مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (29 و 30 دی ماه)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته چهل و چهارم سال اعلام شد.

فیلم سینمایی «هیام»

حسان (متولد حيفا، دانشجوی ممتاز مهندسی و تبعه انگلستان) برای ازدواج با دختر مورد علاقه‌اش هيام، از انگلستان عازم اردوگاه جنين در فلسطين اشغالي می‌شود. او قصد دارد پس از مراسم ازدواج با همسرش برای ادامه تحصيل به انگلستان برگردد. جشن عروسی آن دو در يك محفل كوچك اما گرم برگزار می‌شود. حمله گسترده اسرائيل به اردوگاه جنين به زوج جوان اجازه نمي‌دهد اين دو، رنگ آرامش را ببينند. آنها كه عازم انگلستان هستند در ايست بازرسی، نيروهای اسرائيلي از يكديگر جدا می‌شوند. وقتی حسان به نوع برخورد مأموران با آنها اعتراض می‌كند، او را بازداشت مي‌كنند. نيروهای اسرائيلي به حمله‌های خشونت‌بار عليه فلسطينی‌ها دست می‌زنند. حسان، پس از رهايي از بازداشتگاه، در عين تيراندازی مأموران به انقلابيون فلسطينی، زخمی می‌شود اما خود را به همسرش می‌رساند و به او می‌گويد تا با هم از منطقه بگريزند و خود را به انگلستان برسانند. هيام پيشنهاد شوهرش را نمی‌پذيرد و می‌گويد وقتی مادر، برادر و همه فلسطينی‌ها اينجا هستند او ترجيح می‌دهد در وطن خود بماند. در حالی كه ارتش اسرائيل به حمله‌های خود به اردوگاه جنين ادامه می‌دهد، حسان و هيام تصميم می‌گيرند در كنار دايی محمود، انقلابی فلسطينی بمانند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: محمد درمنش

تهیه کننده: مهدی همایون­فر

بازیگران: جهاد سعد، ریم علی، کفاح الخوص، عابد فهد، سامر عمران

ژانر: مقاومت اسلامی، خانوادگی

سال تولید: 1382

کشور سازنده: لبنان، ایران

مدت زمان: 92 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه 29 دی ماه 1401 ساعت 24

 

**********

فیلم سینمایی «قناری»

فارس پسربچه‌ای فلسطینی است که هر روز به کلیسا رفته و قناری کلیسا را برای هواخوری به فضای آزاد می‌برد، پدر فارس به دست سربازان صهیونیست دستگیر می‌شود و کشیش کلیسا برای اینکه فارس را سرگرم کرده باشد قناری را به فارس هدیه می‌کند تا فارس غم دوری پدر را فراموش کند، سرانجام فارس برای دفاع از قناری‌اش با صهیونیستها درگیر شده و در اثر شلیک گلوله تانک اسرائیل به شهادت می‌رسد.

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: الکنار

کارگردان: جواد اردکانی

تهیه کننده: جواد اردکانی

بازیگران: ابراهیم خضر، عبد عسقول، رافی اطامیان، عبید سرحان، ماجده الرز

ژانر: کودک و نوجوان، مقاومت اسلامی

سال تولید: 1382

کشور سازنده: لبنان

مدت زمان: 88 دقیقه

زمان پخش: جمعه 30 دی ماه 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «یک اشتباه خوب»

اندی، جوانی است که دچار فیبروز ریه است و در انتظار پیوند ریه در یک بیمارستان زندگی می‌کند. بنو جوانی خلاف‌کار است که پس از بیهوشی در مترو، او را به بیمارستان برده‌اند و فهمیده  که مدت زیادی زنده نخواهد ماند. بنو با اندی آشنا می‌شود و می‌فهمد که او در آرزوی شهرت است. به همین دلیل به او پیشنهاد می‌دهد اجناسی را قسطی بخرند و نقدی بفروشند و با پول آن راهی سفری هیجانانگیز شده و با گذاشتن فیلمهای آن در یک وبلاگ به شهرت برسند. بنو که می‌خواهد برای آخرین بار همسر سابق و دخترش را ببیند، بدون آنکه به اندی حرفی بزند برای سفر به آفریقا بلیط گرفته و سفر آنها آغاز می‌شود. بنو با همسرش در روز عروسی‌اش دیدار می‌کند اما همین دیدار به بحثی مهیب تبدیل می شود. تمام پولهای اندی و بنو توسط پسر بچه‌ای دزدیده می‌شود و آنها تصمیم می‌گیرند در همان کشور منتظر مرگ شوند، اما در همین زمان به اندی اطلاع می دهند که ریه ی مناسبی برای پیوند پیدا شده. بنو که از تنها ماندن در راه مرگ جا خورده است، اندی را تنها می‌گذارد و اندی با سختی به کشور برمی‌گردد، اما به محض بازگشت درمی‌یابد این تماس ساختگی بوده و پزشکان قصد داشته‌اند بنو را پیدا کنند و به او بگویند که برگه آزمایشش اشتباه شده و او نخواهد مرد.  بنو زمانی که برای عذر خواهی و خداحافظی به دیدن همسر سابقش می‌رود، متوجه این اشتباه می‌شود و پس از آشنایی با دخترش به کشور برگشته و برای جرائمش محاکمه می‌شود.

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: The Most Beautiful Day

کارگردان: فلورین دیوید فیتس

تهیه کننده: مارکو بِکمن

بازیگران: فلورین دیوید فیتس، ماتیاس شویگوفر، الکساندرا ماریا لارا

ژانر: ماجرایی، طنز

سال تولید: 2016

کشور سازنده: آلمان

مدت زمان: 90 دقیقه

زمان پخش: جمعه 1 بهمن ماه 1401 ساعت 24

 

آخرین اخبار

پخش مستندهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از شبکه دو حضور نماینده بانوان دکتر قاضی زاده هاشمی در «خط سوم» امروز حضور نماینده بانوان نامزدهای ریاست جمهوری در «خط سوم» در آستانه عید سعید غدیر خم؛ «مهمونی 10 کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه دو سیما «کار خونه» با حضور بانویی کارآفرین از استان خراسان شمالی «جاده دلتنگی» از پا به ماه روی آنتن شبکه دو سیما دیداری تازه با دکتر علی شریعتی از قاب مجله هنری بوم پخش دعای عرفه از شبکه دو طنین دعای پرفیض عرفه از قاب تلویزیون بدون تعارف با نامزدهای ریاست جمهوری پخش ویژه برنامه «کوی محبت» در رثای امام باقر(ع) اطلاعات و زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه دو «مهمان ناخوانده» در پا به ماه روی آنتن شبکه دو سیما پخش میزگرد فرهنگی نامزدهای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری از شبکه دو سیما دیداری تازه با فرش ایرانی از قاب مجله هنری بوم ویژه برنامه «بیا وسط» به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) پخش ویژه برنامه «کوی محبت» در شب شهادت جوادالائمه(ع) اطلاعات و زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه دو انتخابات در آینه زنان از قاب «خط سوم» چهارقلوهای ما به شبکه دو می آیند «کار خونه» با حضور بانویی کارآفرین از استان استان خراسان رضوی واکنش سریع هنری؛ نگاهی به آفرینش‌های هنری در بدرقه شهیدان پرواز اردیبهشت «امام» در قاب سینما به روایت بهروز افخمی مستند «مسجد کاج» روایتی از ساخت یک مسجد توسط امام خمینی سیمای انتخابات با «زمانه» از شبکه دو برنامه «ایام» ویژه چهاردهم و پانزدهم خرداد از شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای چهاردهم و پانزدهم خرداد مستند «پدر، پسر، گلوله» از قاب شبکه دو «شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده‌اید!» آغاز زندگی مشترک، با خانه یا بی خانه بررسی نقش مادر رئیس جمهور در ماندگاری نماد زن ایرانی پخش زنده مراسم یادبود «شهدای خدمت» از شبکه دو اطلاعات و زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه دو «عشق» موضوع «برنامه بیا وسط» شد خاخام‌های ضد صهیونیست مهمان «نوسان» شدند «پا به ماه» به «بخش مادری» می آید یک روز با امام جمعه در شبکه دو پخش زنده مراسم دعاى كميل بمناسبت شام غریبان شهدای راه خدمت از حرم حضرت معصومه(س) تاملی بر آخرین ایده رئیس جمهور در سازمان ملل در برنامه «خط سوم» معلمت که بهشتی باشد توام راهی بهشت می‌شوی روایت «هنر رضوی» از قاب مجله هنری بوم پیام رئیس رسانه ملی در پی شهادت رئیس جمهور و همراهانش پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی و اعلام عزای عمومی در پی شهادت رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان مهدی باکری با «عاشورا» به شبکه دو آمد إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ بازخوانی خاطرات واقعی زائرین از مهربانی امام رضا(ع) بررسی اهمیت مهریه در امر ازدواج در برنامه «بیا وسط» مراسم عروسی موضوع «برنامه بیا وسط» شد اطلاعات و زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه دو «آقای قاضی» به شبکه دو آمد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها