مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (13 و 14 مرداد)

فیلمهای سینمایی پایان هفته شبکه دو در هفته بیستم سال

انیمیشن «افسانه ماردوش- نبرد فریدون»

فرانک (همسر آبتین) همزمان با به دار آویخته شدن همسرش به دلیل تیر انداختن به سوی ضحاک که البته تیر را شخص دیگری انداخته بود که بعداً معلوم می‌شود، پسری به دنیا می‌آورد که نام او را فریدون می‌گذارد. فرانک از دست ضحاک که فرمان قتل عام کودکان را صادر کرده است، به کوهستان و جنگل می‌گریزد تا جان فریدون را نجات دهد. در جنگل، سواری ناشناس، به او کمک می‌کند تا از دست سربازان ضحاک فرار کند. با اصرار فرانک، آن سوار خود را معرفی می‌کند. او روشنک است که به طرف ضحاک تیر انداخته و آبتین به جای او به بالای دار رفته است. به همین جهت او می‌خواهد جبران کند. فرانک به سمت کوهستان می‌رود و روشنک به دست سربازان ضحاک کشته می‌شود. پیرمرد از آنها مراقبت می‌کند و فریدون، جوانی نیرومند می‌شود و با کمک چند مرد دیگر به جنگ ضحاک می‌رود. جمشید هم که سر به بیابان گذاشته بود اسیر ضحاک شده و به زندان می‌افتد. فریدون، در جنگ پیروز می‌شود و ضحاک را در بند می‌کشد و بالای کوه در داخل غاری اسیر می‌کند.

 

کارگردان: حسین مرادی زاده

تهیه کننده: شرکت فرهنگی هنری صبا

ژانر: کودک، انیمیشن

سال تولید: 1385

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 101 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه سیزدهم مرداد ماه ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «سفیر»

قیس بن مسهر با نامه‌ای از سوی حسین بن علی برای سلیمان بن صرد خزاعی راهی کوفه میشود که در راه توسط مأموران ابن زیاد والی کوفه دستگیر و به زندان می‌افتد. در زندان به وی گفته میشود که در صورت سخنرانی علیه حسین بن علی از زندان آزاد خواهد شد، وی با پذیرفتن این شرط به روی منبر رفته اما علیه یزید سخنرانی می کند. پس از این سخنرانی، قیس به دستور ابن زیاد کشته می‌شود.

 

کارگردان: فریبرز صالح

تهیه کننده: بنیاد مستضعفان

بازیگران: فرامرز قریبیان، عزت اله مقبلی، کاظم افرندنیا

ژانر: زندگینامه، مذهبی

سال تولید: 1361

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 76 دقیقه (قسمت اول) و 79 دقیقه (قسمت دوم)

زمان پخش: جمعه چهاردهم مرداد ماه ساعت 00:30 بامداد (قسمت اول) و شنبه پانزدهم مرداد ماه ساعت 00:30 بامداد (قسمت دوم)

 

**********

فیلم سینمایی «هیهات»

اپیزود اول: حکایت مادر پیری است که سالها در حسرت زیارت کربلا مانده و حالا گذر ضریح جدید حرم امام حسین(ع) از محل سکونتش، فرصتی است برای آن که در انتهای عمر، دست کم ضریح جدید مولایش را زیارت کند.

اپیزود دوم: داستان این اپیزود با محوریت شخصیت فرید موسوی از فرماندهان دوران دفاع مقدس شکل می گیرد. او که همراه خانواده‌اش عازم زیارت اربعین است، در آستانه سفر با مسئله‌ای جدی مواجه می‌شود که جوانان زیادی برای حل آن گام برداشته و ناکام مانده‌اند. حاج فرید سفر اربعینش را نیمه تمام گذاشته و حماسه‌ای می‌سازد که در لحظه لحظه آن، اشاره به حماسه حضرت عباس مشهود است.

اپیزود سوم: داستان زندگی «آلا» دختر خردسال عراقی و مادرش، در شرایط سخت مالی و بدون پدری که جانش را روی مین‌های به جا مانده از جنگ گذاشته، به خودی خود پر احساس و غمگین است. کارگردان با افزودن تصاویر نابی از بین‌الحرمین و حرم امام حسین(ع) آن را تبدیل به یک روضه تمام عیار کرده است. آلا به جای گدایی، با الهام از روحیه آزادگی و استقلال مادرش اقدام به تولید مهر متبرک کربلا می کند و با فروش آنها زندگیش را رونق می بخشد.

اپیزود چهارم: نرگس و فرزندش برای دیدن مرتضی که مدتهاست به عنوان پزشک زائرین در کربلاست، راهی این شهر می‌شوند. اما نرگس همسرش را نمی‌یابد و از اینجاست که گفتگوهای نرگس و مرتضی در فضای مجازی، آرام آرام مخاطب را با کاری که مرتضی در حال انجام آن است آشنا می‌کند. مرتضای قصه حالا مدافع حرم شده و در خط مقدم نبرد با تکفیری‌هاست.

 

کارگردانان: هادی نائیجی، دانش اقباشاوی، روح الله حجازی، هادی مقدم دوست

تهیه کننده: محمدرضا شفیعی

بازیگران: حمید فرخ نژاد، حامد بهداد، بابک حمیدیان، مینا ساداتی، آلا نجم

ژانر: مذهبی

سال تولید: 1395

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 105 دقیقه

زمان پخش: جمعه چهاردهم مرداد ماه ساعت 18:10

آخرین اخبار

«بالان» با موضوع آموزش و امید روی آنتن شبکه دو می‌رود راحله امینیان و سرهنگ عباس مرادی مهمان «اقیانوس آرام» می‌شوند هوش هیجانی و نیازیابی در زندگی مشترک در برنامه «کام شیرین» «آتش سرد» با زیرنویس ویژه ناشنوایان روانه آنتن می‌شود بررسی تأثیرات الحاق چهار منطقه مرزی اوکراین در «بدون مرز» فیلمهای سینمایی شبکه دو (13 تا 15 مهر) نگاهی به عوامل ازدواج پایدار در برنامه «کام شیرین» حامد زحمتکش مهمان «اقیانوس آرام» می‌شود در نشست مرکز مستند سوره مطرح شد؛ ساخت فصل دوم «همسایه‌های خوب» بررسی کمال‌گرایی منفی در روابط زوجین در برنامه «کام شیرین» فیلمهای سینمایی صبحگاهی شبکه دو (از 9 لغایت 12 مهر) فصل هفتم «کام شیرین» از امشب روانه آنتن می‌شود فیلمهای سینمایی شبکه دو (از 6 لغایت 8 مهر) از سر گرفتن پخش مجموعه "اقیانوس آرام" در شبکه دو «آتش سرد» به آنتن شبکه دو می‌آید بررسی نقش سازمان ملل در جامعه بین‌المللی در «بدون مرز» پخش تله‌تئاتر «کاتب اعظم» به پایان می‌رسد پخش ویژه‌ برنامه «باران» در دهه پایانی ماه صفر «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو آمد آرمان مهربان و عبدالجبار کاکایی آخرین مهمانان مهمان‌خانه‌ «آن» همزمان با اولین روز فصل پاییز؛ «همسایه‌های خوب» به ایستگاه پایانی رسید در بیست و یکمین قسمت؛ پخت غذا برای کارتن‌خواب‌ها سوژه «همسایه‌های خوب» شد ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شبکه دو قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی مهمان برنامه «باران» می‌شود واقعیت‌هایی از کرامات حسینی در «خرده‌ روایت‌ها» آفت‌های جنگل‌های زاگرس موضوع برنامه «طبیعت 360 درجه» می‌شود بررسی عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای در «بدون مرز» در بیستمین قسمت «همسایه‌های خوب»، زندگی یک معلم روستایی روایت می‌شود میزبانی از شاهدان مستقیم صحنه نبرد در برنامه «راویان» مستند «حی»؛ روایت یک روستای متفاوت در شبکه دو در نوزدهمین قسمت؛ «همسایه‌های خوب» به سراغ اشتغال‌زایی در سیستان و بلوچستان رفت فیلمهای سینمایی شبکه دو (31 شهریور و 1 مهر) روایت آموزش به کودکان افغان بازمانده از تحصیل در «همسایه‌های خوب» قصه‌هایی پیوسته از زوار اربعین حسینی در «حاشیه‌ای کوتاه از یک متن بلند» تله‌تئاتر «کاتب اعظم» از ۲۷ شهریور روی آنتن شبکه دو می‌رود فصل سوم «فردای امروز» روی آنتن می‌رود همزمان با اربعین حسینی روایت می‌شود؛ داستان تشکیل «خیریه باقیات» با جوانان دهه هفتادی در «همسایه‌های خوب» پرویز فلاحی پور و مرتضی اعلایی مهمان مهمان‌خانه «آن» می‌شوند فیلم سینمایی شبکه دو در روز اربعین حسینی پویشی پیرامون اقتصاد اربعین امشب در شبکه دو سیما دومین تیزر «همسایه‌های خوب» رونمایی شد/ روایتی از تلاش قهرمانان برای حال خوب دیگران فیلمهای سینمایی شبکه دو (24 و 25 شهریور) نگاهی متفاوت به پیوند شیعیان ایران و عراق در مستند «قصه‌های ناخوانده» قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی مهمان برنامه «باران» می‌شود «ماما نزیهه» و واگویه‌هایی از آیین‌های عاشورایی در شبکه دو اطلاعات بروز و دقیق درباره سفر اربعین در «آخرین عمود» در کوره‌های آجرپزی خاورشهر چه می‌گذرد؟/ روایتی از تشکیل گروه جهادی «فرات» قصه مقاومت مردم گیلانغرب در سریال «مدافعان شهر» گروه «همسانیم» سوژه «همسایه‌های خوب» شد/ تقویت مهارت‌های ارتباطی مبتلایان به اوتیسم و سندروم داون بررسی تأثیر درگذشت ملکه انگلیس بر امور داخلی و خارجی انگلستان در «بدون مرز»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها