1399/1/31 |
12:32 |
شناسه خبر: 43529

ویژه برنامه های شبکه دو سیما در رمضان 99

همزمان با فرا رسیدن ماه ضیافت الهی، شبکه دو سیما برنامه های متنوعی را برای روزه داران و خانواده‌ها در ماه مهمانی خدا تدارک دیده است

شبکه دو /

 

 

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، جدیدترین سخنرانی‌های حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان در «ایوان بهشت»، قرائت دعای ماه مبارک رمضان و مناجات توسط «حاج محمود کریمی»، سریال «بچه مهندس 3»، «بچه محل»، ویژه برنامه شبانگاهی «شبگرد»، «آدم‌های خوب شهر»، ویژه‌برنامه رمضانی «مکث»، «کوی محبت»، « «از لاک جیغ تا خدا»، ویژه برنامه های «شب های قدر»، ویژه برنامه سحرگاهی«پگاه عاشقی»، «ترتیل خوانی» قرآن کریم، «نمادو»، فیلم های سینمایی به همراه مستندهای متعدد  و ... عناوین ویژه برنامه هایی است که به عنوان تدارک های ویژه شبکه دو برای ضیافت الهی ماه رمضان معرفی می شود:

 

سریال «بچه مهندس 3»

 

سریال «بچه مهندس 3» که در ادامه دو فصل پیشین آن در گروه فیلم و سریال شبکه دو تهیه شده همزمان با ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۲۱:۳۰ پخش می شود. این سریال به تهیه‌کنندگی سعید سعدی، کارگردانی علی غفاری و نگارش حسن وارسته، امیر شاداب و رضا خمسه در 4۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای روانه آنتن خواهد شد.

بازیگرانی چون فرهاد قائمیان، کامران تفتی و ثریا قاسمی، به همراه روزبه حصاری در نقش جواد جوادی، سعید کریمی، مهشید جوادی، کاوه سماک‌باشی، فرناز رهنما، حدیث چهره‌پرداز، خیام وقارکاشانی، مهسا مهجور، سارا شاهرودیان، بهنام مومنی، مهرزاد جعفری و مانی رحمانی، (با معرفی) محمود خسرومنش، امید ماهر، نسیم باقریان، یاسمن قلی‌پور و (با حضور) سیدمهرداد ضیایی، کریم اکبری‌مبارکه، عباس جمشیدی، فرید قبادی، کریم قربانی، اتابک نادری، افشین نخعی، سلمان فرخنده، فریده دریامج، شیوا خسرومهر، آرش نوذری، احسان امانی، احسان مهدی و حسن اسدی به ایفای نقش پرداخته‌اند. بازپخش این سریال 00:45، 16:15 و 11:30 خواهد بود.

 

********************************

 

«پگاه عاشقی» در سحرهاى ماه مبارک رمضان

 

«پگاه عاشقی» ویژه برنامه سحرگاهی شبکه دو سیماست که به صورت زنده روانه آنتن می شود. این ویژه برنامه همراه با بخش‌های گفت‌وگوی کارشناسی، مناجات خوانی مادحین برتر کشور، شعرخوانی شعرای آیینی جوان، قرائت دعای سحر به صورت زنده و بخش‌های متنوع در ارتباط با حرم معصومین (ع) هر روز ساعت 3:00 تقدیم به سحرخیزان مومن خواهد شد.

********************************

 

«شبگرد» از جنس رمضان

 

«شبگرد» عنوان ویژه‌برنامه شبانه شبکه دو سیماست که هرشب در ماه مبارک رمضان روانه آنتن می شود. محوریت این برنامه گفت‌وگو پیرامون فضای جهان پیش‌رو و سیر در حال و هوای شبانه به همراه قدری تصویرسازی ذهنی است و سعی می‌شود ایام پیش‌رو و پس از کرونا که به نظر می‌رسد اندکی تغییر شکل یابد همراه با بینندگان ترسیم شود. گشتی در ذهن مهمان و مخاطب و ترسیم آینده کمک می‌کند تا با روزهای پیش‌رو بهتر روبرو شویم. در این راستا از فضاسازی‌های نو متناسب با ایام ماه مبارک رمضان در این برنامه استفاده می‌شود.

برنامه شبانگاهی «شبگرد» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی و اجرای محمد سلوکی که هر شب حوالی ساعت ۲۳:۳۰ به صورت زنده روانه آنتن شبکه دو سیما می شود.

********************************

 

 «مکث» در روزهای پس از کرونا

 

«مکث» عنوان یکی دیگر از تولیدات شبکه دو سیماست که در ایام رمضان به صورت ویژه‌برنامه روانه آنتن می‌شود. گفت‌وگو با افرادی که در روزهای کنونی انتشار ویروس کرونا به نوعی در کمک به دیگران در روزهای قرنطینه موثر بوده و یا به نوعی توانسته‌اند در مبارزه با این بیماری موفق ظاهر شوند از جمله بخش‌های این برنامه است. این برنامه از یک بخش گفت‌و‌گو محور و بخش مستند تشکیل شده. «مکث» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی جواد فرحانی که هر روز ساعت 19:00 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

********************************

 

 

«فرازهایی از آموزه‌های دینی در «ایوان بهشت»

 

جدیدترین سخنرانی‌های حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان در حسینیه همدانی ها به تهیه کنندگی سعید پورفرج، کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی که ساعت ۱۳:۲۰ در روزهای ماه مبارک رمضان برای پخش در نظر گرفته شده و ساعت ۶:۰۰ نیز تکرار آن روانه آنتن می شود.

 ********************************

 

«دعا و مناجات حاج محمود کریمی»

مناجات و ادعیه خوانی در حرم حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) با نوای حاج محمود کریمی و درس اخلاق حجت‌الاسلام پناهیان ویژه برنامه دیگریست که در ماه رمضان هر شب ساعت ۱ بامداد روانه آنتن می شود.

********************************

 

 

«تلاوت های روزانه و ترتیل خوانی»

جزءخوانی قرآن کریم هر روز ساعت ۱۰:۳۰ از امامزاده حسین ابن موسی کاظم شهر طبس برای روزه داران ضیافت الهی که در این ایام به ختم کلام ا... مجید می پردازند در نظر گرفته شده است.

********************************

 

«ویژه شب های قدر»

در لیالی نورانی قدر شبکه دو سیما ویژه برنامه های خود را در قالب قرائت دعای جوشن کبیر و برگزاری مراسم احیاء از ساعت ۲۳:۱۵ در آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها تقدیم بینندگان این شبکه می کند.

********************************

 

«بچه محل» و «دهکده بچه‌ها»

گروه کودک و نوجوان نیز با مجموعه تلویزیونی «بچه محل» ،«دهکده بچه‌ها» و ویژه‌برنامه‌های دیگر در ماه مبارک رمضان همراه مخاطبان این شبکه خواهد بود.

  «بچه محل» به تهیه کنندگی مسلم آقاجانزاده، اجرای داریوش فرضایی و کارگردانى احمد درویش  علیپور هر روز ساعت ۱۸:00 روانه آنتن خواهد شد. «دهکده بچه‌ها» به تهیه‌کنندگی امید نجیب‌زاده نیز با حال و هوایی ویژه هر روز در جدول برنامه‌های کودک و خردسال قرار دارد.

********************************

 

 «آدم‌های خوب شهر»

«آدم‌های خوب شهر» روایتیست از زندگی انسان هایی که توانسته‌اند در زندگی دیگران به صورتی مثبت موثر باشند که این تاثیرگذاری از مسیر آموزش، اشتغالزایی، شرکت در امور خیر و ... می گذرد. این برنامه کاریست از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی علی‌اکبر کریمی که شنبه تا چهارشنبه ساعت 17:00 روانه آنتن می‌شود.

********************************

 

«از لاک جیغ تا خدا»

مستند «از لاک جیغ تا خدا » که قسمت های گذشته آن مورد تحسین و استقبال گسترده مخاطبان خاص و عام قرار گرفت در این ایام از شبکه دو سیما پخش می شود.این برنامه کاری است از گروه خانواده و با محوریت تکریم حجاب و بانوان محجبه که همراه با روایت هایی از بانوانی که به تازگی موفق به بهره مندی از پوشش چادر شده اند، روایت می شود. الگوسازی برای جامعه دختران و زنان کشور و نیز ارائه حجاب برتر از اهداف این برنامه است.

********************************

 

 

«کوی محبت»

ویژه برنامه معارفی «کوی محبت» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی با تهیه کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی است که با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، شخصیت ها و کارشناسان به تعمیق معارف اسلامی در گفتگوی کارشناسی از عتبات عالیات می پردازد. این برنامه در مناسبت های مذهبی و لیالی قدر در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار دارد.

********************************

 

 «نمادو»

«نمادو» دوربین شبکه دو در سراسر کشور و کاری از گروه دانش و اقتصاد در ایام رمضان با گزارش هایی خاص از استان ها و مناطق مختلف کشور پیرامون انعکاس مراسم ویژه این ماه هر روز در فواصل کنداکتور به بینندگان شبکه دو سیما تقدیم می‌شود.

********************************

 

 

ارسال نظر
captcha