مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (13 تا 15 مهر)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته بیست و نهم سال

فیلم سینمایی «گهواره خالی»

دو برادر نوجوان به نامهای حسین و امیرعباس یک شب در حال رفتن به خانه، به پیرزنی برمی‌خورند که در حال زدن پارچه سیاه بر سر در منزلش است. آنها به او کمک می‌کنند تا پارچه را به دیوار نصب کند. در همین حین دو برادر متوجه می‌شوند که او مادر یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس است که از سرنوشت پسرش خبری ندارد و منتظر رسیدن خبری از او است. حسین و امیرعباس با یکی از بچه‌های محل به نام نادر اختلاف دارند و همین باعث می‌شود آنها در مقابل نادر و هیئتی که دارد، تلاش کنند تا در خانه آن پیرزن هیئتی برپا کنند. در این بین یک شب حسین در حین برگزاری هیئت، به خاطر نجات جان نادر، با یک ماشین تصادف می‌کند و به کما می‌رود. با نذر و نیاز مادر و پدر حسین او از کما بیرون می‌آید. نادر نیز به دلیل اشتباهاتی که تا کنون داشته و حسن رفتاری که از حسین دیده است، از کارها و رفتارهای خود پشیمان شده و از حسین و دیگران عذرخواهی می‌کند. در آخر، پیرزن نیز با آمدن پیکر پسر شهیدش، به آرزوی خود می‌رسد.اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: شهرزاد سالمی

تهیه کننده: سپهر محمدی

بازیگران: مریم کاویانی، حسن اسدی، حسین سالمی، امیرعباس سالمی

ژانر: کودک و نوجوان، مذهبی

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 90 دقیقه

زمان پخش: چهارشنبه 13 مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

*********

فیلم سینمایی « مقاومت»

این فیلم داستان یک خانواده اهل سوریه را روایت می‌کند که شب جشن تولد فرزندشان «رقیه» با حمله نیروهای تکفیری در شهر دمشق و کشتار مردم بی‌گناه همزمان می‌شود. آنها سعی می‌کنند برای نجات جان خود از شهر فرار کنند اما توسط یکی از سران تکفیری دستگیر می‌شوند تا این که به کمک دو ایرانی به نامهای ناصر و مهدی که از سربازان ایرانی در دوران جنگ تحمیلی در دفاع از خرمشهر بوده‌اند موفق به مبارزه با نیروهای دشمن می‌شوند. در نهایت گرچه چند نفر از اعضای خانواده شهید می‌شوند اما آنها به حرم حضرت زینب(س) رسیده و در امن‌ترین پناهگاه سکنی می‌گزینند...اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: عباس لاجوردی

تهیه کننده: مهدی فیوضی

بازیگران: علیرام نورایی، احمد کاوری، نادین خوری، علی صطوف

ژانر: خانوادگی، سیاسی

سال تولید: 1394

کشور سازنده: سوریه و ایران

مدت زمان: 77 دقیقه

زمان پخش: چهارشنبه 13 مهر 1401 ساعت 12:30

 

**********

فیلم سینمایی «دانگل»

دانگل روایتی است از سهیل، یک جوان نخبه در حوزه­ کامپیوتر که فارغ‌التحصیل دانشگاه فردوسی مشهد است و در زمینه هک کردن، نیز تبحر بالایی دارد. او با مراجعه به پلیس فتا در جریان یک اختلال اپلیکیشنی قرار گرفته و در این زمینه شروع به همکاری با پلیس فتا می‌کند. در نهایت موفق شده و از انجام یک اختلاس بزرگ در کشور جلوگیری می‌کند...

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: بهادر اسدی

تهیه کننده: آرام جعفری

بازیگران: مجید واشقانی، رامبد شکرابی، قاسم زارع، جلیل فرجاد

ژانر: پلیسی

سال تولید: 1398

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 94 دقیقه

زمان پخش: چهارشنبه 13 مهر 1401 ساعت 23:30

 

**********

فیلم سینمایی «خوابهای خط خطی»

امیرعلی پسری است که دچار عارضه خوابگردی است و به دنبال دلسوزی‌های ماردش اتفاقاتی برایش پیش آمده؛ برای بهبود حالش قرار می‌شود برای مدتی نزد مادربزرگش بماند و طی این مدت، مشکل او با درایت مادربزرگش حل می‌شود.اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: سید محمد حسینی

تهیه کننده: سید محمد حسینی

بازیگران: محمدرضا یاوری، نازنین طباطبایی، سامان صادقی، امیرحسین عزیزی

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1398

کشور سازنده: ایران- مرکز یزد

مدت زمان: 75 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه 14 مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «پدربزرگها»

سه پدربزرگ که در دوران جوانی‌ از نظر حرفه و کاری، مشغولیت بالایی داشتند؛ حالا در دوران بازنشستگی، صرفاً درگیر نوه‌هایشان هستند. آنها به هر کجا برای کار مراجعه می‌کنند، صاحبان کار، افراد جوان را استخدام می‌کنند. در نهایت آنها تصمیم می‌گیرند با تجربیاتی که از کارشان در دوران جوانی‌ کسب کرده بودند، استفاده کرده  و کارآفرین شوند و یک مهد کودک تأسیس کنند. سرانجام بعد از پشت سر گذاشتن مشکلات بسیار موفق شده و تصمیمشان را عملی می‌کنند و بدین ترتیب هم خودشان و هم بسیاری از جوانان مشغول به کار می‌شوند.اطلاعات تکمیلی:

نام اصلی: Grandfathers

کارگردان: سانتیاگو ریکوایجو

تهیه کننده: سانتیاگو ریکوایجو

بازیگران: کارلوس ایگله سیاس، روبرتو آلوارز، ریمون باریا

ژانر: درام، کمدی

سال تولید: 2020

کشور سازنده: اسپانیا

مدت زمان: 98 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه 14 مهر 1401 ساعت 23:30

 

**********

فیلم سینمایی «من قهرمان نیستم»

در یکی از روستاها، پسری توانسته گله گوسفندان را از چنگال گرگ نجات دهد. این امر باعث شده اسمش به عنوان یک قهرمان در روزنامه‌های شهرستان چاپ شود. این موضوع در بین اهالی رستم آباد نیز پیچیده است. ولوله‌ای در بین بچه‌های روستا افتاده تا با انجام یک عمل قهرمانانه، اسمشان در روزنامه شهرستان به چاپ برسد. حسن، قهرمان اصلی قصه که کودکی بیش نیست برای قهرمان شدن، دست به کارهای مختلفی می‌زند. برای مثال منبع آب روستا را سوراخ کرده و انگشتش را داخل سوراخ می‌کند تا به نوعی شبیهِ پترس فداکار شود. اما انگشتش داخل سوراخ می‌ماند و نمی‌تواند آن را در بیاورد. اهالی روستا که برای یافتنِ حسن همه جا را زیر و رو کرده‌اند، به منبع آب می‌رسند. همه در ابتدا فکر می‌کنند که حسن با این کار، مانع هدر رفتن آب روستا شده و او را تشویق می‌کنند. اما یافتن میخ و چکش در کنار دستِ حسن او را لو می‌دهد و...اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محسن توکلی

تهیه کننده: مجید مظفری

بازیگران: امیررضا محمدی، محمدعلی میلانلو، سجاد هنرمند، حسین عامل قناد

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 80 دقیقه

زمان پخش: جمعه 15 مهر 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «مادر کوچک»

نلی دختری 8 ساله‌ای است که به تازگی مادربزرگ خود را که مدتها در سرای سالمندان زندگی می‌کرد از دست داده و به پدر و مادرش کمک می‌کند تا خانه کودکی مادرش را تمیز کنند. او در خانه و جنگل‌های اطراف آن کاوش می‌کند. یک روز با دختری همسن و سال خودش به نام ماریون که در حال ساخت یک خانه درختی است آشنا می‌شود. ماریون از او برای ساخت خانه درختی کمک می‌خواهد. او فقط کمی با رفتن به بیمارستان برای جراحی فاصله دارد. بعداً مشخص می‌شود این دختر بچه، کودکی‌های مادر نلی است که او در عالم تنهایی به وی پناه برده بود.اطلاعات تکمیلی:

نام اصلی: Petite maman

کارگردان: سِلین سیاما

تهیه کننده: بِنِدیکت کوروِر

بازیگران: ژوسفین سانز، گابریل سانز، نینا موریسه

ژانر: خانوادگی

سال تولید: 2021

کشور سازنده: فرانسه

مدت زمان: 72 دقیقه

زمان پخش: جمعه 15 مهر 1401 ساعت 18:10

 

**********

فیلم سینمایی «بازگشت لوک خوش شانس»

این فیلم با فضایی فانتزی که شخصیت‌های آشنای دنیای سینما و کارتون را به تصویر می‌کشد، اینطور شروع می‌شود که سالها از دستگیری برادران دالتون توسط لوک خوش شانس گذشته و حالا که لوک پا به سن گذاشته، مجدداً گذارش به شهری قدیمی می‌افتد. در شهر دو نفر از فرزندان یکی از دالتون‌ها با شناختن لوک، تصمیم دارند انتقام پدر و عموهایشان را از او بگیرند، اما از آنجا که کم خرد هستند، موفق به اینکار نمی‌شوند و ...اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: مجید کاشی فروشان

تهیه کننده: علی اکبر بکتاشیان

بازیگران: فتحعلی اویسی، سیاوش خیرابی، قدرت ا… ایزدی

ژانر: کمدی

سال تولید: 1392

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 83 دقیقه

زمان پخش: جمعه 15 مهر 1401 ساعت 23:30

آخرین اخبار

گزارشگر با سابقه رادیو در ویژه‌برنامه جام جهانی «مردم‌نگار» مهرزاد عطاران به «مردم‌نگار» می‌رود گزارش‌هایی از جشنواره فیلم «رشد» روی آنتن شبکه دو مستند «پگاسوس» درباره بدافزارهای جاسوسی روی آنتن شبکه دو همه‌چیز درباره مبل‌سازی و عروسک‌سازی خانگی در «کار خونه» حضور برادران فنونی‌زاده در ویژه‌ برنامه جام جهانی «مردم‌ نگار» محسن آزادی با «یار ماه» در شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو (10 و 11 آذر) روایت یک کسب و کار خانگی با پرورش قارچ در برنامه «کار خونه» جشنواره فیلم‌های ورزشی در شبکه دو سیما مشارکت مخاطبان با برنامه «مثبت سندباد» در کنفرانس خبری ایران و آمریکا میزبانی «مردم‌نگار» از مداحی که لیدر پرسپولیس بود تقدیر مرکز بسیج سازمان صدا و سیما از پایگاه بسیج شبکه دو زهرا شوقی و امیر رضایی مجریان فصل جدید «کام شیرین» شدند مستند «کد آبی» روی آنتن شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو (4 و 5 آذر) روایتی از بانوی آشپز و کسب و کار خانگی‌اش در برنامه "کار خونه" همسفر با «مثبت سندباد» در جام‌ جهانی 2022 قطر دبیر کل بنیاد هابیلیان مهمان برنامه «باران» می‌شود گزارش‌هایی مستقیم از جام‌جهانی قطر در سه برنامه شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در «جشنواره فیلمهای ورزشی» ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت جام جهانی 2022 قطر بررسی تأثیر خودباوری مثبت در ایجاد انگیزه و امید در برنامه «بالان» «ایران ناب» تصویری از ایران مقتدر در شبکه دو سیما دو مجری جدید شبکه دو برای برنامه‌های «صبحانه ایرانی» و «ورزش از نگاه دو» ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت جام‌ جهانی روی آنتن شبکه دو پخش زنده «ورزش از نگاه دو» با حضور حسن اسماعیل‌پور و علیرضا مسعودی از امشب در شبکه دو پوشش زنده مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی ایذه از شبکه دو سیما مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» روی آنتن شبکه دو یک نویسنده مهمان برنامه «باران» می‌شود «کار خونه» و بازخوانی سه داستان دیگر از چگونگی ایجاد مشاغل خانگی روایتی مستند از همرزم و همراه دکتر چمران در «برادرم اکبر» مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو: کسانی که می‌گویند تلویزیون مخاطب ندارد یک روز به 162 بیایند («آتش سرد» سند مظلومیت تلویزیون در دوره کروناست) بررسی طرح «حفاظت از اراضی کشاورزی» در برنامه «طبیعت 360 درجه» عوامل سریال «آتش سرد» روی خط 162 فیلمهای سینمایی شبکه دو (26 و 27 آبان) ششمین قسمت «بالان» و بررسی نقش امید در کارآفرینی ویژه‌ برنامه «مردم‌ نگار» به مناسبت حماسه 25 آبان اصفهان روی آنتن شبکه دو مستند «گیان» روی آنتن شبکه دو نگاهی به تأثیر دخالت اطرافیان در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین» مشاهیر کشور افغانستان در مستند «در سرزمین دین و دانش» سریال طنز «جزر و مد» جایگزین «آتش سرد» شد از فرش‌بافی تا گیاهان دارویی و کابینت‌سازی در مجموعه «کار خونه» شهید طهرانی‌ مقدم از خانواده «فاتح» تا «خیبرشکن» در مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» پخش سریال «خانه پرتقالی‌ها» از شبکه دو نشست خبری عوامل مجموعه درام دادگاهی شبکه دو برگزار شد: «آقای قاضی»؛ عدالت‌گستری در قاب تلویزیون فیلمهای سینمایی شبکه دو (19 و 20 آبان) نگاهی متفاوت به شهیدِ نخبه حمله تروریستی حرم «شاه‌چراغ» در مستند «فریدالدین» بررسی ابعاد مختلف وحدت و امید در برنامه «بالان» مستند «فصل شکار» روی آنتن شبکه دو بررسی آسیب‌های طلاق در زندگی زوجین در برنامه «کام شیرین»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها