مشاهده خبر

حضور نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در برنامه در انتهای الوند

برخی 9 دی را به درگیری انتخاباتی تقلیل می دهند

 

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: درباره 9 دی برخی این موضوع را به یک درگیری انتخاباتی تقلیل می دهند که این امر یکی از خطرات بزرگ است و تعظیم و تکریم این حوادث اهمیت دارد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور با حضور در برنامه در انتهای الوند که از شبکه دوم سیما پخش شد اظهار کرد: این نخستین برنامه ای است که پس از انتصاب از سوی رهبر انقلاب حضور پیدا می کنم. انقلاب ما از آغاز پیدایش سال 42 تا امروز روزهای سرنوشت سازو الهام بخش به خود دیده است. در تعبیر دینی به عنوان ایام الله از این روزها یاد می شود. 15 خرداد، 17 شهریور، 12 و22 بهمن جز یوم الله است. یوم الله روزی است که قدرت الهی تجلی ویژه پیدا کرده است. در قرآن نیز در آیه 5 سوره ابراهیم یوم الله را داریم. 

وی ادامه داد: شناسه هویت یک ملت همین روزها است و اگر می خواهید انقلاب را بهتر بشناسید این روزها را باید تبیین و تحلیل کرد. یکی از اینروزهای بزرگ، 9 دی است. اینروز شاید به لحاظ اهمیت از 8 سال جنگ تحمیلی و حتی از روز پیروزی انقلاب از ابعادی اهمیت کمتری ندارد و توطئه پیجیده ای در اینروز از سوی دستگاه های امنیتی آمریکایی و غربی پیش بینی شده بود که با زمانشنانسی مردم با توجه به اصل فتنه، خنثی شد و مردم به صحنه آمدند و این توطئه از بین رفت. 

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: طراحان این فتنه تصور نمی کردند نظام از این توطئه عبور کند اما حضور مردم توانست این مهم را خنثی کند. 

حجت الاسلام موسی پور توضیح داد: عبارت رهبر انقلاب درباره 9 دی در دیدار با دانشجویان جهاد تبیین و روایت است. معظم له فرمودند میدان نبرد با انقلاب میدان جنگ روانی و تبلیغاتی است و ابزار این نبرد نیز رسانه و هدف افکار است و جنگ ادراکی است. مهمترین آرایش در این جنگ روایتگری صحیح است. دشمن می خواهد سیاهنمایی کند و اقدامات بزرگ را کوچک جلوه دهد و در این مسیر تبیین اهمیت دارد. 

وی ادامه داد: حادثه 9 دی نباید در گذر زمان به فراموشی سپرده شود. اتفاقی که در 9 دی اتفاق افتاده کوچک نیست و به فاصله 48 ساعت اهانت به ساحت امام حسین (ع) 40 میلیون نفر به خیابان ها آمدند و شعله های این فتنه را خاموش کردند.

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: در برابر آفت نسیان باید تبلیغ و ترویج کرد. بسیاری از اتفاقات توسط دشمن تحریف و وارونه انگاری می شود و حوادث مهم و وقایع مهم و دستاوردهای انقلاب ر تهدید می کند و باید تبیین و تبلیغ در دستور کار باشد و همه دستگاه ها باید به تبیین و بصیرت افزایی بپردازند.

حجت الاسلام موسی پور یادآور شد: درباره 9 دی برخی این موضوع را به یک درگیری انتخاباتی تقلیل می دهند که این امر یکی از خطرات بزرگ است و تعظیم و تکریم این حوادث اهمیت دارد. 

وی افزود: وحدت ملی رمز عبور از توطئه ها و فتنه ها شعار 9 دی امروز است. این حوادث باید چراغ راه آینده ما باشد و از این حوادث برای توسعه بصیرت استفاده کنیم نظام ما با ظلم و ستم و بی عدالتی در دنیا مخالف است و توطئه ها علیه نظام ادامه دارد و باید همواره بصیرت خود را تقویت کنیم. 

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: تمام برنامه های پیش بینی شده امسال با محوریت جهاد روایتگری است و تلاش شده با تعمیق این حادثه برنامه ها برگزار شود. با توجه به رنگبندی کرونایی در کل کشور اجتماعاتی در فضای باز داریم و در تهران نیز پنجشنبه از ساعت 14 و 30 در میدان امام حسین (ع) این مراسم برگزار می شود. تبیین حادثه، درس ها و اشاره به عوامل حادثه از جزییات این برنامه است.

حجت الاسلام موسی پور یادآور شد: تلاش کردیم از ابزار هنر برای طراوت و تازگی استفاده کنیم. شب های شعر با این موضوع در تهران و سایر مراکز استان ها با حضور شاعران آیینی برگزار می شود. اجرای سرودهای انقلابی، برگزاری مسابقات فرهنگی متمرکز بر 9 دی، برپایی نمایشگاه های طراحی، گرافیک، دلنوشته از جمله این برنامه هاست. با توجه به اینکه در آستانه سالروز شهادت سردار آسمانی قاسم سلیمانی هستیم این مراسم به نوعی تجلیل این سردار شهید نیز هست تا دومین سالروز شهادت سردار این برنامه ها با این رویکرد ادامه دارد. 

وی ادامه داد: رهبر انقلاب در حکم حقیر، افق جدیدی را برای فعالیت شورا گشودند و در همه فعالیت ها از شورا تا دستگاه ها نیاز به بروزرسانی داریم و در تبلیغات بزرگداشت و مناسبت ها مردمی سازی اهمیت دارد. اینکه اطلاعیه بدهیم و مردم با شور بیایند مردمی سازی نیست باید مردم خود مجری برنامه ها شوند و سلایق آنان اعمال شوند. در اولین جلسه شورا، بحث تحول را مطرح کردیم و برنامه راهبردی در این باره در حال ترسیم است. در این مسیر نیازمند همکاری همه دستگاه ها هستیم. 

لازم به ذکر است برنامه تلویزیونی "درانتهای الوند" شنبه تا چهارشنبه هر هفته به تهیه کنندگی امیرحسین آذر، کارگردانی مسعود مرعشی و با اجرای مجید یحیایی، حامد مهربانی، غزاله کفاش طلب، فرشته علیپور و پدرام ابدان ساعت ۰۷:۰۰ صبح روی آنتن شبکه دوسیما می‌رود.

آخرین اخبار

فیلم های سینمایی شبکه دو حامد عسگری مهمان «رخ به رخ» می‌شود «رخ به رخ» با رازهایی از آرامش و صلح درون در گفتگو با سوگل مشایخی: حضور نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در برنامه در انتهای الوند «رخ به رخ» میزبان سوگل مشایخی می شود امداد کوهستان سریال جدید شبکه دو گفتگویی متفاوت با نادر فلاح در «رخ به رخ» محمدرضا جعفری جلوه: همزمان با شب یلدای 1400 از هویت جدید شبکه دو رونمایی می‌شود یک دورهمی شاد در شب یلدای ۱۴۰۰ با برنامه «شادگرام» فخر فیروزان ویژه شب یلدا روانه آنتن می شود برنامه محاكات و نظرسنجي انتخاب قصه برتر بازیگر پایتخت ۵ و سریال موج اول مهمان «دست در دست» می شود منصور ضابطیان مهمان «رخ به رخ» می‌شود «رخ به رخ» با ستاره دهه 70 تلویزیون فرزند شهید فخری زاده و حسین تبریزی مهمان «دست در دست» می شوند بهروز رضوی مهمان این هفته «رخ به رخ» می‌شود گفتگویی متفاوت با حسین سلیمانی در «رخ به رخ» علیرضا جاویدنیا و زهرا سعیدی در برنامه شبانگاهی شبکه دو رخ به رخ شدن با کاپیتان پیشین تیم ملی برنامه «هشتگ رخداد» از امشب گاهی به پشت سر نگاه کن معرفی برنامه‌های جدید شبکه دو تدارک شبکه دو سیما به مناسبت روز 13 آبان «سیاوش طهمورث» بین دیوارهای شیشه‌ای «رخ به رخ» آغازی دیگر برای «هزار راه نرفته» رخ به رخ با مسعود فراستی جشن میلاد حضرت رسول (ص) در برنامه «دست در دست» آغاز پخش برنامه «رخ به رخ» با صدای کاوه آفاق از امشب طلایی ترین کشتی گیرِ امسال ایران در «دست در دست» آخرین وضعیت تالاب انزلی و آزادسازی سواحل کاداستر حمیدرضا پگاه در قامت مجری یک برنامه تلویزیونی ادامه پخش «کلبه عموپورنگ» از شبکه دو الهه رضایی مهمان «دست در دست» می‌شود قهرمان کشتی جهان مهمان «دست در دست» می‌شود برنامه «با ما بیا» ویژه روز بزرگداشت مولانا و سالمندان روانه آنتن می‌شود "عشق بی پایان" برنامه زنده شبکه دو از کربلای معلی ویژه برنامه های شبکه دو سیما به مناسبت هفته دفاع مقدس تولید جدید شبکه دو سیما با اجرای امیرعلی دانایی قدردانی انجمن اهدای عضو ایرانیان از عوامل سریال «زندگی زیباست» گیتی معینی مهمان نشان ارادت می‌شود مجید جلالی مهمان «دست در دست»می شود رئیس شورای شهر تهران به نشان ارادت می‌آید همه چیز درباره صید ترال و ذخایر دریایی در «طبیعت ۳۶۰ درجه» فرهاد جم مهمان «دست در دست»می شود «در کنار پروانه‌ها» به آنتن شبکه دو رسید یک بازیگر و یک مدال آورِ المپیک مهمان «دست در دست»می شوند نشان ارادت میزبان دو مهمان خواهد بود سیدجواد هاشمی مهمان نشان ارادت می شود شهرام عبدلی مهمان نشان ارادت شد نگاهی به تاثیر فضای مجازی بر ارتباطات خانوادگی در «کام شیرین»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها