مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (6 و 7 مرداد)

فیلمهای سینمایی پایان هفته شبکه دو در هفته نوزدهم سال

انیمیشن «افسانه ماردوش، جام جهان‌بین»

داستان سیامک و هوشنگ و طهمورث که با دیوان و اهریمن می‌جنگنند و آنها را شکست می‌دهند و در این میان و در اثر برخورد دو تکه سنگ، ایرانیان با آتش آشنا می‌شوند و به جشن و پایکوبی می‌پردازند. در آن زمان جمشید، پادشاهی عادل و دلیر است و همه مردم او را قبول دارند و به او احترام می‌گذارند. جمشید می‌خواهد همانند نیاکان خود، اهریمن را شکست دهد. او با هفت مرد دلیر به جنگ اهریمن می‌رود. یکی از آنها، برادر خودش به نام آبتین مردی دلیر و شجاع است. آنها پس از سختیها و خطرهای فراوان، دیوها و یا همان اهریمن را شکست می‌دهند و در بند می‌کنند و به اسارت می‌آورند. جمشید پس از پیروزی در جنگ با اهریمن و بازگشت به سرزمین خود، آن روز را نوروز و شروع سال نو می‌نامد.

 

کارگردان: حسین مرادی زاده

تهیه کننده: مرکز صبا

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1384

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 70 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه ششم مرداد ماه ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «نفوذی»

سال 1382، فريدون كيافر همراه با عده ای ديگر از اسيران جنگی به جا مانده در عراق، به ايران بازگردانده می‌شوند. دو نفر از نيروهای اطلاعاتی و امنيتی او را به دليل اين كه مشهور به جاسوسی، پيوستن به سازمان مجاهدين و نقش داشتن در شهادت عده‌ای از اسيران ايرانی، بازداشت و بازجويی می‌كنند. از سوی ديگر، بدنامی فريدون برای خانواده‌اش هم از قديم مشكل درست كرده و حتی ازدواج پسرش فرهاد را تحت الشعاع قرار داده بود. مأموران اطلاعاتی در صحبت با برخی از هم‌بندهای فريدون، از جمله صادق جورابچی كه اكنون سرمايه‌دار است و داريوش يحيوی كه قبلاً در عراق عضو سازمان مجاهدين بوده و بعد توبه كرده، گذشته او را جويا می‌شوند. به موازات تيم دو نفره بازجوی فريدون، جانبازی كم بينا به نام ماشاءالله هم وارد حوزه كاری آنها می‌شود. در نهایت و پس از اتفاقات مختلف، مشخص می‌شود برخلاف تصوّر مردم، فریدون فردی بسیار وطن دوست و درستکار بوده که با تظاهر به عضویت در سازمان منافقین، موفق شده یکی از سران آنها را به هلاکت برساند، و کسی که واقعاً از اعضای این سازمان بوده، صادق جورابچی است که این روزها در پوشش فردی خیّر و ظاهر الصّلاح خود را مخفی کرده است.

 

کارگردانان: احمد كاوری، مهدی فيوضی

تهیه کنندگان: جمال شورجه، حسن عليمردانی

بازیگران: امیر جعفری، نسرین مقانلو، محد کاسبی، قاسم زارع

ژانر: سیاسی، حادثه‌ای

سال تولید: 1387

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 81 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه ششم مرداد ماه ساعت 24

 

**********

انیمیشن «افسانه ماردوش، آژی‌دهاک»

جمشید با کندن کوه، به طلا و مواد معدنی باارزش می‌رسد و مردانی را بکار می‌گیرد تا آن مواد را از دل کوه استخراج  کنند و خزانه را مملو از پول و ثروت می‌کند. در این میان ضحاک بدجنس و بی‌رحم که پدرش از دامداران بزرگ است  به دنبال امیال خود می‌باشد. پدر از او ناراضی است و مدام او را سرزنش می‌کند. روزی که ضحاک با آن همه دام و ثروت به دنبال بره‌ای ناتوان است، پیرمرد زشتی را می‌بیند که از او تعریف و تمجید می‌کند . ضحاک او را به قصر می‌برد و از او با بهترین غذاها، پذیرایی می‌کند. آن پیرمرد، اهریمن بوده که خود را به شکل پیرمرد درآورده بود و با نیرنگ و حیله، شانه‌های ضحاک را می‌بوسد و از آنها دو مار افعی سیاه بیرون می‌آیند که غذای آنها، مغز انسان است و ضحاک برای هر دوی مارها، انسانها را می‌کشد تا مغز آنها را به مارها بدهد. جمشید با ضحاک وارد جنگ می‌شود ولی شکست می‌خورد  و سر به بیابان می‌گذارد. ضحاک، کاخ جمشید را تصاحب و ظلم و ستم فراوانی می‌کند. آبتین برادر جمشید را به دار می‌آویزد چون فکر می‌کند به سوی او تیری انداخته که البته بعد ها معلوم می‌شود کار شخص دیگری بوده است. در این بین، فرانک همسر آبتین باردار است و ضحاک که خوابی پریشان دیده، دستور قتل عام تمام کودکان را صادر می‌کند.

 

کارگردان: حسین مرادی زاده

تهیه کننده: مرکز صبا

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1384

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 90 دقیقه

زمان پخش: جمعه هفتم مرداد ماه ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «فرزند خوانده»

تئو نوزادی است که مادرش در زمان تولد از دنیا می‌رود و چون پدرش قبلاً در تصادفی فوت شده و نوزاد اقوامی ندارد به سازمان سرپرستی سپرده می‌شود. سرپرست موقت تئو مردی میانسال به نام  ژان است که تاکنون از نوزادی نگهداری نکرده است، اما آمدن تئو او را به آرامش رسانده و روحیهاش را عوض می‌کند. تئو به عنوان کودکی سالم به ژان تحویل داده شده، اما ژان متوجه می‌شود که او نارسایی جزئی قلبی و همچنین اختلالات عاطفی دارد. از سوی دیگر الیس زنی 41 ساله است که 8 سال قبل، همراه با همسرش وارد صف انتظار پذیرش فرزندخوانده شده است و حتی  پس از جدایی از همسرش در این انتظار مانده و مهارت‌های جدیدی آموخته و روی شخصیت خود، کار کرده است. تئو با توجه به بیماری‌اش به مراقبت ویژه احتیاج دارد و این دقیقاً ویژگی‌ای است که در پرونده آلیس ذکر شده، در نتیجه سرپرستی تئو پس از 2 ماه و نیم به آلیس می‌رسد.

 

عنوان اصلی:  Pupille

کارگردان: جِین هِری

تهیه کننده: آلاین آتال

بازیگران: ساندرین کایبرلِین، گیلز لِلوش، اِلودی بوشه

ژانر: درام اجتماعی

سال تولید: 2018

کشور سازنده: فرانسه، بلژیک

مدت (دقیقه): 84 دقیقه

زمان پخش: جمعه هفتم مرداد ماه ساعت 17:55

 

**********

فیلم سینمایی «اشنوگل»

یونس به عنوان فرمانده گردان غواصان سه شب قبل از عملیات در حالی که در صدد حفر تونلی در منطقه عملیاتی بوده، مفقودالأثر شده است، حالا پس از 30 سال اطلاعاتی به دست می‌آید که نشان می‌دهد احتمالاً یونس زنده است و در آن زمان به واسطه منافقین قرارگاه اشرف با دشمن همکاری کرده است. اما پس از تحقیقات مختلف مشخص می‌شود یونس با وانمود کردن اینکه با منافقین همکاری می‌کند، موفق شده شکست سنگینی را به عراقی‌ها وارد نماید و در نهایت نیز توسط یکی از نیروهای منافقین به شهادت رسیده است.

 

کارگردانان: علی سلیمانی، هادی حاجتمند

تهیه کننده: ابراهیم اصغری

بازیگران: برزو ارجمند، ماه چهره خلیلی، رحیم نوروزی، کاوه سمّاک باشی

ژانر: دفاع مقدس

سال تولید: 1395

کشور سازنده: آمریکا

مدت (دقیقه): 83 دقیقه

زمان پخش: شنبه هشتم مرداد ماه ساعت 00:50 بامداد

 

آخرین اخبار

«بالان» با موضوع آموزش و امید روی آنتن شبکه دو می‌رود راحله امینیان و سرهنگ عباس مرادی مهمان «اقیانوس آرام» می‌شوند هوش هیجانی و نیازیابی در زندگی مشترک در برنامه «کام شیرین» «آتش سرد» با زیرنویس ویژه ناشنوایان روانه آنتن می‌شود بررسی تأثیرات الحاق چهار منطقه مرزی اوکراین در «بدون مرز» فیلمهای سینمایی شبکه دو (13 تا 15 مهر) نگاهی به عوامل ازدواج پایدار در برنامه «کام شیرین» حامد زحمتکش مهمان «اقیانوس آرام» می‌شود در نشست مرکز مستند سوره مطرح شد؛ ساخت فصل دوم «همسایه‌های خوب» بررسی کمال‌گرایی منفی در روابط زوجین در برنامه «کام شیرین» فیلمهای سینمایی صبحگاهی شبکه دو (از 9 لغایت 12 مهر) فصل هفتم «کام شیرین» از امشب روانه آنتن می‌شود فیلمهای سینمایی شبکه دو (از 6 لغایت 8 مهر) از سر گرفتن پخش مجموعه "اقیانوس آرام" در شبکه دو «آتش سرد» به آنتن شبکه دو می‌آید بررسی نقش سازمان ملل در جامعه بین‌المللی در «بدون مرز» پخش تله‌تئاتر «کاتب اعظم» به پایان می‌رسد پخش ویژه‌ برنامه «باران» در دهه پایانی ماه صفر «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو آمد آرمان مهربان و عبدالجبار کاکایی آخرین مهمانان مهمان‌خانه‌ «آن» همزمان با اولین روز فصل پاییز؛ «همسایه‌های خوب» به ایستگاه پایانی رسید در بیست و یکمین قسمت؛ پخت غذا برای کارتن‌خواب‌ها سوژه «همسایه‌های خوب» شد ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شبکه دو قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی مهمان برنامه «باران» می‌شود واقعیت‌هایی از کرامات حسینی در «خرده‌ روایت‌ها» آفت‌های جنگل‌های زاگرس موضوع برنامه «طبیعت 360 درجه» می‌شود بررسی عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای در «بدون مرز» در بیستمین قسمت «همسایه‌های خوب»، زندگی یک معلم روستایی روایت می‌شود میزبانی از شاهدان مستقیم صحنه نبرد در برنامه «راویان» مستند «حی»؛ روایت یک روستای متفاوت در شبکه دو در نوزدهمین قسمت؛ «همسایه‌های خوب» به سراغ اشتغال‌زایی در سیستان و بلوچستان رفت فیلمهای سینمایی شبکه دو (31 شهریور و 1 مهر) روایت آموزش به کودکان افغان بازمانده از تحصیل در «همسایه‌های خوب» قصه‌هایی پیوسته از زوار اربعین حسینی در «حاشیه‌ای کوتاه از یک متن بلند» تله‌تئاتر «کاتب اعظم» از ۲۷ شهریور روی آنتن شبکه دو می‌رود فصل سوم «فردای امروز» روی آنتن می‌رود همزمان با اربعین حسینی روایت می‌شود؛ داستان تشکیل «خیریه باقیات» با جوانان دهه هفتادی در «همسایه‌های خوب» پرویز فلاحی پور و مرتضی اعلایی مهمان مهمان‌خانه «آن» می‌شوند فیلم سینمایی شبکه دو در روز اربعین حسینی پویشی پیرامون اقتصاد اربعین امشب در شبکه دو سیما دومین تیزر «همسایه‌های خوب» رونمایی شد/ روایتی از تلاش قهرمانان برای حال خوب دیگران فیلمهای سینمایی شبکه دو (24 و 25 شهریور) نگاهی متفاوت به پیوند شیعیان ایران و عراق در مستند «قصه‌های ناخوانده» قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی مهمان برنامه «باران» می‌شود «ماما نزیهه» و واگویه‌هایی از آیین‌های عاشورایی در شبکه دو اطلاعات بروز و دقیق درباره سفر اربعین در «آخرین عمود» در کوره‌های آجرپزی خاورشهر چه می‌گذرد؟/ روایتی از تشکیل گروه جهادی «فرات» قصه مقاومت مردم گیلانغرب در سریال «مدافعان شهر» گروه «همسانیم» سوژه «همسایه‌های خوب» شد/ تقویت مهارت‌های ارتباطی مبتلایان به اوتیسم و سندروم داون بررسی تأثیر درگذشت ملکه انگلیس بر امور داخلی و خارجی انگلستان در «بدون مرز»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها