مسابقه آقا و خانم پارسی + دانلود و مشاهده
مسابقه «آقا و خانم پارسی» با محوریت توجه ویژه و پاسداشت زبان فارسی تهیه شده است.در حقیقت رویکرد این مسابقه در جهت ترویج، گسترش و تقویت زبان فارسی در خانواده‌ها به عنوان ارکان و زیربنای جامعه شکل گرفته است.
زمان پخش : شنبه، دوشنبه و چهارشنبه‌ ساعت 14:00

"با مراجعه به کانال شبکه دو سیما در پیام رسان سروش به آدرس https://sapp.ir/tv2_irib می توانید قسمت هاى پخش شده مسابقه «آقا و خانم پارسی» را علاوه بر سایت در کانال شبکه نیز مشاهده و دریافت کنید"

موضوع:

مسابقه «آقا و خانم پارسی» با محوریت توجه ویژه و پاسداشت زبان فارسی تهیه شده است.در حقیقت رویکرد این مسابقه در جهت ترویج، گسترش و تقویت زبان فارسی در خانواده‌ها به عنوان ارکان و زیربنای جامعه شکل گرفته است.

«آقا و خانم پارسی» با ساختاری جدید و بخش های مختلف؛ زبان و ادبیات فارسی را مورد توجه قرار داده؛ از ویژگی های این مسابقه می توان به شرکت گروهی افراد در آن اشاره کرد که در هر برنامه دو خانواده به رقابت با یکدیگر می پردازند. پخش این رقابت ها به صورت سه روز در هفته برنامه ریزی شده که دو روز ابتدایی مرحله مقدماتی را شامل می شود و برنده هایی که به مرحله نهایی راه یافته‌اند در روز سوم به رقابت با یکدیگر می پردازند.

هِجی کردن، لغت‌سازی، حفظ شعر و ضرب المثل‌های فارسی و ... از جمله قسمت‌های مختلف این مسابقه سرگرم کننده و آموزشی است.

 

عوامل:

کارشناس مجری: دکتر اسماعیل آذر

تهیه کننده: امیرحسین آذر 

 

راه ارتباطی:

شماره پیامک: 30000256

 

تعداد قسمت ها: 52 قسمت

زمان آغاز پخش: شنبه اول تیرماه 98

گروه برنامه ساز: اجتماعی فرهنگی

 

ارسال نظر
captcha