دست کی بالا

دست کی بالا با اجرای گیتی خامنه و محمدرضا بهروز

معرفی برنامه

دست کی بالا ویژه مخاطبان خردسال و کودک است که علاوه بر قصه گویی گیتی خانم، عمو بهروز، بازیگران و شخصیت های عروسکی همچون توتک و زاغک به اجرای برنامه می پردازند. با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم در خانه ماندنِ کودکان، این برنامه قصد دارد اوقاتی شاد و مفرح همراه با ذکر نکاتی مفید برای کودکان ایجاد کند. این برنامه بخش های جذابی از جمله نمایش های کوتاه، موسیقی و کلیپ، مسابقه وبازی،  بخش ویژه قصه گویی و ...  دارد. این برنامه با تکیه بر یک اتل متل کهن ایرانی طراحی شده، کاراکترها از دل اتل متل کودکی نسلهای گذشته بیرون آمده‌اند و تقابل طوطی و زاغک ریشه در ادبیات فارسی دارد. متک مخفف مهارت، تفکر و کار برای بچه‌ها کاردستی می‌سازد. گیتی خانم قصه میگوید و مهارتهای مورد نیاز خردسال همراه ترانه، نمایش، کاردستی و قصه انتقال داده می‌شود. برای همه ترانه‌ها حرکتهای متناسب طراحی شده و خردسالان در طول برنامه در حال تحرک هستند.

این برنامه به مناسبت سالروز میلاد کریمه اهل بیت، حضرت معصومه(س) به برپایی جشنی با این مضمون و روز دختر می‌پردازد. در این ویژه برنامه با اجرای ترانه‌هایی با موضوع خانواده و همت دختر ایرانی و گروه سرود نسل سلیمانی این روز مبارک پاس داشته می‌شود. در بخشی از برنامه گیتی خامنه با روایت قصه‌ای نقش مهم و بزرگ دختر را از زبان دختر دانای کشاورز نقل می‌کند. همچنین در بخش‌های نمایشی نیز نحوه ترکیب رنگ‌ها برای ساخت رنگ‌های شاد برای برپایی جشن‌ها و ساخت اشیا زیبا آموزش داده خواهد شد. دختران نسل سلیمانی نیز به اجرای ترانه‌ای زیبا در وصف همت والای دختران ایرانی در عرصه‌های شجاعت، کار آفرینی، ورزش، الگو برداری از ائمه معصومین (ع) در زندگی و… می‌پردازند. 

 

تهیه کننده: سید محسن مناجاتی

کارگردان هنری: زهرا حق جویی

قصه گو: گیتی خامنه

بخش کاردستی: امیر فیضی (عمو فیضی) 

صداپیشگان: فرزاد شیرمحمدی (توتک)، نازنین حقیری (زاغک)

عروسک‌گردانان: ناصر احمدی‌فر (توتک)، احمد آکشته (زاغک)

بازیگر نقش دست بالاخان: محمود تیموری

پیامک: 30000202

فضای مجازی: Dastekibalatv2@

گروه برنامه ساز: کودک و نوجوان

زمان پخش: در ایام ماه رمضان از شنبه تا پنجشنبه ساعت 10 صبح (بجز شبهای قدر) / بعد از ماه رمضان روزهای زوج ساعت 10 صبح // بمناسبت اعیاد شعبانیه از شنبه 1400/12/14 هرروز ساعت 09:10 صبح // در ایام نوروز 1401 برنامه پخش نشد. // در ایام رمضان 1401، روزهای زوج ساعت 8:50 صبح // بعد از ماه مبارک رمضان: روزهای زوج ساعت 10:45 // بمناسبت دهه کرامت چهارشنبه 1401/3/11 (جشن میلاد حضرت معصومه(س)) و شنبه 1401/3/21 (جشن میلاد امام رضا(ع)) ساعت 10:45 // به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) شنبه 1401/3/14 ساعت 10:45

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها