1399/2/4 |
11:19 |
شناسه خبر: 43531

«مکث» ویژه برنامه رمضانی شبکه دو در لحظات افطار

شبکه دو سیما در ویژه برنامه رمضانی خود با بررسی شرایط این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا، به مباحث نوع دوستی، همدلی و تاکید بر داشتن روحیه امید و نشاط در جامعه می پردازد

شبکه دو /

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، جواد فرحانی تهیه کننده ویژه برنامه «مکث» درباره ساختار این برنامه گفت: در برنامه «مکث» سعی کردیم به تمام کسانی که در زنجیره کرونا به نوعی سهم داشتند و یا واسطه نوع شغل و مسئولیتی که دارند، کاری انجام داده اند، گفت و گو کنیم. این افراد از کسانی که خود درگیر بیماری کرونا شدند و خدا را شکر بهبود یافتند، کسانی که به خاطر شغل شان در ایام پرخطر و محدودیت تردد درمحل کارشان حاضر شدند مثل پلیسی که بر سر پست خود حاضر بوده یا پرستاری که با وجود بارداری و شرایط مخاطره آمیز برای سلامتی خود و فرزندش، محل کارش را ترک نکرده، کارمندی که به بخاطر حساسیت کارش در این ایام، انجام وظیفه کرده، کارخانه داری که برای حفظ سلامت جامعه به تولید ماسک پرداخته و … دهها مورد دیگر از مواردی است که با دعوت از این عزیزان و حافظان و مدافعان سلامت جامعه، از فداکاری‌ها و رشادت‌های آن‌ها برای بینندگان خواهد گفت.

 

وی یادآور شد: کرونا بی شک تأثیرات بسیاری بر سبک زندگی همه گذاشته است و «مکث» سعی دارد به این بهانه که بسیاری از روابط و مراودات انسانی و حتی نوع نگاه به زندگی را تغییر داده، مفهوم زندگی، فضیلت‌های انسانی همچون حس همدلی، نوع دوستی و امید به زندگی و … را از زاویه دیگری بررسی کند. در واقع این برنامه می‌خواهد بگوید «کرونا بهانه‌ای است که انسان دوباره به خود نگاه کند و بازگشتی است به خویش».

 

تهیه کننده «مکث» اظهار کرد: ویژه برنامه رمضانی شبکه دو هر شب یک مهمان دارد و میزبانان این برنامه از هنرمندان خوب کشورمان هستند و ما خواستیم با دعوت از هنرمندان در این برنامه از هموطنانی که در شرایط سخت کرونایی، ازخودگذشتگی هایی انجام دادند به گفت و گو با این عزیزان بنشینند.

 

مسعود کرامتی، الهام پاوه نژاد، سیما تیرانداز، امین زندگانی و گیتی خامنه از جمله هنرمندانی هستند که در این برنامه به پای صحبت مهمانان «مکث» خواهند نشست.

 

فرحانی تأکید کرد: این برنامه به طور ویژه به بحث همدلی و مواسات می‌پردازد و سعی داریم امید به زندگی و نشاط را در جامعه تزریق کنیم و به مردم خوب و فهیم کشورمان بگوییم هر چقدر هم که مشکلات وجود داشته باشد روحیه خود را برای شکست کرونا حفظ کنند و حفظ روحیه نشاط و امید دراین شرایط بسیار مهم است.

 

تهیه کننده برنامه رمضانی «مکث» ادامه داد: خوشبختانه مردم ایران با مساله کرونا که به یک بحران جهانی تبدیل شده به خوبی روبه رو شده اند و بسیار همدلانه در کنار هموطنان نیازمند خود هستند و این مساله مهمی است که این برنامه آن را با زبانی ساده روایت خواهد کرد.

 

این ویژه برنامه از ساعت ۱۹ شروع می‌شود و هر شب تا هنگام اذان مغرب ادامه دارد همچنین بر اطعام نیازمندان درماه ضیافت الهی تاکید دارد و البته باید دانست که نزدیکی دل‌ها یکی از ویژگی‌هایی این ماه است که «مکث» سعی دارد از زوایای مختلف به آن بپردازد.

 

ارسال نظر
captcha