مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو (6 و 7 بهمن ماه)

فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته چهل و پنجم سال اعلام شد.

فیلم سینمایی «گذر»

آیت و احمد دو تن از نیروهای انقلابی هستند که مأموریت دارند تا یک چمدان را به منطقه‌ای در شمال ایران ببرند و تحویل دهند. احمد توسط نیروهای ساواک دستگیر می‌شود، ساواک احمد را شکنجه می‌کند اما او جای آیت را لو نمی‌دهد، تا اینکه به سراغ خواهر آیت هاجر، که همسر احمد است می‌روند و او را در مقابل چشمان احمد می‌زنند. احمد نیز برای اینکه هاجر را نکشند، جای آیت را لو می‌دهد. از طرفی آیت به شمال ایران رسیده است و خود را به عنوان معلم جدید معرفی می‌کند و سر کلاس درس حاضر می‌شود، او چمدان را خالی کرده و محتوای آن را در ساکی می‌گذارد و آن را در مدرسه پنهان می‌کند، تا اینکه ساواکی‌ها با پرس و جو خود را به آیت می‌رسانند و پس از گفتگو برای پس گرفتن چمدان او را با تیر زخمی می‌کنند. مختار یکی از بچه‌های روستا که شاهد ماجرا بوده، در زمانی که ساواکی‌ها در جستجوی چمدان هستند، او را به خانه خود برده و قول می‌دهد که به کسی چیزی نگوید.  آیت او را به مدرسه می‌فرستد تا ساک را بیاورد، مختار هم کار خود را به خوبی انجام می‌دهد، آیت پس از بهبودی ساک را به کسی که باید آن را تحویل می‌گرفته یعنی روحانیِ روستا تحویل می‌دهد. وقتی آیت از محتوای ساک سؤال می‌کند درمی‌یابد در این ساک، اسامی و مشخصات کامل انقلابی‌هایی است که در حال فعالیت هستند و اگر این اسامی به دست ساواک بیفتد افراد زیادی در خطر خواهند بود، ساواک که در پیدا کردن ساک و آیت ناموفق بوده احمد را به شهادت می‌رساند و آیت تصمیم می‌گیرد که این حرکت آنها را بی‌پاسخ نگذارد، پس در طی تیراندازی بین نیروهای ساواک و آیت و پدر مختار، آیت به شهادت می‌رسد و پدر مختار نیز زخمی می‌شود، مختار نیز به سراغ مردم روستا رفته و آنها را خبر می‌کند، با این کار دیگر افراد ساواک مجال فرار نمی‌یابند و کشته می‌شوند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: یاسر طالبی

تهیه کننده: محمود کیانی

بازیگران: آرش مجیدی، محمد منصوری، مسعود قهاری

ژانر: انقلاب اسلامی، حادثه‌ای

سال تولید: 1385

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 77 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه 6 بهمن 1401 ساعت 23:40

 

**********

فیلم سینمایی «دوری و بازگشت»

دختر کوچکی که به همراه دو برادر و پدرش در نزدیکی دریاچهای زندگی می‌کند، متوجه می‌شود که قوی مادری که در برکه تخم‌گذاری کرده، مرده و تخم‌هایش به نگهداری نیاز دارند. آنها تمام تلاششان را برای حفظ تخم‌ها و بعد از آن رشد جوجه قوها می‌کنند و در نهایت شاهد پرواز قوها و مهاجرت آنها می‌شوند.

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: Away and Back

کارگردان: جِف بلِکنِر

تهیه کننده: مایکل فریس لِو

بازیگران: جِیسون لی، مینکا کِلی، مَگی الیزابت جونز

ژانر: کودک و نوجوان، خانوادگی

سال تولید: 2015

کشور سازنده: آمریکا

مدت زمان: 89 دقیقه

زمان پخش: جمعه 7 بهمن 1401 ساعت 8 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «سیرک من»

لورا دختر نوجوانی است که به همراه پدرش که صاحب یک سیرک سیّار است زندگی می‌کند. آنها برای اجرای نمایش به شهرهای مختلف رفته و به نوعی زندگیشان در سفر می‌گذرد. این سبک زندگی باعث می‌شود که لورا نتواند برای تحصیل به یک مدرسه ثابت برود، حال آنکه او بسیار علاقمند به درس خواندن است. در نهایت و پس از مسائل و اتفاقات مختلفی که می‌افتد، لورا و پدرش به درک جدیدی از روابط فرزند و والدین رسیده و تصمیم می‌گیرند در عین حال که پدر به شغلش ادامه می‌دهد، اگر برنامه‌های سفر با مدرسه لورا در تناقض بود، او پیش یکی از دوستان خانوادگیشان مانده و به درس خواندن ادامه دهد.

 

اطلاعات تکمیلی:

عنوان اصلی: Mon Cirque a Moi

کارگردان: میریام بوچارد

تهیه کننده: آنتولنو کازیلینو

بازیگران: جاسمین لِمی ، پاتریک هوارد، رابین اوبِرت

ژانر: خانوادگی

سال تولید: 2020

کشور سازنده: کانادا

مدت زمان: 76 دقیقه

زمان پخش: جمعه 7 بهمن 1401 ساعت 18:05

 

**********

فیلم سینمایی «پیشواز»

پدری به همراه همسر و پسر نوجوانش به محل تولدش که روستایی در اطراف کاشان است سفر می کند. او در خلال سفر، خاطرات دوران کودکیش در روستا که مصادف با روزهای انقلاب و بهمن 1357 است را برای پسرش تعریف می‌کند. بهادر خان، مرد زورگو و بدجنسی است که بسیاری از زنان و بچه‌های روستا را، در کارگاه قالی بافیش به کار گرفته و به هر بهانه‌ای از دادن حق و حقوق آنها امتناع می‌کند. از سوی دیگر سیدمهدی واعظ روستا، که در حسینیه حرفهایی برخلاف نظام شاهنشاهی و ظلم و ستم آنها زده، توسط ساواک دستگیر شده و حسینیه نیز پلمپ می‌شود و...

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: سعید ابراهیمی فر

تهیه کننده: سیدعلیرضا سبط احمدی

بازیگران: جعفر دهقان، مهدی میامی، مینا نوروزی، اسماعیل سلطانیان، رامین راستاد، نیلوفر محمودی، مرتضی ضرابی

ژانر: انقلاب اسلامی، خانوادگی

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 84 دقیقه

زمان پخش: جمعه 7 بهمن 1401 ساعت 23:55

 

آخرین اخبار

یکی از مهم‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای اندونزی روی آنتن شبکه دو کارآفرینانی از خراسان جنوبی مهمان «کار خونه» می‌شوند فیلمهای سینمایی شبکه دو (21 و 22 بهمن) «مثبت سندباد» روایت ایرانِ امروز از نگاه مردم جهان روایتی از دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در برنامه زنده «چه سفرها کرده‌ایم» فصل دوم «بچه زرنگ» در مرحله پیش تولید قرار گرفت جشن میلاد امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) در برنامه «کوی محبت» ویژه برنامه «ایران 44» و نمایشی از کارآفرینان اقتصادی روی آنتن شبکه دو معرفی تحلیلی قطعات تأثیرگذار و خاطره‌انگیز موسیقی ایرانی در «دورها آوایی ست» دل‌نوشته‌هایی برای امام در موشن‌گرافی «برسد به دست امام» انقلاب به روایت تصویر در «قاب ناب» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو (14 و 15 بهمن) بررسی اقتصاد حجاب در برنامه «نمادو» سریال «هادی»، سریال جدید شبکه دو کلید خورد ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت جشن پیروزی انقلاب اسلامی «پاورقی تاریخ» ویژه دهه فجر از فردا در شبکه دو جوان نخبه ایرانی و قهرمان فوتسالیست مهمان «بالان» می‌شوند بررسی وضعیت سگ‌های ولگرد در برنامه «نمادو» بررسی وضعیت اجاره بهای مسکن در برنامه «نمادو» «نفس‌های سمی» هشتم بهمن به شبکه دو می‌آید حضور روانشناس و مشاور در مجموعه جدید «دست کی بالا» نام‌ها به پرده آخر رسید نگاهی به مشاغل خانگی موفق استان خراسان شمالی در برنامه «کار خونه» فیلمهای سینمایی شبکه دو (6 و 7 بهمن ماه) پخش زنده برنامه «کوی محبت» از سامرا مستند « تو شدن» و فرآیند شناخت و کشف جهان توسط کودکان بررسی نقش امید در بهبود سرطان در برنامه این هفته «بالان» آبی آرام بلند، گفت‌وگویی پیرامون ویژه برنامه تکریم خانواده شهدای مسیحی با نگاهی کوتاه به زندگی حسن باقری؛ شبنم مقدمی و افشین هاشمی در پرده سوم «نام‌ها» فیلمهای سینمایی شبکه دو (29 و 30 دی ماه) کارآفرینان گلستانی در قاب این هفته برنامه «کار خونه» در نشست عوامل برنامه «پاورقی» در امور ارتباط با مخاطبان (162): تولید برنامه «پاورقی» در جریان ناآرامی‌ها ضروری بود نگاهی به تنبیه و تلافی در روابط خانوادگی در برنامه «کام شیرین» ارتباط مستقیم با عوامل «پاورقی» فردا در واحد 162 تقدیر معاون سیما از برنامه «پاورقى» شبکه دو پخش مستند «اقلیم» از شبکه دو میزبانی لیلا بوشهری از یک بانوی آتش‌نشان در برنامه امشب «بالان» پخش سریال «ابر می‌بارد» با موضوع مهار کرونا از شبکه دو مادرانه‌ای از شبکه دو در ویژه‌ برنامه "از مامان بگو" برگزاری مراسم گرامیداشت روز زن در شبکه دو با مروری بر زندگی عباس دوران، پرده دوم «نام‌ها» روی آنتن می‌رود ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر پخش ویژه‌ برنامه «سبز، سپید، سرخ» به مناسبت گرامیداشت مقام زن در شبکه دو زندگی‌نگاره‌ای از یک رپر فرانسوی و پیوستنش به دین اسلام در مستند «سلام» فیلمهای سینمایی شبکه دو (22 و 23 دی ماه) کارآفرینانی از استان گیلان در برنامه این هفته «کار خونه» شهید محمدرضا سنجرانی در قاب هشتم «بچه زرنگ» بررسی نقش امید در بهبود بیماری‌های صعب‌العلاج در برنامه «بالان» اولین برادران شهید مدافع حرم بختی در روایت هفتم «بچه زرنگ» چرا «بچه زرنگ» مهم است؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها