printlogo


دات آی آر بررسی می کند؛ امکان سنجی دو طرح «سیستم ترافیک هوشمند» و «لامپ کاغذی»
دات آی آر بررسی می کند؛  امکان سنجی دو طرح «سیستم ترافیک هوشمند» و «لامپ کاغذی»
کد خبر: 31448 تاریخ: 1395/6/9 14:01
«سیستم ترافیک هوشمند» و «لامپ کاغذی» عنوان دو طرحی هستند که سه شنبه و چهارشنبه 9 و 10 شهریور ماه در برنامه «دات آی آر» بررسی خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، در برنامه سه شنبه 9 شهریور ماه تولید «سیستم ترافیک هوشمند» مرور خواهد شد. این سیستم که برای تعداد زیادی از خودروها  قابل استفاده است، وسایل نقلیه را به لحاظ اخطار دادن در هنگام توقف به یکدیگر متصل می کند. بنابراین می توان گفت شرکتِ دانش بنیانِ طراح پروژه با ساخت این سیستم قدم موثری برای جلوگیری از ترافیک و تصادفات منجر به آن برداشته است.

طرح دیگری که برنامه «دات آی آر» چهارشنبه 10 شهریور به آن می پردازد، «لامپ کاغذی» نام دارد. لامپی با میزان مصرف بسیار اندک که توسط مسعود مولوی طراحی شده و می تواند تحولی در نظام مصرف برق شمرده شود. این لامپ قابلیت کاربرد گسترده ای در بخش های تجاری، مسکونی، تبلیغات شهری و ... دارد.

گفتنی است «دات آی آر» با هدف تحقق اقتصاد دانش بنیان و ترویج استفاده از ایده های برتر برای کسب موفقیت در فضای کسب و کار تولید شده و در این راستا کسانی که با وجود محدودیت های گوناگون، راه های نوینی برای کسب درآمد و خلق ایده های کارآمد یافته اند به این برنامه دعوت می شوند.

«دات آی آر» به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری و کارگردانی و اجرای آرمین قاسم زاده سه شنبه و چهارشنبه هر هفته بعد از خبر 20:30 از شبکه دو سیما به روی آنتن می رود.

 

لینک مطلب: http://tv2.ir/News/31448.html