پیر غلامان عشق
«پیرغلامان عشق» مستندی رواییست از مداحان پیشکسوتی که سالیان سال با عشق و ارادت در مکتب اهل بیت (ع) گام برداشته و راه و نام آنان را زنده نگه داشته و برای اعتلای فرهنگ ناب عاشورایی..

موضوع:

«پیرغلامان عشق» مستندی رواییست از مداحان پیشکسوتی که سالیان سال با عشق و ارادت در مکتب اهل بیت (ع) گام برداشته و راه و نام آنان را زنده نگه داشته و برای اعتلای فرهنگ ناب عاشورایی قدم های اساسی در جامعه برداشته اند.
پیر غلامانی که خدمت در مکتب حسینی عشقشان بوده نه شغلشان و بر این باور بودند تا حسینی زندگی کنند و حسینی جان به جان آفرین بسپارند و برای دستیابی به این آرمان تا پای جان ایستاده اند.
در این مستند سعی شده است تا با انتخاب پیرغلامان از سراسر کشور آیین های عاشورایی در اقلیم های متفاوت با شیوه ها و منش های خاص به تصویر کشیده شود . از طرفی معرفی شیوه صحیح و اصولی مداحی، معرفی سبک های سنتی عزاداری سرور و سالار شهیدان، زنده نگه داشتن یاد و نام پیر غلامان مرحوم و پیشکسوت در سراسر کشور، ترویج انتخاب پوشش و اخلاق صحیح مداحی، بررسی اهمیت مطالعه مقاتل و کتب اشعار شاعران آیینی، انتقال عزاداری اصولی و سنتی به نسل جوان و... از جمله محورهای اصلی ساخت این مستند بوده است.

 

عوامل:

تهیه کننده: هادی خدّادی
کارگردان: علیرضا طهرانی
محقق و نویسنده: مریم رجبیه فرد
تدوین: علی پورخوشبخت
مدیر تصویربرداری: امین آزریون
صدابردار: اکبر صدیقی
مدیر تولید: احسان مرادی

گروه برنامه ساز: اجتماعی فرهنگی


 

ارسال نظر
captcha