معرفی برنامه

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، مفهوم اصلی قصه فرات برگرفته از تفسیر امروزی این روایت است که علمدار کربلا(ع) با وجود این‌که خود عطش داشت از آبی که مشکش را بر آن زد تا کودکان خیمه را سیراب کند، ننوشید.

داستان این سریال که در رابطه با مساله گذشت است، بر اساس ماجرایی که بین حاج ابراهیم (اکبر زنجانپور) و کاظم (حسن پورشیرازی) دو شخصیت اصلی سریال رخ می‌دهد، شکل می‌گیرد.

داستان این سریال از آنجا آغاز می‌شود که حاج ابراهیم از سوی صمیمی‌ترین دوست خود ـ که رابطه عاطفی بسیاری با او دارد ـ زخم عمیقی می‌خورد، اما نمی‌داند که ریشه این اتفاق از سوی چه کسی و از کجا نشأت گرفته است. بعد از مدتی وقتی از واقعیت ماجرا با خبر می‌شود، واکنش شدیدی از خود نشان می‌دهد. در واقع فرات یک قصه عام است که شخصیت حاج ابراهیم طی آن در مسیر انتخابی مهم و امتحانی بزرگ قرار می‌گیرد.

در این سریال جمعی از هنرمندان نام‌آشنای سینما و تلویزیون هنرنمایی کرده‌اند. اکبر زنجانپور، حسن پورشیرازی، گوهر خیراندیش، فریبا جدی‌کار، حمید ابراهیمی، رامین راستاد، نفیسه روشن، شیوا ابراهیمی، روح‌الله کمانی، ناز آفرین کاظمی، سارا بهرامی و علی مرادی در این سریال در نقش‌های مختلف ظاهر شده‌اند.

تیتراژ پایانی سریال فرات با خوانندگی امیرحسین مدرس آماده شده است.

عوامل مجموعه "فرات" عبارتند از مجری طرح: محسن نبییان، مدیر تصویربرداری: افشین احمدی، دستیار کارگردان: پریسا گرگین، برنامه‌ریز: مریم هژیروند، صدابردار: ساسان نخعی، طراح صحنه و لباس: مرجان گلزار، طراح گریم: مهرداد میرکیانی، منشی صحنه: مهسا سرمدی، مدیر تولید: سید ابوالقاسم حسینی، عکاس: حسن شجاعی، آهنگساز: عشقی و تدوین: محمدرضا موئینی.

این مجموعه از 21 مرداد ماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن شبکه دوم می رود و دو بار در روز نیز باز پخش می شود.

بازپخش: ساعت 9 صبح و 16:20 بعد از ظهر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها