هزار راه نرفته + دانلود و مشاهده
محور اصلی «هزار راه نرفته»؛ «خانواده» است و این برنامه به صورت علمی، شفاف و مصداقی با حضور کارشناسان و اساتید هیات علمی دانشگاه های شهید بهشتی و تهران به موضوعات مربوط به روابط والدین با نوجوانان و تاثیر آن در آینده زندگی مشترک آنها، شاخصه های انتخاب صحیح همسر...
زمان پخش : شنبه تا چهارشنبه ساعت 19:30 تکرار : یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 23:30

"با مراجعه به کانال شبکه دو سیما در پیام رسان سروش به آدرس https://sapp.ir/tv2_irib می توانید قسمت هاى پخش شده «هزار راه نرفته» را علاوه بر سایت در کانال شبکه نیز مشاهده و دریافت کنید"

موضوع:

محور اصلی «هزار راه نرفته»؛ «خانواده» است و این برنامه به صورت علمی، شفاف و مصداقی با حضور کارشناسان و اساتید هیات علمی دانشگاه های شهید بهشتی و تهران به موضوعات مربوط به روابط والدین با نوجوانان و تاثیر آن در آینده زندگی مشترک آنها، شاخصه های انتخاب صحیح همسر، حل مساله و مدیریت بحران، کنترل هیجانات، مدیریت طلاق و زندگی پس از آن و ... می پردازد.

گفتگوی کارشناسی، آشنایی جوانان با موضوعات اصلی در انتخاب همسر، طرح مسائل مختلف توسط خانواده ها و بررسی هر یک از مشکلات توسط کارشناسان، پرداختن  به برخی مشکلات خاص خانواده ها در یک پنل کارشناسی، گردهمایی افراد مختلف در زمینه یک مساله و هم اندیشی افراد با دیدگاه های مختلف در باب موضوعاتی چون عشق، بی وفایی، پشیمانی پس از طلاق و ...، روابط درون خانواده به ویژه ارتباط با نوجوانان و تاثیر رفتارهای والدین در زندگی نوجوان، ارائه تمرین برای مرتفع کردن برخی مشکلات ارتباطی و رفتاری ، طرح و بررسی مسائل مختلف با بازخوانی داستان و نامه زندگی افراد و ... از جمله بخش های این برنامه است.

این برنامه با دارا بودن بخش هایی نوین از چند گروه شرکت کننده در برنامه بهره می برد. دسته اول خانواده هایی هستند که دچار اختلاف شده و تصمیم قاطع بر جدایی دارند. بخش دوم خانواده هایی که دچار اختلاف شده، به دادگاه مراجعه کرده، مشاوره گرفته و تصمیم به ادامه زندگی مشترک گرفته اند و سومین دسته نیز شامل خانواده هایی می شود که دچار اختلاف شده اند اما خودشان قبل از مراجعه به دادگاه از طریق مشاوره گرفتن، هم اندیشی با یکدیگر و ... مشکلات شان را برطرف کرده اند.

همچنین خانواده های موفق و توانمندی که با هم اندیشی و ارتباط موثر مسائل خود را حل کرده نیز در این برنامه حضور خواهند داشت، و راهکارهای خود را در اختیار دیگران قرار می دهند.

 

 

عوامل:

تهیه کننده: ناهید سادات‌شریفی

کارشناسان: فرشته موتابی، لادن فتی، شهریار شهیدی، محمد علی مظاهری، منصوره السادات صادقی، رضا رستمی، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن سعیدی، لیلا عزیزی، جمال شمس، علی صاحبی و ...

کارگردان و تدوینگر: علیرضا برزگر دانایی

مدیر تصویربرداری: شهرام نجاریان

تصویربرداران: افشین علیزاده، هادی پویان

صدابردار: وحید رضویان

مدیر تولید: حامد حامدی خواه

تحقیق و پژوهش: بیتا داساربند، عطیه سروش، زهرا مرسلی، مینا پهلوان، افسانه سادات‌شریفی، آزاده موید زاده

مشاور پروژه: مجید شیخ انصاری

 

تعداد قسمت ها: 100 قسمت

زمان آغاز پخش: 14 اردیبهشت 98

گروه برنامه ساز: خانواده

ارسال نظر
captcha