printlogo


باشگاه خبرنگاران جوان
گزارشی از پشت صحنه سریال کامیون در روز‌های کرونایی
گزارشی از پشت صحنه سریال کامیون در روز‌های کرونایی
کد خبر: 43503 تاریخ: 1399/1/16 11:07
مسعود اطیابی که سریال «کامیون» را برای نوروز کارگردانی کرده است، درباره روند تولید این مجموعه تلویزیونی سخن گفت

شبکه دو /

 

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از روز‌های پایانی زمستان و منتهی به عید نوروز مهمان گروه تولید سریال نوروزی شبکه دو سیما به کارگردانی مسعود اطیابی بودیم.

 

شبکه دو سیما که هر سال به مناسبت نوروز سریال طنز راهی آنتن می‌کند، در نوروز 99 میزبان مسعود اطیابی با سریال«کامیون» بود.

 

بهنام شرفی، علی هاشمی و هادی مرتضی‌زاده سه بازیگر اصلی سریال، چهره‌های جدیدی هستند که شاید پیش از این بیشتر در تئاتر فعالیت داشته‌ و یا مثل مرتضی‌زاده برای اولین بار بعد از حضور در «عصر جدید» در تصویر دیده می‌شوند و امشب هر سه در لوکیشن حضور دارند.

 

پشت صحنه کامیون

 

 

قصه «کامیون» درباره یک پیشکسوت فوتبال با بازی مهدی هاشمی است که مدتی روی کامیون باربری کار می‌کند و پس از آشنایی با سه دانشجو که صاحب‌خانه به دلیل مشکلاتی اثاثیه‌شان را به خیابان ریخته است، درگیر ماجرا‌هایی می‌شود. داستان این سریال را شهاب عباسی بر اساس طرحی از شهروز شکورزاده نوشته است.

 

بهنام شرفی، علی هاشمی و هادی مرتضی‌زاده س نقش دانشجویان سریال کامیون را بازی می‌کنند وا تفاقاتی پیرامون زندگی آن‌ها رخ می‌دهد.

 

این سریال لوکیشن‌های مختلف در تهران و بندر انزلی دارد، البته ما زمانی که به پشت صحنه سریال رفتیم در حال تصویربرداری در خیابان‌های محله ستارخان بودند.با توجه به شیوع کرونا عوامل پایتخت نیز با رعایت اصول بهداشتی کارمی کردند.

 

زمانی که ما به پشت صحنه سریال در محله ستارخان رسیدیم، سه بازیگر اصلی مشغول تصویربرداری سکانسی بودند که باید به دنبال یک کارتن خواب می‌دویدند تا کیسه لباس‌های خود را از او بگیرند.

 

البته نکته جالب اینجاست که این سکانس برای قسمت‌های اول سریال است، اما به دلیل اینکه پای بهنام شرفی دچار شکستکی شده بود این سکانس را چهار ماه بعد از آغاز فیلمبرداری تصویربرداری می‌کردند. برای بازی در سکانس باید این سه دانشجو چند کوچه و خیابان را به دنبال کارتن خواب می رفتند که  با هدایت کارگردان این کار انجام شد.

 

مسعود اطیابی کارگردان این سریال گفت: همزمان با پخش سریال کامیون در حال تصویربرداری هستیم، این سریال تا پایان فروردین ماه پخش خواهد شد.

 

وی ادامه داد: بازیگران خوبی در سریال حضور دارند، سعی کردیم لحظات مفرحی برای مخاطبان ایجاد کنیم. با توجه به شیوه کرونا شرایط کار سخت شده است، اما با رعایت اصول بهداشتی کار را پیش می‌بریم.

 

اطیابی درباره قصه کامیون گفت:با شرایط موجود علاوه بر ایجاد فضای مفرح به مسائل جوانان هم می‌پردازیم.

 

ادامه این گفتگو را در لینک زیر بخوانید:

 

https://www.yjc.ir/fa/news/7275524/

 

لینک مطلب: http://tv2.ir/News/43503.html