مشاهده خبر

«از سرنوشت 3» از مرز 2 میلیون بازدید در تلوبیون گذشت/ داستان «هاشم و سهراب» پربیننده‌ترین ملودرام تلویزیون می‌شود؟

با پخش 10 قسمت ابتدایی سریال «از سرنوشت3»، میزان بازدید آن در سایت تلوبیون از 2 میلیون بیننده فراتر رفته است؛ این سریال در رقابت با اثری است که از نظر مضمون نیز شبیه به هم‌اند.

 فصل سوم سریال «از سرنوشت» در حالی این شب‌ها از شبکه دوم سیما پخش می‌شود که قصه آن رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. هاشم شخصیت اصلی این داستان اسیر ماجراهای عجیب و غریب شده است که بدون مناسبت با رخدادهای چند ماه اخیر نیست. او اسیر یک باند قاچاق کالا شده و حالا روزهای سختی را در زندان سپری می‌کند. در نقطه مقابل، سهراب که در دو فصل قبلی همواره دوست وفادار هاشم بوده است و این دو در کنار یکدیگر لحظات تلخ و شیرینی را سپری کردند، اسیر افکار شک‌برانگیزی شده و فکر می‌کند هاشم در رفاقت چند ساله خود به سهراب خیانت کرده است.

این سریال که در دو فصل قبلی هم توانسته بود اقبال مخاطبان را به خود جلب کند، تقریبا در نیمه راه به سر می‌برد و تاکنون 13 قسمت از 25 قسمت آن روی آنتن رفته است. همزمان با پخش این سریال، میزان بازدید 10 قسمت ابتدایی آن و تکه‌های حساس این فیلم در سایت و نر‌م‌افزار تلوبیون از مرز 2 میلیون بیننده گذشته است. البته بییندگان 10 قسمت ابتدایی سریال به تنهایی بیش از 700 هزار بیننده بوده‌اند.

با نگاهی به آمار بازدیدهای این سریال تلویزیونی از سایت تلوبیون که مرجع پخش آرشیو برنامه‌های مختلف تلویزیون است می‌توان آمار بازدید تفکیک‌شده 10 قسمت ابتدایی را به شرح زیر بیان نمود:   

قسمت اول، بیش از 142 هزار بازدید، قسمت دوم و سوم به ترتیب 78 و 75 هزار بازدید، قسمت چهارم حدود 67 هزار بازدید، قسمت پنجم، ششم و هفتم به ترتیب 65، 58 و 56 هزار و قسمت‌های هشتم، نهم و دهم به ترتیب 51 هزار، 60 هزار و 66 هزار بار از سوی مخاطبین بازدید شدند که در مجموع این سریال بیش از 720 هزار بازدید داشته است. 

با نگاهی به دیگر سریال‌های پخش شده از رسانه ملی از ابتدای امسال، می‌توان مقایسه‌ای بین بازدیدهای «از سرنوشت3» با دیگر سریال‌های رسانه ملی که از شبکه‌های یک، دو و سه سیما پخش شده‌اند، داشت.

از ابتدای سال 1399، سریال‌های «پایتخت6»، «نون خ2»، «زیرخاکی»، «پرگار»، «دخترم نرگس»، «سرزده» (9 قسمت) و «ایلدا» از شبکه یک سیما، سریال‌های «کامیون»، «بچه مهندس3»، «شاهرگ» و «بوم و بانو» از شبکه دوم سیما و سریال‌های «دوپینگ»، «سرباز»، «آخر خط»، «زمین گرم» و «نجلا» از شبکه سوم سیما پخش شده‌اند. با کنار قراردادن سریال‌های طنز تلویزیون که از نظر ژانر همسان با «از سرنوشت3» نیستند، می‌توان مقایسه‌ای از منظر میزان بازدید انجام داد.

سریال «پرگار» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی که در خردادماه امسال از شبکه یک سیما پخش شد، به صورت میانگین بیش از 35 هزار بازدید در هر قسمت داشته و مجموعاً در 10 قسمت ابتدایی حدود 350 هزار بار دیده شده است. همچنین سریال «دخترم نرگس» که پس از آن روی آنتن رفت با اقبال بیشتری روبه‌رو شده و در 10 قسمت ابتدایی بیش از 500 هزار بازدید داشته است تا به عنوان پربازدیدترین سریال شبکه یک سیما در سایت و نرم‌افزار تلوبیون انتخاب شود.

سریال «ایلدا» به کارگردانی راما قویدل نیز که در مهرماه روی آنتن شبکه یک سیما رفت، به صورت میانگین حدود 40 هزار بار در هر قسمت دیده شده و در 10 قسمت ابتدایی نزدیک به 400 هزار بازدید از سوی مخاطبان تلوبیون داشته است.

در بین سریال‌های شبکه دوم سیما، «کامیون» با بازی مهدی هاشمی در نوروز 1399 روی آنتن رفت. این ملودرام 28 قسمتی در 10 قسمت ابتدایی خود حدود 330 هزار بازدید داشته است در حالی که سریال «بچه مهندس 3» که در ماه مبارک رمضان از شبکه دو پخش شد، در 10 قسمت اول بیش از یک میلیون و چهارصدهزار بازدید داشته است.

با این حال، سریال «شاهرگ» با بازیگری زنده‌یاد سیروس گرجستانی در 10 قسمت ابتدایی خود حدود 350 هزار بازدید داشته است و سریال «بوم‌ و بانو» که قبل از فصل سوم «از سرنوشت» روی آنتن رفت، کمتر از 200 هزار بار بازدید تلوبیونی در 10 قسمت اول داشته است.

شبکه سوم سیما که بیشتر با سریال‌های طنز شناخته می‌شود؛ چند تجربه ملودرام نیز در سال 1399 داشته است؛ سریال «سرباز» که در ماه مبارک رمضان روی آنتن این شبکه رفت، حدود 200 هزار بازدید در سایت تلوبیون برای 10 قسمت ابتدایی خود داشته و سریال «زمین گرم» به کارگردانی سعید نعمت‌الله با اقبال بیشتری از سوی مخاطبان رسانه ملی همراه شده است. این سریال به صورت میانگین 30 هزار بازدید در هر قسمت داشته و بیش از 300 هزار بار دیده شده است.

 سریال 17 قسمتی «نجلا» که همزمان با ایام اربعین حسینی روی آنتن شبکه سوم سیما رفت، در 10 قسمت ابتدایی خود کمتر از 700 هزار بازدید داشته است تا به عنوان پرمخاطب‌ترین سریال ملودرام شبکه سه سیما براساس آمار بازدید تلوبیون انتخاب شود.

با مقایسه آمارهای بالا می‌توان گفت که سریال «از سرنوشت3» تا به اینجا با پشت سرگذاشتن «نجلا» و «دخترم نرگس» در رتبه دوم پرمخاطب‌ترین سریال‌های ملودرام تلویزیون در سال 1399 قرار گرفته است. در این رتبه‌بندی بچه مهندس 3 آمار بهتری دارد و در رتبه اول قرار دارد. البته عواملی نظیر پخش سریال در ماه رمضان و مدت زمان 6 ماهه سپری شده از پخش آن در بهبود آمارهای بازدید تاثیر زیادی دارد و باید دید آیا فصل سوم از سرنوشت می‌تواند در روزهای آینده و با گذشت مدت زمان بیشتری از پخش آن رکورد این سریال را بزند یا خیر؟ دو سریالی که از نظر موضوع و محتوا با یکدیگر مقایسه می‌شوند، اکنون نیز در رقابت با همدیگر هستند.

 

آخرین اخبار

سریال نوروزی شبکه دو مشخص شد سریال «از سرنوشت»، «خانه امن» را شکست داد میهمانان حضوری سه شنبه ۴ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری دوشنبه ۳ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی کاوه خداشناس مهمان «دست در دست» می‌شود فیلم های سینمایی شبکه دو میهمانان حضوری یکشنبه ۲ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی مرور قصه بانوی کاراته کاری که به صف اول مبارزه با کرونا پیوست در برنامه «دست در دست» جدول پخش شبکه‌های سیما در دو هفته تعطیلی برنامه ای شاد برای کودکان در روزهای قرنطینه حجت اشرف‌زاده قطعه‌ای جدید برای «از سرنوشت» خواند در انتظار فصل چهارم «از سرنوشت» میهمانان حضوری شنبه ۱ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی انیمیشن های سینمایی شبکه دو «از سرنوشت 3» از مرز 2 میلیون بازدید در تلوبیون گذشت/ داستان «هاشم و سهراب» پربیننده‌ترین ملودرام تلویزیون می‌شود؟ میهمانان حضوری چهارشنبه ۲۸ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری سه شنبه ۲۷ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی سوگول طهماسبي مهمان «دست در دست» می شود میهمانان حضوری دوشنبه ۲۶ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی بازدید مدیر شبکه دو و جمعی از مدیران سازمان از مراحل تولید «شبکه کوچک» راز ماندگاری «مسابقه محله» چیست؟ روشنگری دارا حیایی درباره یک شایعه شهاب حسینی، الگوی بازیگران جوانِ سریال «از سرنوشت» است تصویری از رخدادهای ملموس جامعه در «از سرنوشت» فصل چهارم «بچه مهندس» در تهران کلید خورد میهمانان حضوری یکشنبه ۲۵ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی دست در دست میهمانان حضوری شنبه ۲۴ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری چهارشنبه ۲۱ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری سه شنبه ۲۰ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری یکشنبه ۱۸ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی "بیگانه‌ای با من است" محمدرضا خردمندان: مردم از سرنوشت را دوست دارند چون خیلی ملموس و آشناست میهمانان حضوری شنبه ۱۷ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری چهارشنبه ۱۴ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی گفت‌وگو با گیتی خامنه، قصه‌گوی برنامه خردسالان شبكه 2 سیما گفت‌و‌گو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال از سرنوشت 3 که این شب‌ها روی آنتن شبکه 2 رفته است میهمانان حضوری دوشنبه ۱۲ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی نظرتان را بی واسطه به سازندگان «بوم وبانو» بگوئید «بیگانه‌ای با من است» بعد از «از سرنوشت» می‌آید بازدید مدیر شبکه دو از پشت صحنه «هزار راه نرفته» «نگارِمن» ویژه‌برنامه هفته وحدت شبکه دو «از سرنوشت» و روایتی از جست‌وجوی هویت با چاشنی رفاقت/ سریالی که تا فصل 6 ادامه دارد تدارک شبکه دو سیما به مناسبت هفته وحدت جشن میلاد حضرت محمد(ص) و امام صادق (ع) در برنامه «نگارِ من» میهمانان حضوری شنبه ۱۰ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی تدارک شبکه دو سیما به مناسبت هفته وحدت «از سرنوشت» شنبه ۱۰ آبان روی آنتن می‌رود نظام دوست: از اینکه نقش «مامان نیاز» به من پیشنهاد شد ناراحت شدم/ کرونا را جدی بگیرید «بچه مهندس ۴»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها