توکیو تا فکه

توکیو تا فکه

معرفی

کونیکا یامامورا بانوی ۸۴ ساله ژاپنی، متولد سال ۱۳۱۷ است که یکی از دو پسرش در عملیات والفجر یک به فیض شهادت نایل آمده است.

کونیکا یامامورا ابتدا مثل خیلی از ژاپنی های دیگر دین بودایی داشته است که پس از آشنایی و ازدواج با یک تاجر ایرانی، سال ها قبل از انقلاب اسلامی ایران به دین اسلام مشرف می شود نامش را با تاسی از قرآن به سبا بابایی تغییر میدهد و پس از تولد فرزند اولش به همراه همسرش به ایران می اید.

سالها بعد فرزند دومش را که متولد سال ۱۳۴۲ در ایران است، راهی دفاع مقدس می کند.

فرزندی که به تعبیر او جزو سربازان در گهواره امام خمینی(ره) درآن روزهای سخت سال ۴۲ بوده ولی سال ها بعد در جبهه ها به ایفای نقش واقعی خود پرداخته است؛ نکته ای دقیق که این مادر شهید از آن به خوبی یاد می‌کند.

وی در مصاحبه ای بیان میکند که:« خیلی دلم برای محمد خودم تنگ نمی شود، دلم می سوزد، چون وقتی جامعه امروز را می بینم درباره همه شهدا این احساس را دارم، نه فقط برای پسرم، برای همه آن کسانی که واقعا دفاع کردند و شهید شدند، دلم تنگ می شود چون ارزش انقلاب را هنوز جوانان امروز آن طور که باید درک نکرده اند....»

این روزها سبا بابایی مادر شهید محمد بابایی در بستر بیماری‌ست، برای شفای این بانوی فرهیخته و ایثارگر حمدی بخوانیم و دستی به دعا برآریم...

أَمَّن يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَيَكْشِفُ السُّوءَ

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها