1398/7/23 |
12:29 |
شناسه خبر: 43262

عزاداری اربعین حسینی در شبکه دو

شبکه دو سیما به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) ویژه برنامه های مختلفی را تدارک دیده که به ارادتمندان اباعبدا... (ع) تقدیم می کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، برنامه «کوی محبت» به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی با محوریت پیاده‌روی اربعین و گفت و گو با کارشناسان مربوطه به صورت پخش زنده در این ایام از مسیر حرکت پیاده‌روی پخش می‌شود.  این سلسله گزارش‌ها  از روز پنجشنبه 18 مهر ماه بعد از اذان ظهر، بعد از اذان مغرب و ساعت 21:00 روانه آنتن می‌شود. همچنین ارتباط زنده از کربلا با حضور کارشناسان مذهبی، شاعران و ذاکران اهل بیت(ع)  با موضوع «تبیین نهضت فراگیر امام حسین (ع) از عاشورا تا اربعین حسینی»  از سه‌شنبه 23 تا شنبه 27 مهر ساعت 23:30 پخش خواهد شد.

برنامه «پرده عشاق» به ارادت پیرغلامان حسینی اختصاص دارد. یک برنامه ترکیبی که با عشاق و پیرغلامان حسینی درباره خدمت و ارادت به اباعبدا... به گفت‌و‌گو می‌پردازد. موشن‌گرافیک، معرفی عاشقان سیدالشهدا از زبان خودشان، حس و حال حسینی این عاشقان در اربعین  و سال‌ها خدمت در دستگاه امام حسین(ع) و ... بخشی از تدارک ویژه این برنامه است. «پرده عشاق» به تهیه‌کنندگی محسن سال‌افزون و اجرای فاطمه محمدی شنبه تا دوشنبه ساعت 11:30 روانه آنتن می‌شود.

برنامه «ایران» با حضور دکتر ولایتی به مرور ابعاد تاثیرگذاری تاریخی، سیاسی و اجتماعی راهپیمایی عظیم اربعین در جغرافیای جهان می‌پردازد. این برنامه کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی مجید احسانی‌نیک که از پنجشنبه 18 مهر ساعت 19:40 در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار می‌گیرد.

برنامه «آئینه‌خانه» کاری از گروه خانواده و به تهیه‌کنندگی سید مجید اکرمی نیز که توانست با همت خیرین 79 نفر از علاقمندان به زیارت کربلا را راهی این سفر معنوی کند؛ با حضور حجت‌الاسلام شهاب مرادی جمعه 26 مهرماه ساعت 13:00 به سبک زندگی حسینی و زیارت اربعین اختصاص دارد.

ویژه برنامه اربعینی «مغناطیس» با بهره‌مندی از تجربه سالیان گذشته، مجله‌ای تصویریست که با استفاده از پلت‌فرم گرافیکی متشکل از صفحات مستند، گفتگوی فلسفه اربعین و پیاده‌روی، موشن‌گرافیک، ملزومات پیاده‌روی، نکات پزشکی، اخبار اربعین، روزشمار، مستندهای برتر و ... به صورت میان‌برنامه در ماه صفر روانه آنتن می‌شود.

«تن‌های تنها» کاری از گروه کودک و نوجوان شبکه دو و به تهیه‌کنندگی اصغرمهدی ابهری یک برنامه نوجوانانه ویژه عاشقان عاشوراییست که به مناسبت اربعین حسینی از پنجشنبه 18 مهر ساعت 19:00 پخش می‌شود.

سخنرانی استاد شیخ حسین انصاریان و استفاده از فرازهایی از وعاظ مطرح کشور، ساعت 6:00 و پخش مرثیه‌خوانی ذکر عاشورائیان با نوای حاج محمود کریمی، حاج میثم مطیعی و دیگر ذاکران اهل بیت(ع) در فواصل برنامه‌ها از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای این مناسبت ویژه است. همچنین ساعت 6:00 روز شنبه زیارت اربعین از این شبکه پخش خواهد شد.

برنامه «موکب» نیز به پخش گزارش هایی روزانه از مسیر حرکت پیاده روی اربعین و انعکاس حال و هوای زائرین در موکب های مختلف اختصاص دارد که در فواصل برنامه‌ها تقدیم علاقمندان می‌شود.

مستندهای اربعین جمعه‌ها ساعت 21:00 و در روزهای منتهی به اربعین ساعت 18:50 در کنار برنامه «نمادو» با پخش گزارش هایی از حال و هوای کشور در این ایام و حرکت کاروان‌های پیاده روی به سمت اماکن مقدسه و همچنین برنامه‌های منعطف با حال و هوای این مناسبت مذهبی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این ایام است که تقدیم بینندگان شبکه دو سیما خواهد شد.

ارسال نظر
captcha