1398/6/25 |
13:02 |
شناسه خبر: 43249

ویژ‌ه‌های شبکه دو به مناسبت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس

شبکه دو سیما همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز هفته دفاع مقدس ویژه‌برنامه‌های مختلفی را برای مخاطبان خود تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ برنامه «با ما بیا»  به صورت زنده مراسم آغاز سال تحصیلی 99-98را پوشش می‌دهد. در این برنامه که به تهیه‌کنندگی مجتبی ظریفیان و کارگردانی آزیتا رضایی یکشنبه 31 شهریور و دوشنبه اول مهرماه ساعت 15:00 روانه آنتن می‌شود طی دو ویژه‌برنامه به جشن شکوفه‌ها و جشن آغاز سال تحصیلی پرداخته می‌شود.

گروه کودک و نوجوان همچنین پنجشنبه و جمعه (29 و 30 شهریور) ساعت 15:30 برنامه «مسابقه محله» به تهیه‌کنندگی مسعود روشن‌پژوه را تدارک دیده که با حضور در مدارس مختلف به برگزاری مسابقه و ایجاد فضای شور و نشاط میان کودکان و نوجوانان می‌پردازد.

«زنده‌باد زندگی» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه‌کنندگی محمد جعفر خسروی دوشنبه اول مهرماه از ساعت 7 تا 9:30 با دعوت از مهمانان مختلف و ارتباط با مدارس کشور به صورت زنده آغاز سال تحصیلی را پوشش خواهد داد.

ویژه‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس

همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس ویژه‌برنامه « پلاک» که یک برنامه گفتگو‌محور است به نمایش همدلی، برادری و همراهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ارتش و سپاه پیرامون مهم‌ترین عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد. این برنامه کاریست از گروه سیاسی شبکه دو که از شنبه 30 شهریور ساعت 19:40 روانه آنتن می‌شود.

«مدافعان شهر» به تهیه‌کنندگی حمیدرضا راوش و علی فاتحی و کارگردانی محمدحسن عموری روایتگر مقاومت مردم گیلانغرب در جریان تجاوز ارتش رژیم بعث عراق در غرب کشور و رشادت‌های رزمندگان جان برکف است. این برنامه از یکشنبه 7 مهرماه ساعت 19:40 روانه آنتن می‌شود.

«قهرمانان وطن» به تهیه‌کنندگی محمد فرمانی کاریست از گروه خانواده که با تهیه پویانمایی‌هایی در سبک استاپ‌موشن به موضوع معرفی شهدای مرزبانی در ایام دفاع مقدس می‌پردازد.

«از آسمان» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیر خورشیدی‌فرد تنها برنامه مستمر سیما در حوزه حماسه و جهاد است که طی ۱۹ سال بیش از 1300 برنامه با این موضوع را تولید و پخش کرده است. این برنامه در هفته دفاع مقدس در گفتگو با خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌شود. این برنامه جمعه‌ها ساعت 16:00 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

مستند «آمریکا بدون رتوش» یکی دیگر از تدارکات شبکه دو سیماست که در 12 قسمت تهیه شده و به مساله افول و فروپاشی آمریکا و دلایل آن می‌پردازد. این مستند با استفاده از تصاویر آرشیوی در هر قسمت به یک موضوع اختصاص دارد؛ محورهایی همچون مباحث اجتماعی، خانوادگی، حوزه اقتصاد آمریکا، مساله تبعیض نژادی در آمریکا، تروریسم و ... در این برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرند. «آمریکا بدون رتوش» به سفارش گروه سیاسی شبکه دو با همکاری سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، به تهیه‌کنندگی محمدرضا صباحی و کارگردانی امیرحسین دربهانی تهیه شده و از شنبه تا سه‌شنبه حوالی ساعت 19:25 روانه آنتن خواهد شد.

«نغمه‌های ماندنی» عنوان یکی از برنامه‌های گروه کودک و نوجوان شبکه دوسیماست که با پخش کلیپ‌های زیبا با حضور کودکان و نوجوانان و با بهره‌مندی از بازتولید سرودها و نغمه‌های ماندگارِ سال‌های پر افتخار دفاع مقدس حوالی ساعت 15:40 روانه آنتن می‌شود.

یکی از مستندهای در نظر گرفته شده به مناسبت هفته دفاع مقدس «ارتش فدای ملت» است که به گفتگو با فرماندهان و امرای ارتش در خصوص دفاع مقدس می پردازد. این مستند یکشنبه 31 شهریور ساعت 14:00 روانه آنتن می‌شود.

همچنین مستند «روایت سال‌های خاطره‌انگیز» دوشنبه اول مهر ساعت 13:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این مستند به گفتگو با چهره‌های شاخص ورزشی و هنری با فرمانده محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص خاطرات شیرین سال‌های انجام خدمت مقدس سربازی در ارتش اختصاص دارد.

برنامه گزارش‌محور «نمادو» با پخش گزارش‌های مردمی از رویدادهای مختلف در هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس در فواصل برنامه‌‌ها تقدیم مخاطبان خواهد شد. همچنین پخش مستندهای کوتاه و بلند در حوزه دفاع مقدس از دیگر تدارکات این شبکه برای این ایام است.

افزون بر این فیلم‌های سینمایی در گونه دفاع مقدس همچون ماهورا، گردنه، گلوگاه شیطان، نامه و ... نیز در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار دارد.

گفتنی است تمامی برنامه های جاری شبکه متناسب با هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی تولید و پخش خواهند شد.

ارسال نظر
captcha