مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (29 و 30 دی ماه)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته چهل و چهارم سال اعلام شد.

فیلم سینمایی «هیام»

حسان (متولد حيفا، دانشجوی ممتاز مهندسی و تبعه انگلستان) برای ازدواج با دختر مورد علاقه‌اش هيام، از انگلستان عازم اردوگاه جنين در فلسطين اشغالي می‌شود. او قصد دارد پس از مراسم ازدواج با همسرش برای ادامه تحصيل به انگلستان برگردد. جشن عروسی آن دو در يك محفل كوچك اما گرم برگزار می‌شود. حمله گسترده اسرائيل به اردوگاه جنين به زوج جوان اجازه نمي‌دهد اين دو، رنگ آرامش را ببينند. آنها كه عازم انگلستان هستند در ايست بازرسی، نيروهای اسرائيلي از يكديگر جدا می‌شوند. وقتی حسان به نوع برخورد مأموران با آنها اعتراض می‌كند، او را بازداشت مي‌كنند. نيروهای اسرائيلي به حمله‌های خشونت‌بار عليه فلسطينی‌ها دست می‌زنند. حسان، پس از رهايي از بازداشتگاه، در عين تيراندازی مأموران به انقلابيون فلسطينی، زخمی می‌شود اما خود را به همسرش می‌رساند و به او می‌گويد تا با هم از منطقه بگريزند و خود را به انگلستان برسانند. هيام پيشنهاد شوهرش را نمی‌پذيرد و می‌گويد وقتی مادر، برادر و همه فلسطينی‌ها اينجا هستند او ترجيح می‌دهد در وطن خود بماند. در حالی كه ارتش اسرائيل به حمله‌های خود به اردوگاه جنين ادامه می‌دهد، حسان و هيام تصميم می‌گيرند در كنار دايی محمود، انقلابی فلسطينی بمانند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محمد درمنش

تهیه کننده: مهدی همایون­فر

بازیگران: جهاد سعد، ریم علی، کفاح الخوص، عابد فهد، سامر عمران

ژانر: مقاومت اسلامی، خانوادگی

سال تولید: 1382

کشور سازنده: لبنان، ایران

مدت زمان: 92 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه 29 دی ماه 1401 ساعت 24

 

**********

فیلم سینمایی «قناری»

فارس پسربچه‌ای فلسطینی است که هر روز به کلیسا رفته و قناری کلیسا را برای هواخوری به فضای آزاد می‌برد، پدر فارس به دست سربازان صهیونیست دستگیر می‌شود و کشیش کلیسا برای اینکه فارس را سرگرم کرده باشد قناری را به فارس هدیه می‌کند تا فارس غم دوری پدر را فراموش کند، سرانجام فارس برای دفاع از قناری‌اش با صهیونیستها درگیر شده و در اثر شلیک گلوله تانک اسرائیل به شهادت می‌رسد.

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: الکنار

کارگردان: جواد اردکانی

تهیه کننده: جواد اردکانی

بازیگران: ابراهیم خضر، عبد عسقول، رافی اطامیان، عبید سرحان، ماجده الرز

ژانر: کودک و نوجوان، مقاومت اسلامی

سال تولید: 1382

کشور سازنده: لبنان

مدت زمان: 88 دقیقه

زمان پخش: جمعه 30 دی ماه 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «یک اشتباه خوب»

اندی، جوانی است که دچار فیبروز ریه است و در انتظار پیوند ریه در یک بیمارستان زندگی می‌کند. بنو جوانی خلاف‌کار است که پس از بیهوشی در مترو، او را به بیمارستان برده‌اند و فهمیده  که مدت زیادی زنده نخواهد ماند. بنو با اندی آشنا می‌شود و می‌فهمد که او در آرزوی شهرت است. به همین دلیل به او پیشنهاد می‌دهد اجناسی را قسطی بخرند و نقدی بفروشند و با پول آن راهی سفری هیجانانگیز شده و با گذاشتن فیلمهای آن در یک وبلاگ به شهرت برسند. بنو که می‌خواهد برای آخرین بار همسر سابق و دخترش را ببیند، بدون آنکه به اندی حرفی بزند برای سفر به آفریقا بلیط گرفته و سفر آنها آغاز می‌شود. بنو با همسرش در روز عروسی‌اش دیدار می‌کند اما همین دیدار به بحثی مهیب تبدیل می شود. تمام پولهای اندی و بنو توسط پسر بچه‌ای دزدیده می‌شود و آنها تصمیم می‌گیرند در همان کشور منتظر مرگ شوند، اما در همین زمان به اندی اطلاع می دهند که ریه ی مناسبی برای پیوند پیدا شده. بنو که از تنها ماندن در راه مرگ جا خورده است، اندی را تنها می‌گذارد و اندی با سختی به کشور برمی‌گردد، اما به محض بازگشت درمی‌یابد این تماس ساختگی بوده و پزشکان قصد داشته‌اند بنو را پیدا کنند و به او بگویند که برگه آزمایشش اشتباه شده و او نخواهد مرد.  بنو زمانی که برای عذر خواهی و خداحافظی به دیدن همسر سابقش می‌رود، متوجه این اشتباه می‌شود و پس از آشنایی با دخترش به کشور برگشته و برای جرائمش محاکمه می‌شود.

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: The Most Beautiful Day

کارگردان: فلورین دیوید فیتس

تهیه کننده: مارکو بِکمن

بازیگران: فلورین دیوید فیتس، ماتیاس شویگوفر، الکساندرا ماریا لارا

ژانر: ماجرایی، طنز

سال تولید: 2016

کشور سازنده: آلمان

مدت زمان: 90 دقیقه

زمان پخش: جمعه 1 بهمن ماه 1401 ساعت 24

 

آخرین اخبار

فیلمهای سینمایی شبکه دو در 19 و 20 خرداد ویژه برنامه «ایام» به مناسبت سالگرد ارتحال امام راحل و نیمه خرداد در قاب شبکه دو برنامه‌های شبکه دو در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و نیمه خرداد همراه با سخنرانی حجج اسلام در مناسبت‌های 14 و 15 خرداد برافراشته شدن پرچم هیأت باران «دست کی بالا» به مناسبت 14 و 15 خرداد گفتگو با بانوان خادم حرم رضوی در ویژه برنامه «از مامان بگو» پاسخ به سؤالات مخاطبان در جدیدترین قسمت «مثبت کام شیرین» معرفی کارآفرینان بوشهری و بلوچی در قسمتهای پایانی «کار خونه» بررسی تربیت و نگهداری فرزندان دارای معلولیت در مجله «خط سوم» فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 12 و 13 خرداد بررسی واقع‌نگری در زندگی مشترک در «کام شیرین» ویژه برنامه «دست کی بالا» به مناسبت میلاد امام رضا(ع) تب‌وتاب تقابل نسل‌ها پاسخ به سؤال مخاطبان در مورد نیازهای عاطفی در «مثبت کام شیرین» فرزاد جمشیدی با «بیست کویید» همراه می‌شود پخش فصل جدید «نشان ارادت» با ساختاری جدید در محرم و صفر استقبال از ناوگروه 86 در ویژه برنامه «از مامان بگو» فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 5 و 6 خرداد گام به گام برای پاسخ به نیازهای عاطفی در «مثبت کام شیرین» معرفی کارآفرینانی از خوزستان و بوشهر در برنامه «کار خونه» «گروههای همیاری زنانه از دفاع مقدس تا امروز» در مجله خط سوم ویژه برنامه‌های شبکه دو به مناسبت دهه کرامت برنامه کام شیرین با موضوع ایده‌آل‌گرایی یا واقع‌نگری پخش ویژه برنامه «دست کی بالا» در روز دختر پرداختن به مهم‌ترین مسأله امروز زنان در «خط سوم» مستند «نامیرا» با روایت کامران تفتی در قاب شبکه دو معرفی کارآفرینانی از غرب ایران در برنامه «کار خونه» ویژه برنامه‌های شبکه دو به مناسبت سالروز شهادت امام صادق(ع) برافراشته شدن پرچم هیأت باران «دست کی بالا» در سالروز شهادت امام صادق(ع) «نگاهی به تحولات هویتی دختران» در مجله خط سوم فیلمهای سینمایی شبکه دو از 26 لغایت 30 اردیبهشت گفت‌وگو با تهیه‌کننده و بازیگر سریال شبکه دو سیما: حس «تب و تاب» روی آنتن پاسخ به پرسش مخاطبان درباره نیازهای عاطفی در «مثبت کام شیرین» توضیحات تهیه کننده برنامه «سیدخندان» درباره یک ویدئو تقطیع شده بررسی نیازهای عاطفی و درک متقابل همسران در «کام شیرین» معاون سیما از عوامل برنامه «دی‌بی‌سی» تجلیل کرد «باغ کتاب» به مناسبت برگزاری نمایشگاه کتاب در شبکه دو طراحی و تولید برنامه‌های متعدد با محوریت کتاب در شبکه دو میزبانی «کار خونه» از کردستانی‌ها و آذربایجان شرقی فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 22 و 23 اردیبهشت «زنان کارگر ایرانی» و «زندگی در سرزمین خودی» در مجله خط سوم «صدمین هلال» در قاب شبکه دو اطلاعات فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 15 و 16 اردیبهشت ادامه تصویربرداری سریال «هادی» در تهران مهمان این هفته برنامه «کار خونه» تلاش‌گرانی از استان همدان و آذربایجان غربی بررسی لایحه ارتقای امنیت زنان؛ در خط سوم جشن روز معلم در برنامه «دست کی بالا» تب و تاب خانواده در قاب تلویزیون مرور تصنیف «شهید مطهر» در برنامه «دورها آوایی ست» «استیضاح تیک تاک» در قاب شیکه دو

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها