مشاهده خبر

نقبی به حقیقت انسان‌ها در روایات محرمی «ماه در می‌زند»

«ماه در می‌زند» راوی قصه‌های محرمی‌ افراد می‌شود

«ماه در می‌زند»؛ از روایت داستان تا باورهای بلند انسان 

«ماه در می‌زند» عنوان یکی از ویژه‌برنامه‌های محرمی شبکه دو سیما به تهیه‌کنندگی سید جواد محسنی و کارگردانی مریم نوابی‌نژاد است که هر روز ساعت 19:30 روانه آنتن می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ این برنامه راوی داستان‌هایی جذاب، عجیب و ناشنیده از زندگی، عقاید و باور افرادی است که با محرم گره خورده است.
«ماه در می‌زند» در طراحی خود از هیچ عنصر اضافه‌ای برای ارتباط با مخاطب بهره نبرده و تلاش می‌شود تا تنها داستان‌ها و حکایت‌ها در تعامل با بیننده تاثیرگذار باشند. یک بلک باکس (اتاق تاریک)، تعداد محدودی نور و یک صندلی همه فضای محیطی این برنامه را تشکیل می‌دهد تا مخاطب احساس کند در خلوتش نشسته و با این داستان‌ها همراه می‌شود.
حکایت‌هایی که در این برنامه مطرح می‌شوند از سراسر ایران جمع‌آوری شده‌اند و قرار است قصه‌ها توسط راوی هر قصه از هر گوشه ایران شنیده شوند. 
مریم نوابی‌نژاد کارگردان «ماه در می‌زند» درباره شرایط تولید این برنامه اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا برای گرد آوردن این افراد در برنامه مسیر بسیار دشواری طی شد. کما اینکه چون برنامه در فرمی نو و بدون مجری طراحی شده و قرار است به صورت خالص، تنها روایات و داستان‌های زندگی با مخاطب در میان گذاشته شود، ایجاد حس نزدیکیِ مهمان با دوربین و فضا نیروی ویژه‌‌‌ای می‌طلبید.
این کارگردان اضافه کرد: از سوی دیگر با توجه به شرایط این‌ روزهای جامعه شاید بیننده دوست داشته باشد بدون هر حشو و اضافه ای کنار کسی بنشیند و به حرف‌ها و داستان‌هایش گوش کند و دنبال شباهت ها بگردد. بدون هیچ شعار و حرف اضافه‌‌ای سعی شده آدم‌ها با تمام حقیقت‌شان روبروی دوربین بنشینند. 
«ماه در می‌زند» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سید جواد سید محسنی که در ایام محرم و صفر هر روز ساعت 19:30 از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

آخرین اخبار

فیلم های سینمایی شبکه دو «رخ به رخ» با ستاره دهه 70 تلویزیون فرزند شهید فخری زاده و حسین تبریزی مهمان «دست در دست» می شوند بهروز رضوی مهمان این هفته «رخ به رخ» می‌شود گفتگویی متفاوت با حسین سلیمانی در «رخ به رخ» علیرضا جاویدنیا و زهرا سعیدی در برنامه شبانگاهی شبکه دو رخ به رخ شدن با کاپیتان پیشین تیم ملی برنامه «هشتگ رخداد» از امشب گاهی به پشت سر نگاه کن معرفی برنامه‌های جدید شبکه دو تدارک شبکه دو سیما به مناسبت روز 13 آبان «سیاوش طهمورث» بین دیوارهای شیشه‌ای «رخ به رخ» آغازی دیگر برای «هزار راه نرفته» رخ به رخ با مسعود فراستی جشن میلاد حضرت رسول (ص) در برنامه «دست در دست» آغاز پخش برنامه «رخ به رخ» با صدای کاوه آفاق از امشب طلایی ترین کشتی گیرِ امسال ایران در «دست در دست» آخرین وضعیت تالاب انزلی و آزادسازی سواحل کاداستر حمیدرضا پگاه در قامت مجری یک برنامه تلویزیونی ادامه پخش «کلبه عموپورنگ» از شبکه دو الهه رضایی مهمان «دست در دست» می‌شود قهرمان کشتی جهان مهمان «دست در دست» می‌شود برنامه «با ما بیا» ویژه روز بزرگداشت مولانا و سالمندان روانه آنتن می‌شود "عشق بی پایان" برنامه زنده شبکه دو از کربلای معلی ویژه برنامه های شبکه دو سیما به مناسبت هفته دفاع مقدس تولید جدید شبکه دو سیما با اجرای امیرعلی دانایی قدردانی انجمن اهدای عضو ایرانیان از عوامل سریال «زندگی زیباست» گیتی معینی مهمان نشان ارادت می‌شود مجید جلالی مهمان «دست در دست»می شود رئیس شورای شهر تهران به نشان ارادت می‌آید همه چیز درباره صید ترال و ذخایر دریایی در «طبیعت ۳۶۰ درجه» فرهاد جم مهمان «دست در دست»می شود «در کنار پروانه‌ها» به آنتن شبکه دو رسید یک بازیگر و یک مدال آورِ المپیک مهمان «دست در دست»می شوند نشان ارادت میزبان دو مهمان خواهد بود سیدجواد هاشمی مهمان نشان ارادت می شود شهرام عبدلی مهمان نشان ارادت شد نگاهی به تاثیر فضای مجازی بر ارتباطات خانوادگی در «کام شیرین» «در کنار پروانه‌ها» به زودی از شبکه دو سیما مصطفی راغب برای «نشان ارادت» می‌خواند همه چیز درباره عزاداری در اردبیل در مستند «صادق الوعد» «کلبه عمو پورنگ» در تلوبیون ۲۱ میلیونی شد روایت رویدادهای محرمی در صد سال گذشته با یک قرن با امام حسین علیه السلام نقبی به حقیقت انسان‌ها در روایات محرمی «ماه در می‌زند» ویژه برنامه های شبکه دو سیما به مناسبت ایام محرم در «غیرمحرمانه» مطرح شد رضا توکلی مهمان جشن عید همدلی می شود انحلال گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما صحت ندارد نادر سلیمانی، عسلِ «کلبه عمو پورنگ» شد روز جهانی بدون پلاستیک و جشنواره جنگلبان در «طبیعت ۳۶۰ درجه»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها