printlogo


نگاهی به تعامل کودکان با محیط زیست در برنامه «طبیعت 360 درجه»
نگاهی به تعامل کودکان با محیط زیست در برنامه «طبیعت 360 درجه»
کد خبر: 30562 تاریخ: 1394/11/26 12:30
موضوع «کودک و محیط زیست» با نگاهی به مدارس طبیعت و با دعوت از مدیر یکی از این مراکز یکشنبه 25 بهمن ماه در برنامه «طبیعت 360 درجه» بررسی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، آن‌چه در مدرسه طبیعت اتفاق می‌افتد، فراهم ‌آوردن امکان تعامل خودانگیخته، کنجکاوانه و سرخوشانه‌ کودکان با طبیعت است. دوره هایی که چندیست با رویکرد مواجهه مستقیم کودکان با طبیعت و ارتباط مناسب با محیط زیست در نقاط مختلف ایران برگزار می شود و این هفته در برنامه «طبیعت 360 درجه» مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین گزارشی از تالاب میقان و حمایت از چند هزار درنای مهاجر و جلوگیری از شکار آنها توسط مردم از دیگر بخش های برنامه این هفته «طبیعت 360 درجه» است.

تالاب میقان آخرین حلقه اکولوژیک حوزه آبریز دشت اراک است که آب‌هاى سطحى مسیل‌هاى فصلى را جذب مى‌‌کند. این محدوده از نظر اقلیمى زمستان‌هاى معتدل دارد و به جهت همین ویژگى، توقفگاه گروه‌هاى بزرگى از پرندگان مهاجر مانند درناهاست که از نواحى سردسیر شمال به سرزمین‌هاى گرمسیر جنوب کوچ مى‌کنند.

برنامه «طبیعت360 درجه» کاریست از گروه نهادهای اجتماعی که با تهیه کنندگی و اجرای پرهام دیباج یکشنبه ها از شبکه دو سیما پخش می شود.

 

لینک مطلب: http://tv2.ir/News/30562.html