مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (20 و 21 مرداد)

فیلمهای سینمایی پایان هفته شبکه دو در هفته بیست و یکم سال

فیلم سینمایی «گوشواره‌های گلی»

گلی و برادرش (علی) که پدر و مادرشان را در حادثه رانندگی از دست داده‌اند، اکنون با مادربزرگشان در مشهد زندگی می‌کنند. مادربزرگ برای گذران زندگی بافندگی می‌کند و گاهی هم زائرانی به خانه او می‌آیند. علی علاقه‌ای به درس خواندن ندارد و تلاش می‌کند به جای درس خواندن، حرفه‌ای بیاموزد. او علاقه شدیدی به پوستر خودروها دارد و مادربزرگش او را به یک مکانیک معرفی می‌کند تا حرفه مکانیکی بیاموزد. روزی او بی‌توجهی کرده و سوار یک خودرو می‌شود و ناشیانه آن را به دیوار می‌کوبد و مادربزرگش مجبور می‌شود غرامت بپردازد و غرامت خسارت خودرو، پولی است که او برای پختن آش نذری کنار گذاشته است. مادربزرگ ناراحت است و نمی‌تواند نذرش را ادا کند، علی و گلی تصمیم می‌گیرند، گوشواره گلی را بفروشند و پولش را برای پخت نذری به مادربزرگ بدهند.

 

کارگردان: احمدرضا کرمی

تهیه کننده: راضیه سراجی

بازیگران: علی فرقانی، طاهره سنجرانی، کتایون براتی‌نژاد

ژانر: خانوادگی

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 80 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه بیستم مرداد ماه ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «از نو بساز»

بن، پسر جوانی است که به علت شیرجه در استخری که آب کمی داشته، دچار آسیب نخاعی شده و کاملاً فلج شده است. او در یک مرکز توانبخشی بستری می‌شود و پروسه بهبود او آغاز می‌شود. بن که پیش از این سانحه، عضو تیم بسکتبال بوده به امید بازگشت به تیم با امید و سختکوشی روند درمان خود را طی می‌کند و حتی به دختری به نام سامیا که مانند او روی ویلچیر می‌نشیند، ابراز علاقه می‌کند. پزشک بن پس از مدتی به او می‌گوید که با توجه به روند بهبودش، او هرگز قادر به بازگشت به ورزش نیست و باید مستقل شدن را به عنوان هدف درمانی خود پیش گیرد. همین موضوع باعث می‌شود بن از سامیا فاصله بگیرد و خود را دلخوش به اهداف کوچکش کرده و سعی کند هدفی جدید برای زندگی‌اش بیابد.

 

عنوان اصلی: Patients

کارگردان: گرند کورپس مالاد

تهیه کننده: اِریک آلتمایر

بازیگران: پابلو پالی، سوفیان گوراب

ژانر: خانوادگی، مذهبی

سال تولید: 2016

کشور سازنده: فرانسه

مدت (دقیقه): 87 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه بیستم مرداد ماه ساعت 23:30

 

**********

انیمیشن «سربازان کوچک»

این فیلم، داستان مقابله چند کودک فلسطینی با ارتش اسرائیل است که با زبان طنز کودکانه بیان می‌شود. در پایان فیلم بچه‌ها با زیرکی می‌توانند ارتش اسرائیل را شکست دهند.

 

کارگردان: کیانوش دالوند

تهیه کننده: داریوش دالوند

ژانر: کودک و نوجوان، سیاسی

سال تولید: 1392

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 88 دقیقه

زمان پخش: جمعه بیست و یکم مرداد ماه ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «میراث یک پدر»

سارقی جوان، در حالی که تیر خورده و زخمی است، شتابان خود را به کلبه‌ای در جنگل می‌رساند. در این کلبه پیرمردی تنها زندگی می‌کند که دو سال پیش همسرش را از دست داده است. هرچند در ابتدای ورودِ سارق، میان آن دو جدالی رخ می‌دهد اما در نهایت هر دو با ضمیرِ قلبِ  یکدیگر مواجه شده و از دردهایشان سخن می‌گویند. سارق که جوانی در حدود سی ساله است؛ برای پیرمرد بازگو می‌کند که پولی را که دزدیده برای پرداخت به کارآگاهی است که ادعا دارد می‌تواند پدر و مادر سارق را که از کودکی او را در پرورشگاه رها کرده‌اند؛ پیدا کند. پیرمرد نیز برای سارق تعریف می‌کند که وقتی از ازدواج اولش شکست می‌خورد؛ همسرش هنگام تولد پسرشان او را برمی‌دارد و از بیمارستان می‌رود و هیچ گونه ردی از خود بر جای نمی‌گذارد. پیرمرد سالها در غم از دست دادن فرزندش می‌سوزد و تا پایان عمر موفق به دیدار فرزندش نمی‌شود، اما در نهایت پس از مرگِ وی فرزندش به کلبه او می‌آید و ماجرا را از سارق جویا می‌شود. سارق نیز با پندهای پیرمرد تصمیم می‌گیرد خود را تسلیم قانون کند و نزد همسر و فرزندی که قرار است به دنیا بیاید بازگردد. او با بازگرداندن پولها توسط نگهبانِ جایی که از آن سرقت کرده؛ فرصت جبران خطایش را پیدا می‌کند و نزد همسرش باز می‌گردد.

 

عنوان اصلی: The old man and the Pond

کارگردان: جیسون مَک

تهیه کننده: جِیک بلوم

ژانر: خانوادگی، حادثه‌ای

سال تولید: 2020

کشور سازنده: آمریکا

مدت (دقیقه): 81 دقیقه

زمان پخش: جمعه بیست و یکم مرداد ماه ساعت 18

 

**********

فیلم سینمایی «بازگشت پرستوها»

فیلم با به تصویر کشیدن گوشه‌ای از سالهای اسارت جمعی از آزادگان عزیز در زندانهای مخوف رژیم صدام در دوران دفاع مقدس، نشان دهنده سختی‌ها و دشواری‌هایی است که این عزیزان با آنها روبرو بوده‌اند. فیلم با روایت داستانهای مختلف در این خصوص، در نهایت با آزادی آزادگان به پایان می‌رسد.

 

کارگردان: ابوالقاسم طالبی

تهیه کننده: حسن شکوهی

بازیگران: داوود رشیدی، عنایت شفیعی، كتایون ریاحی، شهرام قائدی، رسول توكلی

ژانر: دفاع مقدس

سال تولید: 1376

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 97 دقیقه

زمان پخش: شنبه بیست و دوم مرداد ماه ساعت 00:05 بامداد

آخرین اخبار

«بالان» با موضوع آموزش و امید روی آنتن شبکه دو می‌رود راحله امینیان و سرهنگ عباس مرادی مهمان «اقیانوس آرام» می‌شوند هوش هیجانی و نیازیابی در زندگی مشترک در برنامه «کام شیرین» «آتش سرد» با زیرنویس ویژه ناشنوایان روانه آنتن می‌شود بررسی تأثیرات الحاق چهار منطقه مرزی اوکراین در «بدون مرز» فیلمهای سینمایی شبکه دو (13 تا 15 مهر) نگاهی به عوامل ازدواج پایدار در برنامه «کام شیرین» حامد زحمتکش مهمان «اقیانوس آرام» می‌شود در نشست مرکز مستند سوره مطرح شد؛ ساخت فصل دوم «همسایه‌های خوب» بررسی کمال‌گرایی منفی در روابط زوجین در برنامه «کام شیرین» فیلمهای سینمایی صبحگاهی شبکه دو (از 9 لغایت 12 مهر) فصل هفتم «کام شیرین» از امشب روانه آنتن می‌شود فیلمهای سینمایی شبکه دو (از 6 لغایت 8 مهر) از سر گرفتن پخش مجموعه "اقیانوس آرام" در شبکه دو «آتش سرد» به آنتن شبکه دو می‌آید بررسی نقش سازمان ملل در جامعه بین‌المللی در «بدون مرز» پخش تله‌تئاتر «کاتب اعظم» به پایان می‌رسد پخش ویژه‌ برنامه «باران» در دهه پایانی ماه صفر «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو آمد آرمان مهربان و عبدالجبار کاکایی آخرین مهمانان مهمان‌خانه‌ «آن» همزمان با اولین روز فصل پاییز؛ «همسایه‌های خوب» به ایستگاه پایانی رسید در بیست و یکمین قسمت؛ پخت غذا برای کارتن‌خواب‌ها سوژه «همسایه‌های خوب» شد ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شبکه دو قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی مهمان برنامه «باران» می‌شود واقعیت‌هایی از کرامات حسینی در «خرده‌ روایت‌ها» آفت‌های جنگل‌های زاگرس موضوع برنامه «طبیعت 360 درجه» می‌شود بررسی عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای در «بدون مرز» در بیستمین قسمت «همسایه‌های خوب»، زندگی یک معلم روستایی روایت می‌شود میزبانی از شاهدان مستقیم صحنه نبرد در برنامه «راویان» مستند «حی»؛ روایت یک روستای متفاوت در شبکه دو در نوزدهمین قسمت؛ «همسایه‌های خوب» به سراغ اشتغال‌زایی در سیستان و بلوچستان رفت فیلمهای سینمایی شبکه دو (31 شهریور و 1 مهر) روایت آموزش به کودکان افغان بازمانده از تحصیل در «همسایه‌های خوب» قصه‌هایی پیوسته از زوار اربعین حسینی در «حاشیه‌ای کوتاه از یک متن بلند» تله‌تئاتر «کاتب اعظم» از ۲۷ شهریور روی آنتن شبکه دو می‌رود فصل سوم «فردای امروز» روی آنتن می‌رود همزمان با اربعین حسینی روایت می‌شود؛ داستان تشکیل «خیریه باقیات» با جوانان دهه هفتادی در «همسایه‌های خوب» پرویز فلاحی پور و مرتضی اعلایی مهمان مهمان‌خانه «آن» می‌شوند فیلم سینمایی شبکه دو در روز اربعین حسینی پویشی پیرامون اقتصاد اربعین امشب در شبکه دو سیما دومین تیزر «همسایه‌های خوب» رونمایی شد/ روایتی از تلاش قهرمانان برای حال خوب دیگران فیلمهای سینمایی شبکه دو (24 و 25 شهریور) نگاهی متفاوت به پیوند شیعیان ایران و عراق در مستند «قصه‌های ناخوانده» قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی مهمان برنامه «باران» می‌شود «ماما نزیهه» و واگویه‌هایی از آیین‌های عاشورایی در شبکه دو اطلاعات بروز و دقیق درباره سفر اربعین در «آخرین عمود» در کوره‌های آجرپزی خاورشهر چه می‌گذرد؟/ روایتی از تشکیل گروه جهادی «فرات» قصه مقاومت مردم گیلانغرب در سریال «مدافعان شهر» گروه «همسانیم» سوژه «همسایه‌های خوب» شد/ تقویت مهارت‌های ارتباطی مبتلایان به اوتیسم و سندروم داون بررسی تأثیر درگذشت ملکه انگلیس بر امور داخلی و خارجی انگلستان در «بدون مرز»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها