printlogo


نگاهی به روز جهانی حیات وحش در برنامه «طبیعت 360 درجه»
نگاهی به روز جهانی حیات وحش در برنامه «طبیعت 360 درجه»
کد خبر: 30631 تاریخ: 1394/12/16 17:19
به مناسبت روز جهانی حیات وحش، برنامه «طبیعت 360 درجه» یکشنبه 16 اسفند به اهمیت حمایت از گونه های مختلف گیاهی و جانوری پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، علی گلشن نویسنده حوزه محیط زیست و پرویز بختیاری استاد پرنده شناسی از مهمانان این برنامه هستند که در خصوص روز جهانی حیات وحش به گفتگو خواهند پرداخت.
یک گزارش از پرنده نگاری در پارک شهر، گزارشی از تالار میقان و تحویل تفنگ توسط یک شکارچی به نفع حفظ محیط زیست به همراه پلاتویی از مرال؛ یکی از بزرگترین گونه های گوزن، شوکا؛ کوچکترین گوزن ایرانی، خرس قهوه ای، و ... برای علاقمندان محیط زیست و مخاطبان این برنامه تدارک دیده شده است.
گفتنی است اهمیت گونه های گیاهی و جانوری مختلف نظیر ارزش های اقتصادی، بوم شناختی، علمی، فرهنگی و زیباشناختی و تهدیدات و فشارهایی که متاسفانه به اشکال مختلف متوجه گونه ها و زیستگاه های آنهاست، جامعه جهانی را بر آن داشته تا ضمن افزایش توجه کشورها به موضوع تنوع زیستی، گامی در جهت کاهش این تهدیدات و بهبود وضعیت کنونی بردارند. از این رو سوم مارس مصادف با ۱۲ اسفند با شعار «آینده حیات وحش در دستان ماست»  به عنوان روز جهانی حیات وحش تعیین شده است.
برنامه «طبیعت360 درجه» کاریست از گروه نهادهای اجتماعی که به تهیه کنندگی و اجرای پرهام دیباج یکشنبه ها ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.
 

لینک مطلب: http://tv2.ir/News/30631.html