعت 19:30 تقدیم بینندگان خواهد شد.
«جانب عشق» به تهیه کنندگی مجید احسانی نیک کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی که چهارشنبه ۱۴ خرداد ساعت 14:00 پخش می شود. این ویژه برنامه با تمرکز بر شناخت میراث انقلابی و معنوی رهبرکبیر انقلاب اسلامی و تحولات ایجاد شده پس از انقلاب در ابعاد مختلف به ماحصل این تغییرات در ادبیات سیاسی ایران و جهان می پردازد. گفت و گو در خصوص مدل تاثیرگذاری امام بر اندیشه توده های جامعه و توجه به ملازمت سلوک سیاسی و عرفانی ایشان از جمله موضوعات مطرح شده در برنامه است.
همچنین نگاه این برنامه با توجه به نقش امام خمینی (ره) در معماری بنای انقلاب اسلامی، معطوف به آینده انقلاب است و به این مساله می پردازد که ارزش های انقلاب برای نسلی که امام را ندیده اند و در آستانه ۳۰ سالگی قرار دارند، چه معنایی می تواند داشته باشد و ادامه این مسیر به چه صورتی خواهد بود. جانب عشق با حضور کارشناسان وجوانان نخبه دهه ۵۰ و ۶۰ به موضوع امام (ره) و آینده انقلاب می پردازد و آن را از دیدگاه های مختلف مورد بررسی قرار می دهد.
گفتنی است جانب عشق در طول برنامه علاوه بر پخش بخش هایی مستند از زندگی امام خمینی (ره) و سخنان ایشان از گفت و گو با آیت ا... امامی کاشانی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران، امیر دریادار حبیب ا... سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ، آیت ا... هادوی تهرانی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ، دو تن از شاگردان حضرت امام (ره)؛ آیت ا... سجادی عضو خبرگان رهبری و حجت الاسلام رضوی کشمیری و چند تن از اساتید دانشگاهی بهره می برد.
بهره گیری از مستندهای ویژه و گفت و گو با رسول صدرعاملی، سعید رضا عاملی، دکتر رضوان، محمد رستگار و برخی دیگر از نویسندگان و صاحبنظران فرهنگی از دیگر بخش های برنامه «جانب عشق» خواهد بود.
 
ویژه های شبکه دو در عید سعید فطر
همچنین به مناسبت عید سعید فطر؛ عید بندگی و عبادت نیز شبکه دو سیما برنامه های مختلفی را در این عید بزرگ اسلامی آماده پخش کرده تا پس از یک ماه روزه داری، عبادت و راز و نیاز، تقدیم مخاطبان نماید. ویژه برنامه «کوی محبت» 15 و 16 خرداد به ترتیب بعد از اذان ظهر و ساعت19:30 روانه آنتن می شود. این ویژه برنامه معارفی به تهیه کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی برنامه ویژه عید فطر خود را با حضور کارشناسان مذهبی بر آداب و اعمال عید فطر متمرکز کرده و در بخش های مختلفی روانه آنتن می شود.
«مسافر ماه» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و به تهیه کنندگی احسان ارغوانی و اجرای محسن آزادی نیز در شب و روز عید فطر ویژه برنامه عیدانه خود را روانه آنتن می کند. همچنین «شب های شیدایی» که ساعت 21:00 پخش خواهد شد بخش‌های مختلف برنامه‌اش را معطوف به این عید سعید کرده و برنامه «خوان نیاز» نیز سحرگاه عید سعید فطر به صورت ویژه ای روانه آنتن می شود.
از دیگر تدارکات شبکه دو؛ پخش دو قسمت از مجموعه «کلاه قرمزی» است که پنجشنبه و جمعه ( 16 و 17 خرداد) ساعت 15:00 به روی آنتن می رود و «محله گل و بلبل» نیز در این ایام ساعت 18:30 پخش خواهد شد. سخنرانی های ویژه عید فطر، پخش ویژه «با ما بیا» و ... از دیگر ویژه های تدارک دیده شده برای این ایام است.
افزون بر این تامین شبکه دو، فیلم های سینمایی متنوعی را برای گروه های سنی مختلف در نظر گرفته که در ساعات 8:00، 16:45 و 15 بامداد به علاقمندان فیلم های سینمایی تقدیم می شود.
ارسال نظر
captcha