مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (از 6 لغایت 8 مهر)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته بیست و هشتم سال

فیلم سینمایی «خودکار عطری»

سمیر پسر نوجوانی است که یک روز قبل از شروع سال تحصیلیِ سال 1359 با پدرش به بازار رفته و کفش و لباس نو برای رفتن به مدرسه خریده، اما همان روز ارتش بعث عراق به ایران حمله کرده و او به همراه خانواده­اش پای پیاده در نخلستان­ها راهی می­شوند. در این حین مادر سمیر که باردار بوده، در یکی از روستاهای بین راه زایمان می­کند، اما در اثر استرس­های وارده موفق به شیر دادن به نوزادش نمی­شود. سمیر با از خودگذشتگی به شهر که زیر آتش شدید توپخانه دشمن است رفته و چند بسته شیرخشک برای برادرش می‌آورد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: سیدمحسن میرحسینی

تهیه کنندگان: فهیمه سلیمانی، سیدمحسن میرحسینی

بازیگران: محمدعلی آلبو علی، محسن نیکویی، طاهره نیک آزاد، صادق مقدسی

ژانر: دفاع مقدس، خانوادگی

سال تولید: 1400

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 82 دقیقه

زمان پخش: چهارشنبه ششم مهر 1401 ساعت 17:15 و بازپخش: پنجشنبه هفتم مهر 1401 ساعت 23:30

 

**********

فیلم سینمایی «مسابقه»

داستان در یک مدرسه اتفاق می‌افتد. قرار است در مدرسه میان کلاس‌ها مسابقه فوتبال برگزار شود، اکثر بچه‌های خوب به کلاس سوم ب رفته‌اند و فقط شهاب دروازه‌بان باقی مانده است اما او می‌خواهد در مسابقات رباتیک شرکت کند و نمی‌تواند به تمرینات تیم بیاید. ضمن آنکه هیچ کس نمی‌تواند جایگزین او در دروازه باشد. شهاب که دروازه‌بان قابلی است از شرکت در مسابقات قوتبال به منظور ساخت ربات در کارگاه و به راهنمایی خواهر بزرگترش منصرف می‌شود. یکی از اعضای تیم فوتبال آنها که ربات را باعث عدم حضور شهاب در تیم می‌بیند ربات او را از کارگاه دزدیده و پس از اینکه شهاب در مسابقه فینال برای آنها دروازه‌بانی می‌کند و پایش در جریان این مسابقه می‌شکند با پشیمانی، ربات را به او برمی‌گرداند. این موضوع سبب اختلاف میان بچه های کلاس شده است. داستان نمایش تلاش دو گروه از بچه‌هاست: تیم رباتیک و تیم فوتبال. در این میان معلم ریاضی به طور پنهانی و دور از چشم مدیر مدرسه به یاری بچه ها می‌آید و با آنها تمرین می‌کند. سرانجام داستان با موفقیت هر دو گروه پایان می‌یابد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: سیدجلال دهقانی اشکذری

تهیه کننده: حوزه هنری استان یزد

بازیگران: محمدرضا اسکندری، فرزانه سادات سید ابراهیمی، امیر صاحب جلال

ژانر: اجتماعی، نوجوان

سال تولید: 1391

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 85 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه هفتم مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «بانوی کوچک»

امیلی ارنست دختر بچه‌ای فقیر است که با مرگ عمویش آخرین بازمانده خانواده کنتس محسوب می‌شود. مادربزرگش خواسته که او به اتریش برود. او می‌تواند از این پس در رفاه  کامل زندگی کند و آینده خوبی داشته باشد. او و مادرش همراه وکیل خانواده پدری با کشتی به اتریش و نزد مادربزرگ می‌روند. مادربزرگ که با ازدواج مادر امیلی و پسرش مخالف بوده دستور می‌دهد جدا از هم زندگی کنند و دیگر اجازه ملاقات آنها را نمی‌دهد. امیلی با مهربانی و رفتار موقرانه خود، مادربزرگ را تحت تأثیر قرار می‌دهد و مادربزرگ از مادر امیلی می‌خواهد با آنها زندگی کند. زن شیادی همراه یک پسربچه از راه می‌رسد و ادعا می‌کند همسر پسر بزرگتر این خانواده است و آن پسر بچه وارث خانواده است نه امیلی. او با شیادی کنترل امور را به دست گرفته و امیلی و مادرش را بیرون می‌کند، اما مادربزرگ مانع می‌شود و اختیار را به امیلی می‌دهد. آن زن شیاد قصد دارد مادربزرگ را با ریختن سم در غذا از بین ببرد که دستش رو شده و دستگیر می‌شود. همه با خوشحالی با هم زندگی می‌کنند و...

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: Little Lady Fauntleroy

کارگردان: گِرنات رول

تهیه کننده: بوریس اوسرِس

بازیگران: ورونیکا فِرِس، استفانیا روکا، فیلیپیا شون

ژانر: خانوادگی، اجتماعی

سال تولید: 2012

کشور سازنده: آلمان

مدت زمان: 84 دقیقه

زمان پخش: جمعه هشتم مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «باد همچنان می‌وزد»

این فیلم روایتگر بخشی از زندگی فردی به نام «شاهو» است که کارش قاچاق چای می‌باشد و در دوران دفاع مقدس هیچ نقشی در دفاع از میهن نداشته تا اینکه پس از عملیات مرصاد تعدادی از منافقان، خانواده‌اش را به گروگان می‌گیرند و به شهادت می‌رسانند که این موضوع باعث می‌شود شاهو نیز در پایان جنگ تحمیلی علیه دشمنان بجنگد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محسن میرسلیمی

تهیه کنندگان: فهیمه سلیمانی، سید محسن میرحسینی

بازیگران: محمد حاتمی، ابراهیم مرادی، فهیمه سلیمانی

ژانر: دفاع مقدس، خانوادگی

سال تولید: 1399

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 80 دقیقه

زمان پخش: جمعه هشتم مهر 1401 ساعت 18

 

**********

فیلم سینمایی «سر پر از عسل»

آمادئوس دامپزشکی بازنشسته است که پس از مرگ همسرش مارگارت، پسرش نیک متوجه حواس پرتی او شده و آمادئوس را با خود به خانه اش می‌برد. سارا (همسر نیک) نمی‌تواند با کارهای آمادئوس کنار بیاید و مدام با آمادئوس  دعوا دارد و این دعواها باعث می‌شود که نیک تصمیم بگیرد آمادئوس را به آسایشگاه ببرد. تیلدا، نوه آمادئوس که دختر بچه‌ای دبستانی است از دکتر خود شنیده که شادی باعث بهبود آلزایمر می‌شود به همین دلیل تصمیم می‌گیرد پدربزرگش را به ونیز که سالها پیش برای ماه عسل رفته، ببرد. تیلدا و پدربزرگش راهی ونیز می‌شوند و مادر و پدر نگرانش نیز، در جستجوی او به راه می‌افتند. تیلدا و آمادئوس با گذر از فراز و نشیبهای مختلف، به ونیز می‌رسند و سارا و نیک هم آنها را پیدا می‌کنند و در صلح و آرامش به خانه برمی‌گردند.

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: Head Full of Honey

کارگردان: تیل شویگِر

تهیه کنندگان: تیل شویگِر، کریستین اسپچت

بازیگران: نیک نولت، مَت دیلون ، امیلی مورتیمِر

ژانر: درام، کمدی

سال تولید: 2018

کشور سازنده: آلمان، انگلستان

مدت زمان: 95 دقیقه

زمان پخش: جمعه هشتم مهر 1401 ساعت 23:30

آخرین اخبار

گزارشگر با سابقه رادیو در ویژه‌برنامه جام جهانی «مردم‌نگار» مهرزاد عطاران به «مردم‌نگار» می‌رود گزارش‌هایی از جشنواره فیلم «رشد» روی آنتن شبکه دو مستند «پگاسوس» درباره بدافزارهای جاسوسی روی آنتن شبکه دو همه‌چیز درباره مبل‌سازی و عروسک‌سازی خانگی در «کار خونه» حضور برادران فنونی‌زاده در ویژه‌ برنامه جام جهانی «مردم‌ نگار» محسن آزادی با «یار ماه» در شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو (10 و 11 آذر) روایت یک کسب و کار خانگی با پرورش قارچ در برنامه «کار خونه» جشنواره فیلم‌های ورزشی در شبکه دو سیما مشارکت مخاطبان با برنامه «مثبت سندباد» در کنفرانس خبری ایران و آمریکا میزبانی «مردم‌نگار» از مداحی که لیدر پرسپولیس بود تقدیر مرکز بسیج سازمان صدا و سیما از پایگاه بسیج شبکه دو زهرا شوقی و امیر رضایی مجریان فصل جدید «کام شیرین» شدند مستند «کد آبی» روی آنتن شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو (4 و 5 آذر) روایتی از بانوی آشپز و کسب و کار خانگی‌اش در برنامه "کار خونه" همسفر با «مثبت سندباد» در جام‌ جهانی 2022 قطر دبیر کل بنیاد هابیلیان مهمان برنامه «باران» می‌شود گزارش‌هایی مستقیم از جام‌جهانی قطر در سه برنامه شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در «جشنواره فیلمهای ورزشی» ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت جام جهانی 2022 قطر بررسی تأثیر خودباوری مثبت در ایجاد انگیزه و امید در برنامه «بالان» «ایران ناب» تصویری از ایران مقتدر در شبکه دو سیما دو مجری جدید شبکه دو برای برنامه‌های «صبحانه ایرانی» و «ورزش از نگاه دو» ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت جام‌ جهانی روی آنتن شبکه دو پخش زنده «ورزش از نگاه دو» با حضور حسن اسماعیل‌پور و علیرضا مسعودی از امشب در شبکه دو پوشش زنده مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی ایذه از شبکه دو سیما مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» روی آنتن شبکه دو یک نویسنده مهمان برنامه «باران» می‌شود «کار خونه» و بازخوانی سه داستان دیگر از چگونگی ایجاد مشاغل خانگی روایتی مستند از همرزم و همراه دکتر چمران در «برادرم اکبر» مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو: کسانی که می‌گویند تلویزیون مخاطب ندارد یک روز به 162 بیایند («آتش سرد» سند مظلومیت تلویزیون در دوره کروناست) بررسی طرح «حفاظت از اراضی کشاورزی» در برنامه «طبیعت 360 درجه» عوامل سریال «آتش سرد» روی خط 162 فیلمهای سینمایی شبکه دو (26 و 27 آبان) ششمین قسمت «بالان» و بررسی نقش امید در کارآفرینی ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت حماسه 25 آبان اصفهان روی آنتن شبکه دو مستند «گیان» روی آنتن شبکه دو نگاهی به تأثیر دخالت اطرافیان در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» مشاهیر کشور افغانستان در مستند «در سرزمین دین و دانش» سریال طنز «جزر و مد» جایگزین «آتش سرد» شد از فرش‌بافی تا گیاهان دارویی و کابینت‌سازی در مجموعه «کار خونه» شهید طهرانی‌ مقدم از خانواده «فاتح» تا «خیبرشکن» در مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» پخش سریال «خانه پرتقالی‌ها» از شبکه دو نشست خبری عوامل مجموعه درام دادگاهی شبکه دو برگزار شد: «آقای قاضی»؛ عدالت‌گستری در قاب تلویزیون فیلمهای سینمایی شبکه دو (19 و 20 آبان) نگاهی متفاوت به شهیدِ نخبه حمله تروریستی حرم «شاه‌چراغ» در مستند «فریدالدین» بررسی ابعاد مختلف وحدت و امید در برنامه «بالان» مستند «فصل شکار» روی آنتن شبکه دو بررسی آسیب‌های طلاق در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها