printlogo


توکلی در گفت و گو با میزان: با سریال "برادر" در ماه مبارک رمضان قاچاق فروش می‌شوم/لطف خداوند است که در سریال‌های رمضانی بازی می‌کنم
توکلی در گفت و گو با میزان: با سریال "برادر" در ماه مبارک رمضان قاچاق فروش می‌شوم/لطف خداوند است که در سریال‌های رمضانی بازی می‌کنم
کد خبر: 31121 تاریخ: 1395/3/9 13:55
خبرگزاری میزان- توکلی از حضور در سریال ماه رمضان شبکه دو سیما به عنوان یک افتخار و از الطاف خداوند نسبت به خود سخن گفت و اظهار کرد: به عنوان یک هنرمند رسالتی بر عهده دارم که با حضور در مجموعه‌های...
خبرگزاری میزان- توکلی از حضور در سریال ماه رمضان شبکه دو سیما به عنوان یک افتخار و از الطاف خداوند نسبت به خود سخن گفت و اظهار کرد: به عنوان یک هنرمند رسالتی بر عهده دارم که با حضور در مجموعه‌های نمایشی می‌توانم بخشی از آن را ادا کنم.
 
 
رضا توکلی بازیگر عرصه تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان با اشاره به فعالیت‌های خود در سریال‌های ماه مبارک رمضان و حضورش در یکی از سریال‌های رمضانی امسال گفت: بنده به بازیگر ماه رمضانی معروف هستم. باید توجه داشته باشیم که در یک دوره زمانی نسبت به سریال‌های ماه رمضان روند خوبی در پیش گرفته شد که  حاصل آن سریالهایی چون «او یک فرشته بود»، «زیر زمین » و «پنج کیلومتر تا بهشت» بود.
 
وی ادامه داد: تصورمی کنم لطف خداوند است که به بنده فرصت  حضور در آثار مناسبتی را عطا می کند چرا که تصمیم دارم به این وسیله به اهداف انسانی و معرفتی خود که بر دوش یک هنرمند به عنوان رسالتی قرار دارد، جامه عمل بپوشانم.
 
بازیگر سریال «برادر» همچنین گفت: تصور می کنم در حال حاضر به جایی رسیده ام که علاقمند به انتقال تجاربم هستم و در این روند جواد افشار کارگردان سریال "برادر" که بنده تجربه همکاری با او در سریال "کیمیا" را هم داشتم مرا برای  حضور در این اثر مناسبتی دعوت کرد.
 
توکلی همچنین تصریح کرد: با صحبتهایی که با جواد افشار و دیگر دوستان داشتیم به این نتیجه رسیدیم که ایشان علاقمند به ایفای نقش من در قالب کاراکتری منفی هستند و در این روند در نهایت از بین دو نقش بهرام و صابر، بنده عهده دار ایفای نقش صابر شدم.
 
وی همچنین افزود: جواد افشار در سریال «برادر» با توجه به شناختی که از بازیگران دارد و همچنین با توجه به دیدگاهی که از بنده در ذهنش به عنوان یک بازیگر شکل گرفته بود تشخیص داد که حضور من در این نقش منفی مورد پسند مخاطبان قرار می گیرد.
 
وی همچنین یادآور شد: با توجه به ویژگی‌هایی که از ایفای نقش یک بازیگر درذهن مخاطب شکل گرفته تصور می کنم در مواردی که محتوای نقش با شخصیت اصلی بازیگر تفاوت داشته باشد ممکن است بیننده درچند قسمت اول دچار سردرگمی شود و در چنین مواردی بازیگر نباید حضور درچنین نقش‌هایی را بپذیرد و با باور مردم بازی  کند.
 
بازیگر سریال «کیمیا» در ادامه سخنان خود با اشاره به محتوای کلی سریال «برادر» و نقشی که در این اثر بر عهده دارد، اظهار کرد: در این سریال نقش یک قاچاق فروش به نام صابر را بر عهده دارم.
 
وی ادامه داد: محتوای کلی این اثر درباره اختلاس‌های زیرپوستی شهر است که در بخشهایی به قاچاق کالاهایی مانند دارو، برنج و روغن مربوط می شود و در ادامه به افرادی می پردازد که محصولاتی چون داروها را به خاطر نفع شخصی خودشان با قیمت‌هایی کلان به فروش می رسانند و در این راستا اصلاَ به فکر افراد ناتوانی که نیازمند شدید به این اقلام اند، نیستند.
 
توکلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ادامه تصویربرداری سریال ماه رمضان شبکه دو سیما افزود: تصویربرداری سریال «برادر» همچنان ادامه دارد و تصور می کنم تا 25 خرداد یا کمی بیشتر از آن ادامه پیدا کند.
 
این بازیگر همچنین تصریح کرد: اینکه دوباره فرصتی نصیبم شد تا جلوی دوربین جواد افشار قرار بگیرم برایم باعث افتخار است. من به مدت سه سال کار نکردم و تنها دلیلم از این اقدام، حفظ حرمت تماشاگر بوده است. در زمان پخش سریال «کیمیا» بسیاری از افراد به دلیل نقشی که در این مجموعه بر عهده داشتم به من ناسزا گفتند اما تصور می کنم هیچ اشکالی ندارد چرا که بنده کاری را انجام دادم که مخاطب از دیدن آن استقبال کرد.
 
وی همچنین خاطر نشان کرد: بنده به عنوان یک هنرمند رسالتی بر عهده دارد که بخشی از آن به تصویرکشیدن دردهای جامعه است وتصور می کنم اینکه درقالب پروژه های مختلف می توانیم درکنار یکدیگر قرار بگیریم و درباره موضوعات بسیار مهمی همچون دارو و قیمت بالای آن و همچنین افراد سودجو در این زمینه بحث کنیم، وظیفه‌امان را انجام داده ایم اما امیدوارم گوش شنوایی برای شنیدن حرفهای ما وجود داشته باشد.

گفتنی است، سریال «برادر» به کارگردانی جواد افشار ماه مبارک رمضان ساعت 21:30 میهمان مخاطبان شبکه 2 سیما می شود.
لینک مطلب: http://tv2.ir/News/31121.html