1399/2/20 |
09:48 |
شناسه خبر: 43598

«شبگرد» شکایت و چالش ندارد

محمد سلوکی مجری برنامه «شبگرد» با اشاره به رویکرد محوری این برنامه برای ایجاد «آرامش» تأکید کرد در گفتگوها تعمداً سراغ چالش و شکایت نمی‌رود

شبکه دو /

 

به گزارش خبرنگار مهر، «شبگرد» عنوان برنامه‌ای است که از روزهای آغازین ماه مبارک از شبکه دو سیما پخش می‌شود و طی این شب‌ها از بوکسور عضو تیم ملی و سرمربی فوتبال تا نماینده مجلس، رئیس شورای شهر و بازیگران و سخنگوی وزارت خارجه در قالب این برنامه روبروی محمد سلوکی قرار گرفته و به گفتگو نشسته‌اند.

محمد سلوکی مجری «شبگرد» درباره تجربه اجرای این برنامه شبانه که روی آنتن شبکه دو می‌رود به خبرنگار مهر گفت: به دلیل جابجا شدن نظم زندگی مردم به واسطه شیوع کرونا و از سوی دیگر همزمانی با ماه رمضان این احتمال را می‌دادیم ساعت زندگی مردم تغییر کند. ما به این نکته رسیدیم که احتمالا با توجه به پیش‌بینی‌هایی که می‌شد در ماه مبارک رمضان نظم زندگی به شکلی تغییر کند که مردم تا پاسی از شب بیدار باشند و نیاز داشته باشند که رسانه برای این ساعات برنامه‌ای تهیه کند که با برنامه‌های دیگر فرق داشته باشد.

وی ادامه داد: سعی کردیم با توجه به اینکه در ایام گذشته از باب سلامتی جسم و حتی به لحاظ روحی خیلی حال خوبی در کل دنیا وجود نداشته برنامه‌ای تولید کنیم با موسیقی، رنگ و حرف‌هایی که از جنس گله و شکایت و چالش نباشد تا فضای شبانگاهی آرامی ایجاد کنیم و احساس آرامش را برای چند دقیقه هم که شده به مردم منتقل کنیم. از این رو گپ و گفت و گعده‌های کوتاهی با اقشار مختلف ترتیب دادیم. از میان چهره‌های سیاسی، ورزشی، هنری، اقتصادی و... افرادی را انتخاب کردیم که اهل گفتگو و معاشرت باشند.

سلوکی با اشاره به پرسش‌های مطرح شده در برنامه عنوان کرد: محتوای گفتگوها فکر شده است اما این گونه نیست که نقشه خاصی برای رسیدن به نقطه‌ای از پیش تعیین‌شده داشته باشیم مثلا اگر از شورای شهر محسن هاشمی مهمان ما شده یک گفتگوی خودمانی با او ترتیب دادیم به شکلی که مخاطب تصور کند شاهد یک مهمانی در خانه ما بوده است و دارد ۱۰ دقیقه گفتگوی ما و مهمان‌مان را با ما شریک می‌شود.

وی اضافه کرد: در حقیقت برای روشن شدن ذهن مخاطب آن مطالب عنوان می‌شود. نه به شکل خیلی تخصصی وارد موضوعات شویم که مثلا در شورای شهر چه کسی چه کار کرده و یا آمار کشته‌شدگان کرونا صحیح است یا خیر! چون هدف برنامه آرامش بخشیدن به مردم است و این کارکردِ تعریف شدهِ «شبگرد» است. به طور یقین برنامه‌های دیگری تولید شده و می‌شوند تا گفتگوهایی با نشانه‌گذاری‌هایی دیگر را با مسئولان ترتیب دهند.

سلوکی در ادامه با اشاره به آرامش به عنوان ایده اصلی برنامه نیز گفت: در «شبگرد» بیش از هر چیز به فکر آرامش بودیم و تلاش دوستان توانسته است این احساس آرامش را به مردم منتقل کند. ایده‌هایی هم داشتیم که برنامه ما را از سایر برنامه‌ها متفاوت کند.

وی در پایان گفت: همیشه گله مند بودم از اینکه هر وقت کسی قصد برنامه‌سازی داشت به او می‌گفتند برو شبیه فلانی برنامه بساز و من هیچ وقت این حالت را دوست نداشتم و خوشبختانه بارها برنامه‌ای ساختم که دیگران مثل آن را ساختند که برای من جای افتخار و خوشحالی داشت. این بار هم سعی کردم کاری کنم که شبیه برنامه‌های دیگر نباشد، برنامه‌مان حرف خودش را داشته باشد، دکورش متعلق به حال و هوای برنامه باشد و خط و ربط خاصی داشته باشد که خدا را شکر جواب داده است.

ارسال نظر
captcha