1399/4/15 |
11:05 |
شناسه خبر: 43778

پخش مسابقه دانش‌آموزی «نور» از شبکه دو سیما

مسابقه دانش‌آموزی «نور» با هدف ارتقای جایگاه علمی دانش‌آموزان و شناخت هر چه بیشتر دانشمندان جهان اسلام از یکشنبه 8 تیرماه از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

شبکه دو /

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ با توجه به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و آغاز فصل تابستان در این برنامه تلویزیونی تلاش شده فضایی فراهم شود تا دانش‌آموزان هر چه بیشتر از این فرصت فراغت استفاده کرده و به تنهایی یا با مشارکت اعضای خانواده به ابداعات و انجام کارهای علمی و خلاقانه روی آورند.

در این راستا مسابقه دانش‌آموزی نور که چهارمین دوره خود را پشت سر می‌گذارد طراحی شده و از بچه‌ها می‌خواهد آزمایش‌های جالب، جذاب و ایمن انجام دهند و پس از ساخت فیلم‌های علمی 60 ثانیه ای آن را ارسال کنند تا از میان این ابداعات طرح برنده انتخاب شود.

بنیاد علم و فن‌آوری مصطفی (ص) یک جایزه بین‌المللی جهان اسلام است که به دانشمندان برتر تعلق می‌گیرد، این بنیاد بانی مسابقه دانش‌آموزی نور است تا کودکان و نوجوانان را هر چه بیشتر با این جایزه و دانشمندان برتر جهان اسلام آشنا کند.

جایزه مصطفی (ص) نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است که هر دو سال یک بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود. این جایزه به نام حضرت محمد (ص) بنیان‌گذار اسلام و به دلیل تأکید بسیار او بر علم‌آموزی، به نام یکی از القاب او، مصطفی، به معنای برگزیده نام‌گذاری شده است.

گفتنی است با توجه به تاثیر شیوع بیماری کرونا بر امکان حضور دانش آموزی در مدارس و پژوهش‌سراها و مراکز علمی، و سختی کار گروه¬های دانش آموزی شرکت کننده در مسابقه، مهلت ارسال آثار دوره چهارم مسابقه دانش آموزی نور- گرامیداشت عمر یاغی با شرایط ویژه تا پایان مرداد ماه 1399 (21 آگوست 2020) تمدید شد. موضوع مسابقه ساخت فیلم¬های علمی60 ثانیه¬ای با موضوع آزمایش-هایی در موضوعات مرتبط با ماده و انرژی است.

علاقمندان می‌توانند جهت ثبت نام و شرکت در مسابقه به آدرس https://noor.mustafaprize.org   بخش ثبت نام مراجعه کنند.

مسابقه دانش‌آموزی نور کاریست از گروه کودک و نوجوان شبکه دو به تهیه‌کنندگی وکارگردانی سید محسن حسینی و اجرای فاطمه محمدی فر که یکشنبه و سه‌شنبه هر هفته حوالی ساعت 15:40 روانه آنتن می‌شود.

 

ارسال نظر
captcha