مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (از 6 لغایت 8 مهر)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته بیست و هشتم سال

فیلم سینمایی «خودکار عطری»

سمیر پسر نوجوانی است که یک روز قبل از شروع سال تحصیلیِ سال 1359 با پدرش به بازار رفته و کفش و لباس نو برای رفتن به مدرسه خریده، اما همان روز ارتش بعث عراق به ایران حمله کرده و او به همراه خانواده­اش پای پیاده در نخلستان­ها راهی می­شوند. در این حین مادر سمیر که باردار بوده، در یکی از روستاهای بین راه زایمان می­کند، اما در اثر استرس­های وارده موفق به شیر دادن به نوزادش نمی­شود. سمیر با از خودگذشتگی به شهر که زیر آتش شدید توپخانه دشمن است رفته و چند بسته شیرخشک برای برادرش می‌آورد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: سیدمحسن میرحسینی

تهیه کنندگان: فهیمه سلیمانی، سیدمحسن میرحسینی

بازیگران: محمدعلی آلبو علی، محسن نیکویی، طاهره نیک آزاد، صادق مقدسی

ژانر: دفاع مقدس، خانوادگی

سال تولید: 1400

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 82 دقیقه

زمان پخش: چهارشنبه ششم مهر 1401 ساعت 17:15 و بازپخش: پنجشنبه هفتم مهر 1401 ساعت 23:30

 

**********

فیلم سینمایی «مسابقه»

داستان در یک مدرسه اتفاق می‌افتد. قرار است در مدرسه میان کلاس‌ها مسابقه فوتبال برگزار شود، اکثر بچه‌های خوب به کلاس سوم ب رفته‌اند و فقط شهاب دروازه‌بان باقی مانده است اما او می‌خواهد در مسابقات رباتیک شرکت کند و نمی‌تواند به تمرینات تیم بیاید. ضمن آنکه هیچ کس نمی‌تواند جایگزین او در دروازه باشد. شهاب که دروازه‌بان قابلی است از شرکت در مسابقات قوتبال به منظور ساخت ربات در کارگاه و به راهنمایی خواهر بزرگترش منصرف می‌شود. یکی از اعضای تیم فوتبال آنها که ربات را باعث عدم حضور شهاب در تیم می‌بیند ربات او را از کارگاه دزدیده و پس از اینکه شهاب در مسابقه فینال برای آنها دروازه‌بانی می‌کند و پایش در جریان این مسابقه می‌شکند با پشیمانی، ربات را به او برمی‌گرداند. این موضوع سبب اختلاف میان بچه های کلاس شده است. داستان نمایش تلاش دو گروه از بچه‌هاست: تیم رباتیک و تیم فوتبال. در این میان معلم ریاضی به طور پنهانی و دور از چشم مدیر مدرسه به یاری بچه ها می‌آید و با آنها تمرین می‌کند. سرانجام داستان با موفقیت هر دو گروه پایان می‌یابد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: سیدجلال دهقانی اشکذری

تهیه کننده: حوزه هنری استان یزد

بازیگران: محمدرضا اسکندری، فرزانه سادات سید ابراهیمی، امیر صاحب جلال

ژانر: اجتماعی، نوجوان

سال تولید: 1391

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 85 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه هفتم مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «بانوی کوچک»

امیلی ارنست دختر بچه‌ای فقیر است که با مرگ عمویش آخرین بازمانده خانواده کنتس محسوب می‌شود. مادربزرگش خواسته که او به اتریش برود. او می‌تواند از این پس در رفاه  کامل زندگی کند و آینده خوبی داشته باشد. او و مادرش همراه وکیل خانواده پدری با کشتی به اتریش و نزد مادربزرگ می‌روند. مادربزرگ که با ازدواج مادر امیلی و پسرش مخالف بوده دستور می‌دهد جدا از هم زندگی کنند و دیگر اجازه ملاقات آنها را نمی‌دهد. امیلی با مهربانی و رفتار موقرانه خود، مادربزرگ را تحت تأثیر قرار می‌دهد و مادربزرگ از مادر امیلی می‌خواهد با آنها زندگی کند. زن شیادی همراه یک پسربچه از راه می‌رسد و ادعا می‌کند همسر پسر بزرگتر این خانواده است و آن پسر بچه وارث خانواده است نه امیلی. او با شیادی کنترل امور را به دست گرفته و امیلی و مادرش را بیرون می‌کند، اما مادربزرگ مانع می‌شود و اختیار را به امیلی می‌دهد. آن زن شیاد قصد دارد مادربزرگ را با ریختن سم در غذا از بین ببرد که دستش رو شده و دستگیر می‌شود. همه با خوشحالی با هم زندگی می‌کنند و...

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: Little Lady Fauntleroy

کارگردان: گِرنات رول

تهیه کننده: بوریس اوسرِس

بازیگران: ورونیکا فِرِس، استفانیا روکا، فیلیپیا شون

ژانر: خانوادگی، اجتماعی

سال تولید: 2012

کشور سازنده: آلمان

مدت زمان: 84 دقیقه

زمان پخش: جمعه هشتم مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «باد همچنان می‌وزد»

این فیلم روایتگر بخشی از زندگی فردی به نام «شاهو» است که کارش قاچاق چای می‌باشد و در دوران دفاع مقدس هیچ نقشی در دفاع از میهن نداشته تا اینکه پس از عملیات مرصاد تعدادی از منافقان، خانواده‌اش را به گروگان می‌گیرند و به شهادت می‌رسانند که این موضوع باعث می‌شود شاهو نیز در پایان جنگ تحمیلی علیه دشمنان بجنگد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محسن میرسلیمی

تهیه کنندگان: فهیمه سلیمانی، سید محسن میرحسینی

بازیگران: محمد حاتمی، ابراهیم مرادی، فهیمه سلیمانی

ژانر: دفاع مقدس، خانوادگی

سال تولید: 1399

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 80 دقیقه

زمان پخش: جمعه هشتم مهر 1401 ساعت 18

 

**********

فیلم سینمایی «سر پر از عسل»

آمادئوس دامپزشکی بازنشسته است که پس از مرگ همسرش مارگارت، پسرش نیک متوجه حواس پرتی او شده و آمادئوس را با خود به خانه اش می‌برد. سارا (همسر نیک) نمی‌تواند با کارهای آمادئوس کنار بیاید و مدام با آمادئوس  دعوا دارد و این دعواها باعث می‌شود که نیک تصمیم بگیرد آمادئوس را به آسایشگاه ببرد. تیلدا، نوه آمادئوس که دختر بچه‌ای دبستانی است از دکتر خود شنیده که شادی باعث بهبود آلزایمر می‌شود به همین دلیل تصمیم می‌گیرد پدربزرگش را به ونیز که سالها پیش برای ماه عسل رفته، ببرد. تیلدا و پدربزرگش راهی ونیز می‌شوند و مادر و پدر نگرانش نیز، در جستجوی او به راه می‌افتند. تیلدا و آمادئوس با گذر از فراز و نشیبهای مختلف، به ونیز می‌رسند و سارا و نیک هم آنها را پیدا می‌کنند و در صلح و آرامش به خانه برمی‌گردند.

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: Head Full of Honey

کارگردان: تیل شویگِر

تهیه کنندگان: تیل شویگِر، کریستین اسپچت

بازیگران: نیک نولت، مَت دیلون ، امیلی مورتیمِر

ژانر: درام، کمدی

سال تولید: 2018

کشور سازنده: آلمان، انگلستان

مدت زمان: 95 دقیقه

زمان پخش: جمعه هشتم مهر 1401 ساعت 23:30

آخرین اخبار

حضور یک فعال فرهنگی و جهادی لبنانی در ویژه برنامه «نوسان» حضور یک استندآپ کمدین در «مدار بسته» شبکه دو ایجاد تعامل با شاعران یکی دیگر از موفقیت‌های برنامه «سیدخندان» حضور دکتر مهدی دوایی در «مدار بسته» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 17 و 18 آذر تجارت دندان سوژه «مستند ضد» در شبکه دو مجموعه مستند «دردانه‌ها» در شبکه دو «چند روایت معتبر» از مال باختگان در شبکه دو پاورقی، نوسان و دی بی‌سی مورد رضایت مخاطبان قرار گرفتند حسین رفیعی: جنایات اسرائیل فرا‌حیوانی است! مروری بر زندگی میرزاکوچک‌خان جنگلی در «بی‌پایان» شبکه دو مروری بر زندگی آیت الله مدرس در «مثبت خیلی دور خیلی نزدیک» حضور خاله نرگس در «مدار بسته» شبکه دو یادی از مرحومه پروانه معصومی در «خط سوم» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 10 و 11 آذر گفت‌وگوی صمیمانه «سیدخندان» با عکاس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات عباس قانع به «مدار بسته» شبکه دو می‌آید راهکارهای یک ازدواج موفق در قسمت پایانی «کام شیرین» «کیمیاگر» از کره جنوبی به شبکه دو می‌آید پشت صحنه سریال مدار صفر درجه در سیمای شبکه دو ماجرای شکل‌گیری «خشم دیجیتال» در مستند «ضد» «صبحانه ایرانی» برنامه‌ای که رنگ و بوی مردمی دارد «شکارچی تانک» در قاب شبکه دو همراه با «کوی محبت» شبکه دو در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مروری بر تاریخچه ارتش بیست میلیونی در «پیوست» شبکه دو «چند روایت معتبر» از مادران وطن در شبکه دو «چند روایت معتبر» از ارزش لحظه‌ها در شبکه دو تولد «ضد»؛ از حضور یک دوبلور ویژه تا پیدا کردن راه‌های جذب مخاطب مرور آهنگ «حماسه فلسطین» در «دورها آوایی‌ست» یادی از مرحوم حاج سلیم مؤذن‌زاده در «نقل و نقل» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 3 و 4 آذر حضور بازیگری دیگر در «مدار بسته» شبکه دو سریال کره‌ای «کیمیاگر» به زودی در شبکه دو بررسی اخبار روز غزه از جنوب لبنان در برنامه «واقعه» شبکه دو حضور متخصص طب سنتی با رژیم غذایی در «مدار بسته» شبکه دو علیرضا نبی به «مدار بسته» شبکه دو می‌آید فراخوان شرکت در مسابقه «شصتادیا» منتشر شد به مناسبت میلاد حضرت زینب(س)، «تو کوچه‌مون عروسیه» بررسی شایسته سالاری؛ از شعار تا واقعیت در مستند «ضد» «چند روایت معتبر» از چندقلوها در شبکه دو نگاهی به آمار تازه تلوبیون: «پاورقی‌»‌ میلیونی شد راهکارهای یک ازدواج موفق در «کام شیرین» شنیدن صدای قهقهه مخاطب لازمه حرفه استندآپ کمدی است مهمانی ویژه «نقل و نقل» شبکه دو در شب میلاد حضرت زینب(س) اطلاعیه جدید شبکه دو برای تغییر در زمان پخش برنامه‌ها مهمانی «نقل و نقل» به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) در شبکه دو بررسی تربیت نسلی حماسه‌ساز در «لالایی حماسه» شبکه دو بررسی شخصیت صاحب تفسیر المیزان به روایت فرزاد جمشیدی گزارش اختصاصی «خط سوم» از مرز لبنان و سرزمین‌های اشغالی در شبکه دو ویژه برنامه «علامت» به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری(س) در قاب شبکه دو

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها