مشاهده خبر

"موکب‌خانه" جای "تکیه‌خانه" در شبکه ۲ را گرفت

مدیر گروه معارف شبکه دو سیما از شروع پخش "موکب‌خانه" از روز چهارشنبه تا جمعه ویژه ایام اربعین حسینی خبر داد و گفت: در کنار برنامه‌های تأمینی و تولیدی، در تدارکِ هیئتی ویژه روز اربعینیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبکه یک با برنامه "این‌ شب‌ها" به استقبال اربعین حسینی می‌رود. چرا که از امشب با حضور اساتیدی همچون قنبری و اسماعیلی از پژوهشگران دینی به آنتن می‌رسند. این برنامه را مجید یراق‌بافان اجرا می‌کند.  در حالیکه شبکه دو چند شبی است با پخش مستندهای ویژه ایام اربعین، رسماً کنداکتورش را به سمتِ این ایام سوق داده است. 

بی‌طرف که چند ماهی است با احیای ساختار گروه معارف، مسئولیت این گروه را در شبکه برعهده گرفته به خبرنگار خبرگزاری تسنیم  گفت: ما در اربعین با کربلا ارتباط خواهیم داشت که از امروز آغاز می‌شود. جدیدترین مستندهای کربلا همچون "استانبول زیبا است" یا "نعره حیدری" تدارک دیده‌ایم که در حال پخش‌اند. جالب است که در مستند "نعره حیدری" از حضور زائران غیرایرانی،‌ افغانستانی و پاکستانی وارد کربلا می‌شوند؛ این مستند فردای اربعین روی آنتن می‌رود. 

وی از پخش "موکب‌خانه" با اجرای نظام اسلامی خبر داد و تأکید کرد: برنامه "موکب‌خانه" با اجرای نظام اسلامی از روز چهارشنبه به آنتن می‌رسد و تا روز جمعه پخش آن ادامه خواهد داشت. این همان برنامه‌ای است که در دهه اول محرم به نام "تکیه‌خانه" روی آنتن رفت. هدف این برنامه انعکاس هیئت‌ها و جلسات مذهبی در تهران و شهرهای دیگر است. بسیاری که توفیق زیارت ندارند از طریق ارتباط زنده با کربلا، این توفیق برایشان حاصل می‌شود. نغمه‌های استان‌ها و هیئت‌های استانی را پخش می‌کنیم. 

بی‌طرف به تدارکِ هیئتی در روز اربعین اشاره کرد و افزود: در حال طراحی هیئتی در روز اربعینیم. این هیئت در یکی از مناطق تهران با رعایت پروتکل‌ها و در فضای باز برگزار می‌شود. فعلاً نمی‌توانم درباره جزئیات آن نکاتی بگویم اما سخنران و مداح آن از واعظین و ستایشگران درجه یک خواهد بود و این اتفاق با حضور هیئت‌ها و موکب‌داران،‌ روز اربعین، پرشور برگزار می‌شود. 

وی با تأکید بر اربعینی شدن برخی از برنامه‌های روتین شبکه دو سیما، گفت: برنامه‌هایی مثل "در انتهای الوند"، "زنده باد زندگی" و "عصر خانواده" با طراحی آیتم‌ها و مهمان‌های مختلف به اربعین می‌پردازند. 

آخرین اخبار

گلاره عباسی و مهمان ویژه گروه سوینا امشب در برنامه «دست در دست» علیرام نورایی مهمان امشب «دست در دست» می‌شود میهمانان حضوری چهارشنبه ۱۲ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری سه شنبه ۱۱ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی همسر شهید هسته‌ای به تلویزیون آمد میهمانان حضوری دوشنبه ۱۰ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی سعید بیابانکی مهمان امشب «دست در دست» می‌شود پیام رهبر انقلاب درپی ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی شهید محسن فخری‌زاده وارسته: «پرویز پورحسینی» یک کتاب درسی بود/ خاطرات مشترک در سریال بچه مهندس تنها دغدغه پرویز پورحسینی چه بود؟ آخرین سریال پرویز پورحسینی کدام بود؟ فیلم های سینمایی شبکه دو میهمانان حضوری شنبه ۸ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی مستند «عبیر» آماده پخش از شبکه دو شد سریال نوروزی شبکه دو مشخص شد سریال «از سرنوشت»، «خانه امن» را شکست داد میهمانان حضوری سه شنبه ۴ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری دوشنبه ۳ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی کاوه خداشناس مهمان «دست در دست» می‌شود میهمانان حضوری یکشنبه ۲ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی مرور قصه بانوی کاراته کاری که به صف اول مبارزه با کرونا پیوست در برنامه «دست در دست» جدول پخش شبکه‌های سیما در دو هفته تعطیلی برنامه ای شاد برای کودکان در روزهای قرنطینه حجت اشرف‌زاده قطعه‌ای جدید برای «از سرنوشت» خواند در انتظار فصل چهارم «از سرنوشت» میهمانان حضوری شنبه ۱ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی «از سرنوشت 3» از مرز 2 میلیون بازدید در تلوبیون گذشت/ داستان «هاشم و سهراب» پربیننده‌ترین ملودرام تلویزیون می‌شود؟ میهمانان حضوری چهارشنبه ۲۸ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری سه شنبه ۲۷ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی سوگول طهماسبي مهمان «دست در دست» می شود میهمانان حضوری دوشنبه ۲۶ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی بازدید مدیر شبکه دو و جمعی از مدیران سازمان از مراحل تولید «شبکه کوچک» راز ماندگاری «مسابقه محله» چیست؟ روشنگری دارا حیایی درباره یک شایعه شهاب حسینی، الگوی بازیگران جوانِ سریال «از سرنوشت» است تصویری از رخدادهای ملموس جامعه در «از سرنوشت» فصل چهارم «بچه مهندس» در تهران کلید خورد میهمانان حضوری یکشنبه ۲۵ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی دست در دست میهمانان حضوری شنبه ۲۴ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری چهارشنبه ۲۱ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری سه شنبه ۲۰ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری یکشنبه ۱۸ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی "بیگانه‌ای با من است" محمدرضا خردمندان: مردم از سرنوشت را دوست دارند چون خیلی ملموس و آشناست میهمانان حضوری شنبه ۱۷ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری چهارشنبه ۱۴ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی گفت‌وگو با گیتی خامنه، قصه‌گوی برنامه خردسالان شبكه 2 سیما گفت‌و‌گو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال از سرنوشت 3 که این شب‌ها روی آنتن شبکه 2 رفته است میهمانان حضوری دوشنبه ۱۲ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها