معرفی

به گزارش روابط عمومی شبکه دو سیما؛ سی و ششمین قسمت این برنامه به پخش گزیده‌هایی از فیلم سینمایی «روز واقعه» محصول 1373 ایران، برنامه «قافله ارغوان» محصول 1381، سریال خاطره‌انگیز «دلیران تنگستان (قسمتهای 1 تا 4)» محصول 1352 ایران اختصاص خواهد داشت.

این برنامه در بخش «قاب ناب»، گزیده‌ای از برنامه «قافله ارغوان» را روانه آنتن می‌کند که در آن دکتر سیدحسن حسینی بخشی از اشعار خود را برای مخاطبان می‌خواند.

این برنامه با محوریت چشم‌اندازی نوین به عرصه ادبیات عاشورایی، در سال 1381 از شبکه دو روانه آنتن شد و در هر قسمت از آن، سرودهای شاعران کهن و معاصر پیرامون ادبیات عاشورایی، وصف امام حسین، وصف قیام عاشورا و مدح اهل بیت(ع) را برای ادب‌دوستان پخش می‌کرد. در این قسمت از برنامه، بخشی از شعرخوانی شاعر معاصر کشورمان دکتر سیدحسین حسینی پخش خواهد شد.

در بخش «نوحه»، «خون‌خواهی آب» با نوای حاج محمدصادق آهنگران تقدیم مخاطبان خواهد شد.

مخاطبان شبکه دو می‌توانند اسامی فیلمهای سینمایی، سریالها، مستندها و برنامه‌های درخواستی خود را به سامانه پیامکی 30000232 و پیامهای صوتی و تصویری خود را به نشانی برنامه در فضای مجازی  Kheilidoor_Kheilinazdik_TV2@ ارسال کنند.

مجله تصویری «خیلی دور خیلی نزدیک» کاری از تأمین برنامه شبکه دو به تهیه‌کنندگی حمیدرضا فتح‌آبادی است که سی و ششمین قسمت آن، یکشنبه 12 شهریور حوالی 00:30 بامداد روانه آنتن این شبکه خواهد شد و بازپخش آن ساعت 14 خواهد بود.