مشاهده خبر

برنامه ای شاد برای کودکان در روزهای قرنطینه

«دست کی بالا» روز‌های فرد روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

سید محسن مناجاتی تهیه کننده برنامه «دست کی بالا» گفت: «دست کی بالا» در ۵۰ قسمت ویژه مخاطبان خردسال و کودک با کارگردانی هنری زهرا حق جویی روی آنتن می‌رود و در آن شخصیت گیتی خانم با اجرای گیتی خامنه برایشان قصه می‌گوید و عمو بهروز با اجرای محمدرضا بهروز در کنار شخصیت‌های عروسکی به نام توتک و زاغک ماجرا‌های هر قسمت را جلو می‌برند.

وی ادامه داد: این مجموعه قصد دارد در روز‌های شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی کودکان و خردسالان اوقات شاد و در ضمن آموزشی را برای آنان ایجاد کند. «دست کی بالا» روز‌های فرد حوالی ساعت ۹ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

مناجاتی عنوان کرد: من بیش از دو سال و نیم، حدود ۲۰۰ برنامه رنگین کمان در شبکه پنج سیما را برای گروه سنی خردسال تولید کردم و با توجه به شناخت مخاطب و نیازمندی‌های این گروه سنی، علاقه‌مند به این بخش هستم، پس با تیم محتوایی و هنری که سال هاست تجربه ساخت برنامه در این حوزه را داریم، برای تولید این برنامه وارد عمل شدیم. البته برنامه سازی برای کودک به خصوص برای خردسال سخت‌تر از تولید برنامه‌های دیگر است.

این تهیه کننده اظهار کرد: در این برنامه بخش‌هایی برای سرگرمی، آموزش، تفریح و ورزش طراحی شده است و بچه‌ها می‌توانند نمایش و طرح موضوع، قصه گویی و آموزش راه و رسم خوب بودن، درست فکر کردن و صحیح تصمیم گرفتن، ورزش و تفریح به صورت موزیکال، کار با وسایل، آموزش و ساخت اسباب بازی و کاردستی با وسایل دورریختنی، آموزش عملی علوم و تجربیات زندگی و بخش‌های فکری و تفریحی را در کنار یکدیگر تماشا کنند.

وی افزود:یکی از شخصیت‌های اصلی برنامه با نام گیتی خانم را گیتی خامنه اجرا می‌کند که آموزش و بیان رسم خوب بودن و زندگی بهتر را به زبان قصه برای بچه‌ها و والدین توضیح می‌دهد.

مناجاتی عنوان کرد: دکور برنامه شاد است و کمی هم حال و هوای نوستالژی دارد و احتمالا مخاطبان بزرگسال را یاد دکور برنامه‌های کودک زمان بچگی خودشان می‌اندازد. دکور سرزمین «دست کی بالا» با طراحی مهدی اکبری، به گونه‌ای است که ما بعد از بیماری کرونا بچه‌ها را به صورت گروهی در جمع خود خواهیم داشت. در حال حاضر هم با رعایت مباحث بهداشتی سه کودک به همراه یکی از والدین خود که از طریق پیامک برنامه یا فضای مجازی برنامه با ما ارتباط بر قرار می‌کنند، در برنامه حضور می‌یابند.

آخرین اخبار

سریال نوروزی شبکه دو مشخص شد سریال «از سرنوشت»، «خانه امن» را شکست داد میهمانان حضوری سه شنبه ۴ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری دوشنبه ۳ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی کاوه خداشناس مهمان «دست در دست» می‌شود فیلم های سینمایی شبکه دو میهمانان حضوری یکشنبه ۲ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی مرور قصه بانوی کاراته کاری که به صف اول مبارزه با کرونا پیوست در برنامه «دست در دست» جدول پخش شبکه‌های سیما در دو هفته تعطیلی برنامه ای شاد برای کودکان در روزهای قرنطینه حجت اشرف‌زاده قطعه‌ای جدید برای «از سرنوشت» خواند در انتظار فصل چهارم «از سرنوشت» میهمانان حضوری شنبه ۱ آذر برنامه در انتهای الوند صبحگاهی انیمیشن های سینمایی شبکه دو «از سرنوشت 3» از مرز 2 میلیون بازدید در تلوبیون گذشت/ داستان «هاشم و سهراب» پربیننده‌ترین ملودرام تلویزیون می‌شود؟ میهمانان حضوری چهارشنبه ۲۸ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری سه شنبه ۲۷ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی سوگول طهماسبي مهمان «دست در دست» می شود میهمانان حضوری دوشنبه ۲۶ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی بازدید مدیر شبکه دو و جمعی از مدیران سازمان از مراحل تولید «شبکه کوچک» راز ماندگاری «مسابقه محله» چیست؟ روشنگری دارا حیایی درباره یک شایعه شهاب حسینی، الگوی بازیگران جوانِ سریال «از سرنوشت» است تصویری از رخدادهای ملموس جامعه در «از سرنوشت» فصل چهارم «بچه مهندس» در تهران کلید خورد میهمانان حضوری یکشنبه ۲۵ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی دست در دست میهمانان حضوری شنبه ۲۴ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری چهارشنبه ۲۱ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری سه شنبه ۲۰ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری یکشنبه ۱۸ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی "بیگانه‌ای با من است" محمدرضا خردمندان: مردم از سرنوشت را دوست دارند چون خیلی ملموس و آشناست میهمانان حضوری شنبه ۱۷ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی میهمانان حضوری چهارشنبه ۱۴ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی گفت‌وگو با گیتی خامنه، قصه‌گوی برنامه خردسالان شبكه 2 سیما گفت‌و‌گو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال از سرنوشت 3 که این شب‌ها روی آنتن شبکه 2 رفته است میهمانان حضوری دوشنبه ۱۲ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی نظرتان را بی واسطه به سازندگان «بوم وبانو» بگوئید «بیگانه‌ای با من است» بعد از «از سرنوشت» می‌آید بازدید مدیر شبکه دو از پشت صحنه «هزار راه نرفته» «نگارِمن» ویژه‌برنامه هفته وحدت شبکه دو «از سرنوشت» و روایتی از جست‌وجوی هویت با چاشنی رفاقت/ سریالی که تا فصل 6 ادامه دارد تدارک شبکه دو سیما به مناسبت هفته وحدت جشن میلاد حضرت محمد(ص) و امام صادق (ع) در برنامه «نگارِ من» میهمانان حضوری شنبه ۱۰ آبان برنامه در انتهای الوند صبحگاهی تدارک شبکه دو سیما به مناسبت هفته وحدت «از سرنوشت» شنبه ۱۰ آبان روی آنتن می‌رود نظام دوست: از اینکه نقش «مامان نیاز» به من پیشنهاد شد ناراحت شدم/ کرونا را جدی بگیرید «بچه مهندس ۴»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها