روشنا
این مجموعه با هدف آموزش، اطلاع‌رسانی و پیشگیری از جرایم مبتلابه جامعه؛ تهیه و تولید شده است. درمجموعه «روشنا» که جلسات دادگاه‌ها به صورت مستند ضبط شده اند؛ پرونده‌های قضایی از ابعاد مختلفی بررسی می‌شوند. پرونده‌های مربوط به لیزینگ خودرو، دفاتر مهاجرتی غیرواقعی، چک...
زمان پخش : سه‌شنبه‌ها ساعت 21:00

موضوع:

این مجموعه با هدف آموزش، اطلاع‌رسانی و پیشگیری از جرایم مبتلابه جامعه؛ تهیه و تولید شده است. درمجموعه «روشنا» که جلسات دادگاه‌ها به صورت مستند ضبط شده اند؛ پرونده‌های قضایی از ابعاد مختلفی بررسی می‌شوند. پرونده‌های مربوط به لیزینگ خودرو، دفاتر مهاجرتی غیرواقعی، چک، سفته و جرایم مالی، خرید و فروش‌‌های اینترنتی، اتباع بیگانه، کارچاق‌کنی، فروش مال غیر، عدم پرداخت نفقه و ... از جمله جرایمی هستند که در این مستند ترکیبی مورد تعمیق قرار گرفته‌اند.

بخش‌های مختلف «روشنا» عبارتند از: معرفی موضوع برنامه، گزارش مردمی با اجرای اقبال واحدی، بررسی یک پرونده واقعی توسط قاضی و کارشناسان مربوطه، گزارش جلسات دادگاه با حضور متهم، مالباخته، وکیل و قاضی پرونده، مصاحبه با متهم درباره شکل‌گیری و چگونگی عمل مجرمانه، ضبط تصاویر از افراد و موسسات کلاهبردار در قالب مراجعه کننده، مسابقه پیامکی، پخش انیمیشن‌هایی با حضور دو کاراکتر با نام‌های «کامی و فری» با رویکرد فرهنگ‌سازی و آموزش اقشار مختلف جامعه در باب جرایم گوناگون و ... .

 

عوامل:

تهیه کننده: محمد تاجیک 

کارگردان: علیرضا محمدبیگی

 

راه ارتباطی:

شماره پیامک: 30000215

 

زمان آغاز پخش:سه‌شنبه‌ 11 تیرماه 98

گروه برنامه ساز: اجتماعی فرهنگی با مشارکت معاونت فرهنگی قوه قضاییه

 

ارسال نظر
captcha