1399/1/7 |
17:01 |
شناسه خبر: 43471

«کامیون» و قصه بی‌تفاوتی آدم‌ها به یکدیگر

قصه سریال نوروزی «کامیون» قصه افرادی است که می‌توانند به یکدیگر کمک کنند، اما خیلی اوقات این کار را انجام نمی‌دهند و به سادگی از کنار هم عبور می‌کنند

شبکه دو /

 

. خبرگزاری فارس-گروه رادیو و تلویزیون: شبکه دو سیما که سال گذشته فرای تصور مخاطب نوروزی عمل کرد و سریالی در ژانر ملودرام را روانه آنتن کرد، امسال برای نوروز در تدارک ساخت سریالی کمدی است. سریالی به نام کامیون که به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه کنندگی مشترک ابراهیم آرزو و شهرام دانشپور است.

 

** اولین تجربه نوروزی یک کارگردان سینمایی

 

نوروز امسال فرصت خوبی برای کارگردان های سینما فراهم کرده است تا برای اولین بار تجربه های سینمایی خود را به تلویزیون آورند. یکی از این کارگردان ها که بیشتر در سینما فعالیت دارد و البته سریال «سهمی برای دوست» را برای تلویزیون کارگردانی کرده است، مسعود اطیابی است. اطیابی که بخشی از آثارش در سینما کمدی و بخش دیگر داستان های جدی و اجتماعی را شامل می شود، برای اولین بار آنتن نوروزی شبکه دو را در دست دارد.

 

 

 

 

 

** نویسنده خنده بازار در کامیون

 

نویسنده و کارگردان مجموعه طنز خنده بازار یکی از ارکان اصلی این سریال است. شهاب عباسی که قبل از کارگردانی خنده بازار، بیشتر بازیگری می کرد، بعد از آن تجربه موفق کارگردانی و نویسندگی را در راس کارهایش قرار داده است. او که طنز را به خوبی می شناسد برای اولین بار نویسندگی یک سریال نوروزی را برعهده دارد و معتقد است که این کار در مرحله نگارش از جنس کارهای قبلی اش است. شهاب عباسی در این سریال علاوه بر نگارش متن ها، بازیگری هم می کند اما در یک نقش کوتاه چراکه انجام همزمان بازی و نویسندگی به هر دو لطمه وارد می کند. او در کامیون نقش یک وکیل را بازی می کند.

 

**‌ نام آشنای «کامیون» برای مخاطبان تلویزیون

 

شاید در ابتدا نام کامیون مخاطب تلویزیونی را یاد سریال های پایتخت و خوش رکاب بیندازد و یا اینکه خاطره آن کامیون نارنجی رنگ را برای آنها تداعی کند. اما در قصه کامیون شاید از بعدی متفاوت تر از سایر سریال ها به این شی بی جان نگاه شده است. کامیونی که مهدی هاشمی صاحب تمام و کمال آن است، وسیله ای است برای جا به جایی اثاث های سه کاراکتر اصلی قصه که تا پایان همراه مخاطب خواهند بود.

 

 

 

** کارگردانی که تغییر کرد

 

در ابتدا قرار بر این بود تابرزو نیک نژاد این سریال را نویسندگی و کارگردانی کند اما بعدا بنا به دلایلی این اتفاق نیفتاد و به گروه دیگری سپرده شد. از طرفی این روزها با توجه به نزدیکی به زمان پخش سریال ها، گروه تولید این سریال نیز بنا شدند تا دو گروهه کار را جلو ببرند. گروه اول به کارگردانی مسعود اطیابی و گروه دوم به کارگردانی محسن یوسفی.

 

** آرزو: کامیون قصه آدم هایی است که نسبت به هم بی تفاوت نیستند/ تولید در زمان کرونا

 

«ابراهیم آرزو» یکی از تهیه کننده های این سریال در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، درباره قصه این سریال می گوید: این سریال کاری متفاوت و یک درام شیرین است و نشان دهنده یک دغدغه بین چند نفر است. قصه کامیون قصه افرادی است که می توانند به یکدیگر کمک کنند اما خیلی اوقات این کار را انجام نمی دهند و به سادگی از کنار هم عبور می کنند.

 

وی ادامه می دهد: نادر سهرابی در قصه ما با بهره گیری از منش پهلوانی که به واسطه شغل اصلی خود در گذشته دارد بعد از آشنایی با این سه دانشجو همیشه هوایشان را دارد و تا جایی که در توانش است، به آنها کمک می کند.

 

 

 

 

 

آرزو در ادامه می گوید: بخش دیگری از قصه ما داستان سه دانشجویی است که از شهرستان به تهران می آیند و طی اتفاق هایی در چالش سختی می افتند که با آن مبارزه می کنند.

 

این تهیه کننده با اشاره به شرایط تولید این سریال در روزهای شیوع ویروس کرونا نیز گفت: از ابتدای بهمن ماه که این ویروس شایع شد ما پیش گیری هایمان را آغاز کردیم. درست است که زمان زیادی از لحاظ تولیدی از ما گرفت اما به هر حال ما هم رسالتی داریم و در این اوضاع باید مثل پرستاران در خوب شدن حال مردم مان تلاش کنیم تا بتوانیم شادی هر چند کوچکی را به خانه های آنها در دوران قرنطینه خانگی بیاوریم.

 

** قصه فوتبالیستی که با کامیون کار می کند

 

در کامیون هم قصه از بی انصافی است و هم از خوش انصافی. نادر با بازی مهدی هاشمی پیشکسوت فوتبالی است که مدتی به دلایلی روی یک کامیون کار می کند. سه پسر جوان به نام های صابر، وحید و اشکان در دانشگاهی در تهران قبول شدند و بنا است تا در تهران خانه ای اجاره کنند. اجاره کردن خانه شروع یک چالش بزرگ برای این سه است. نادر سلیمانی که صاحب این خانه است به دلایلی آنها را جواب کرده و اثاثیه شان را به بیرون از خانه می اندازد و آنها طی اتفاقی با نادر راننده کامیون آشنا شده و اثاث خود را بار کامیون او می کنند.

 

 

 

 

 

** مهدی هاشمی راننده کامیون شد

 

حتی اگر برخی مخاطبین مهدی هاشمی را به چهره به خاطر نیاورند اما سریال های افسانه سلطان و شبان، هزاران چشم، روزگار قریب، اشک ها و لبخندها، دردسرهای عظیم، زعفرانی، علی البدل و در جست و جوی آرامش را در خاطر دارند. مهدی هاشمی این روزها مشغول بازی در سریال نوروزی کامیون است. سریالی که محوریت آن روی کامیونی می چرخد که هویت پیدا کرده است. نادر این سریال راننده کامیون متفاوتی است که قبلتر بازیکن تیم فوتبال بوده است.

 

** بازیگرهای جدیدی که معرفی می شوند

 

یکی دیگر از نقاط قوت این سریال معرفی دو بازیگر جوان به جامعه هنری کشور است. صابر، وحید و اشکان سه بازیگر نقش های اصلی این سریال هستند. علاوه بر علی عامل که در سریال های دیگری حضور داشته است، دو ضلع مثلث رفاقت سه جوان در این سریال را بهنام شرفی و هادی مرتضی زاده تشکیل می دهند. بهنام شرفی تا به حال عمدتا در حوزه بازیگری در تئاتر فعالیت داشته است و علاوه بر آن در سریال سال های دور از خانه که در شبکه نمایش خانگی توزیع شد، نیز بازی کرده است.

 

** استعداد شرکت کننده عصر جدید کشف شد!

 

به طور قطع آن پسری که روی سن عصر جدید با لکنت زبان خاطره ای از رفتن به خواستگاری را تعریف می کرد و احساسات بسیاری را جریحه دار کرد را از خاطر نبرده باشید. هادی مرتضی زاده همان شرکت کننده عصر جدید است که سال گذشته و در نوروز ۹۸ اجرای حیرت انگیزی را برای مخاطبین و البته داوران این برنامه تلویزیونی رقم زد. او با نشان دادن استعدادش در عصر جدید، امسال یکی از بازیگران اصلی سریال کامیون است.

 

 

 

 

 

** دانشجوهایی با لهجه‌های متفاوت

 

از آنجایی که هر کدام از این دانشجوها از یکی از شهرستان های ایران به تهران آمده اند، هر کدام نیز به یک لهجه صحبت می کنند و تفاوت در نوع لهجه هایشان یکی از زیبایی های این سریال است که نشان می دهد زبان و گویش مهم نیست و آنچه اهمیت دارد کنار هم بودن و همدلی آدم ها است.

 

** اولین تیتراژ خوانی ماکان بندی‌ها برای تلویزیون

 

گروه ماکان بند به خوانندگی رهام هادیان و امیر مقاره برای اولین بار تیتراژ سریالی را برای تلویزیون می خوانند. این گروه قبل از این تیتراژ سریال «رقص روی شیشه» را خوانده بودند. با توجه به اینکه این روزها نسل جدیدی از خواننده ها برای سریال و فیلم ها می خوانند عوامل این سریال نیز بنا شدند تا از خواننده های جدیدی برای تیتراژ پایانی استفاده کنند.

 

** پخش سریال تا ماه رمضان ادامه دارد

 

از آنجایی که این سریال در سی قسمت در حال تولید است، در کنار تصویربرداری ضبط آن نیز آغاز خواهد شد. همچنین نیمی از سریال در نوروز و نیم دیگر آن بلافاصله بعد از نوروز و تا قبل از شروع ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

 

از دیگر بازیگران این سریال می توان به: مهدی هاشمی، نسرین مقانلو، جهانبخش سلطانی، بیتا سحرخیز، علی عامل هاشمی، سپند امیرسلیمانی، بهنام شرفی، آرزو نبوت، سیاوش مفیدی، گیتی قاسمی، ماهان عبدی، مهسا طهماسبی، هادی مرتضی زاده اشاره کرد.

 

تهیه کنندگی این سریال را ابراهیم آرزو و شهرام دانشپور به عهده دارند.

 

 

ارسال نظر
captcha
نظرسنجی