فاز | فرزند ایران زمین
«فاز» یک برنامه تلویزیونی ویژه نوجوانان است. در جریان این مسابقه تلویزیونی 28 نوجوان دختر و پسر در گروه‌های مجزا طی ۷ فاز در مراحل جذاب و دیدنی برای حل مسائل اجتماعی پیرامون خود به رقابت می‌پردازند.

موضوع:
فاز (فرزند ایران زمین)

«فاز» (فرزند ایران زمین) یک برنامه تلویزیونی ویژه نوجوانان در قالب مستند- مسابقه (رئالیتی‌شو) است. در جریان این مسابقه تلویزیونی 28 نوجوان دختر و پسر در گروه‌های مجزا طی ۷ فاز در مراحل جذاب و دیدنی برای حل مسائل اجتماعی پیرامون خود به رقابت می‌پردازند. آنها در این مسیر باید از استعداد، خلاقیت و مهارت کارگروهی خود کمک گرفته و حمایت مادی و معنوی دیگران را نیز به سمت ایده و فعالیت خود جلب کنند.

فاز (فرزند ایران زمین) سعی می‌کند به همه نشان دهد تنها شاگرد اول بودن و اطلاعات عمومی بالا ملاک نوجوان برگزیده نیست و توانایی انجام یک فعالیت اجتماعی در قالب کارگروهی در رشد و ارتقای شخصیت نوجوان موثرتر و مهم‌تر است.
ایده اصلی مسابقه حول محور یک سوال است: اگر شما ده میلیون پول نقد و حمایت رسانه ای داشتید چه تغییری در محیط اطرافتان ایجاد می کردید؟ مسابقه با الهام گیری از مفهوم «هفت خوان»؛ «هفت مرحله» یا «فاز» دارد و هر فاز حاوی یک چالش است که باید در قالب تیم های چند نفره به اجرا گذاشته شود.
چهار فاز اولیه؛ «فازهای مقدماتی» و سه فاز آخر «سه فاز پایانی» نامگذاری شده اند. چهار فاز اولیه به بررسی مهارت های عام نظیر خلاقیت، کار تیمی، حل مساله، فن بیان و ایده پردازی اقتصادی اختصاص دارد و «سه فاز پایانی» به مهارت ها و توانایی های معطوف به «ایده اولیه» تعلق دارد. تنها افرادی می توانند به «سه فاز پایانی» ورود پیدا کنند که «فازهای ابتدایی» را با موفقیت پشت سر بگذرانند. پس از پایان فاز ششم برنامه به تیم های منتخب امکان پیاده سازی ایده ابتدایی و ثبت آن برای مخاطب تلویزیونی را در فاز هفتم می دهد.
در پایان این مسابقه برگزیدگان نشان (فرزند ایران زمین) را از آن خود و جایزه یک‌صد میلیون تومانی این مسابقه را در قالب حمایت برای اجرای طرح برگزیده دریافت می‌کنند.

 

عوامل:
تهیه کننده: احسان کاوه
سردبیر: میلاد دخانچی

گروه برنامه ساز: کودک و نوجوان به همت «مرکز اوج کودک و نوجوان»

زمان آغاز پخش: 5 دی ماه 96

ارسال نظر
captcha