مشاهده خبر

مدیر شبکه دو سیما عنوان کرد:

طراحی و تولید برنامه‌های متعدد با محوریت کتاب در شبکه دو

مدیر شبکه‌ دو سیما ضمن بیان این‌که در حال طراحی و تولید برنامه‌های متعدد تلویزیونی با محوریت کتاب هستیم، گفت: شبکه دو سیما نیز مانند سایر شبکه‌های رسانه ملی برنامه‌های بیشماری را همزمان با برپایی سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای مخاطبان خود تدارک دیده است که در صورت نهایی شدن اجرا خواهد شد.

به گزارش صبا، حامد بامروت‌نژاد؛ مدیر شبکه‌ دو سیما در گفت‌وگو با ستاد خبری سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با اشاره به اینکه در تمام حوزه‌ها، کتاب حرف اول را در جوامع مختلف می‌زند، بیان کرد: طبق سنوات گذشته اگرچه رسانه‌های مختلف از جمله تلویزیون، پخش مستقیم از نمایشگاه کتاب داشتند و به معرفی آثار جدید منتشر شده، نویسندگان نوقلم و پیشکسوت و ناشران فعال و تأثیرگذار در عرصه فرهنگ می‌پرداختند، اما باید بگویم رسانه ملی امروز رسالتی را بر دوش گرفته است که‌ بتواند با تولید برنامه‌های خلاقانه و کاربردی احساس نیاز مخاطب به کتاب را در او ایجاد کند؛ لذا شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی نیز بنا را بر این گذاشته است تا با تولید برنامه‌های خلاقانه‌ با محوریت کتاب، موضوع کتاب و کتابخوانی را طوری تبلیغ کند که مخاطب احساس نیاز به کتاب را به شکلی در خود حس کند که گویا کتاب از زندگی و دغدغه‌های روزمره او جدا نیست. نباید مخاطب احساس کند که در هیاهوی مشکلات روزمره با توصیه او به مطالعه دغدغه جدیدی برایش ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: پرداختن روزانه به کتاب و معرفی کتاب‌های خوب و تأثیرگذار در جامعه جزو برنامه‌هایی است که در گذشته و در رسانه ملی مغفول مانده است؛ ما باید در تولیدات تلویزیونی از سمت نشر به سمت مردم حرکت کنیم. با توجه به حجم مخاطبی که در حوزه خانواده و زن در شبکه دوم داریم، می‌توانیم برنامه‌های جذاب با محوریت کتاب را در قالب بازی کودکانه و خانواده و زن تولید کنیم و از زاویه نیازهای خانواده‌ها به کتاب و مطالعه، برنامه‌های تلویزیونی تأثیرگذار بسازیم که با حضور کارشناسان متعدد برگزار شود. یعنی برنامه‌ها طوری باشد که از سمت نیاز مخاطب به سمت بازار نشر حرکت کنیم. این برنامه‌ها یک راهبرد است که نباید تنها به یک برنامه گفت‌وگو محور اکتفا کنیم.

بامروت‌نژاد ضمن بیان این‌که در حال طراحی و تولید برنامه‌های متعدد تلویزیونی با محوریت کتاب هستیم، گفت: شبکه دو سیما نیز مانند سایر شبکه‌های رسانه ملی برنامه‌های بیشماری را همزمان با برپایی سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای مخاطبان خود تدارک دیده است که در صورت نهایی شدن اجرا خواهد شد. به‌طور قطع هر چه در حوزه فرهنگی خلاقانه وارد عرصه کتاب‌ و کتابخوانی شویم مخاطبان زیادی را متوجه کتاب، این یار مهربان خواهیم کرد. بازهم تأکید می‌کنم با تولید برنامه‌های تلویزیونی باید این حس را در مخاطب ایجاد کنیم که موضوع کتاب از زیست و زندگی‌ انسان جدا نیست. مخاطب باید احساس کند برای حل مسائل و مشکلات روزمره خود حتماً لازم است کتاب بخواند و از راه حل‌های حکیمانه‌اش استفاده کند. مخاطب نباید احساس کند کتاب جدا از زندگی اوست بلکه باید این حس در او ایجاد شود که در زندگی و زیستی که دارد کتاب نقش مهمی ایفا می‌کند و  اتفاقاً برای همین‌ها می‌شود به سراغ کتاب رفت و قلب آن را خواند.

مدیر شبکه دو سیما اضافه کرد: مخاطب هر روز در زندگی دغدغه کسب و کار، تربیت فرزند، طرز برخورد با همسر و چگونگی اداره یک زندگی را دارد کتاب این دغدغه‌ها را حل خواهد کرد. در واقع رسانه ملی می‌تواند نقش میانجیگری آشتی مخاطب با کتاب را برعهده بگیرد، چراکه معدن طلا و کوه آتشفشان هر کار فرهنگی، حوزه نظر و مکتوب است. هر کارگردان، بازیگر، ناشر، کارگر، استاد دانشگاه، دانشجو، دانش‌آموز، کسبه و بازاریان و مادر خانواده و سایر اقشار همه و همه اگر بخواهند در هر زمینه‌ای که مدنظر خود دارند موفقیت کسب کنند، همه در سایه آگاهی و مطالعه به هدف خود خواهند رسید. اگر بخواهیم یک برنامه تلویزیونی بسازیم باید قالب سرگرمی را در آن بگنجانیم و باید بحث کتاب را چه در حوزه مصرفی و چه در حوزه نظری در جامعه ترویج کنیم. در این صورت است که این جامعه آینده رشد و تعالی خود را در حوزه فرهنگ طی خواهد کرد.

بامروت‌نژاد با اشاره به اینکه مطالعه و کتاب جزو برنامه‌های اصلی‌اش در حوزه کار و خانواده است، بیان کرد: کتاب‌هایی را که با کار من مرتبط است، سعی می‌کنم بیشتر مطالعه کنم و علاوه بر آن به کتاب‌های حوزه تاریخ شفاهی جنگ و فعالیت‌های فرهنگی دهه شصت و حوزه شعر و ادبیات نیز علاقه دارم.

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «آینده خواندنی‌است» 20 تا 30 اردیبهشت‌ماه 1402 در مصلی امام خمینی‌(ره) و همزمان به‌صورت مجازی در ketab.ir برگزار می‌شود.

 

https://sabakhabar.ir/?p=361600


آخرین اخبار

سفر هزار و یک داستان با فصل دوم «سندباد» مدرسه ای به وسعت ایران با «میم مثل معلم» آغاز پخش فصل جدید «از مامان بگو» از شبکه دو سیما پخش مجموعه نمایشی «در کنار پروانه‌ها» از شبکه دو سیما نگاهی به مرثیه سرایی عاشورایی در «کوی محبت» شبکه دو نویسنده کتاب اربعین طوبی در «کوی محبت» شبکه دو پشت درهای بهشت با «کوی محبت» شبکه دو نخستین گفتنی های عاشورا برای تو در «کوی محبت» شبکه دو نگاهی به قاب‌های ماندگار شهادت در مجله هنری بوم روایتی دیگر از وقایع ظهر عاشورا در «کوی محبت» شبکه دو همزمان با شب تاسوعای حسینی؛ شرحی بر ایثار علمدار وفا، ساقی آب و ادب در «کوی محبت» شبکه دو شرحی بر فداکاری‌ها و ایثار سالار شهیدان، حسین بن علی (ع) در «کوی محبت» شبکه دو روایت تلاقی عشق و هنر در مستند «مضطر» قصه عشق و ایمان در «کوی محبت» شبکه دو روایتی نو از واقعه‌ای کهن در «کوی محبت» شبکه دو پخش همایش شیرخوارگان حسینی از شبکه دو مجموعه نمایشی «بزم آخر» روی آنتن شبکه دو حسین(ع)؛ از آغاز تا پرواز در «کوی محبت» شبکه دو سیده مارال بابایی به «کوی محبت» شبکه دو می آید «بوم» سیزدهم به خانه حسین(ع) می رود همرزمان حسین (ع) در «کوی محبت» شبکه دو سفر عاشقان اباعبدالله(ع) به «کوی محبت» پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم طنین نوای یا حسین(ع) در شبکه دو سیما «حسینیه بهشت» در شبکه دو برپا می‌شود همزمان با آغاز ماه محرم «سفیر» به شبکه دو می آید بازپخش مناظره‌های دور دوم انتخابات ریاست ‌جمهوری از شبکه دو سیما اطلاعات و زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه دو پخش شش برنامه پایانی نامزدهای ریاست جمهوری هنر شیعی به روایت استاد «مسعود نجابتی» حضور نماینده امور بانوان دکتر قالیباف در «خط سوم» امروز حضور نماینده امور بانوان حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در «خط سوم» امروز بازپخش برنامه انتخاباتی «مهنا» از آنتن شبکه دو حضور نماینده بانوان دکتر پزشکیان در «خط سوم» امروز پخش مستندهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از شبکه دو حضور نماینده بانوان دکتر قاضی زاده هاشمی در «خط سوم» امروز حضور نماینده بانوان نامزدهای ریاست جمهوری در «خط سوم» در آستانه عید سعید غدیر خم؛ «مهمونی 10 کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه دو سیما «جاده دلتنگی» از پا به ماه روی آنتن شبکه دو سیما دیداری تازه با دکتر علی شریعتی از قاب مجله هنری بوم پخش دعای عرفه از شبکه دو طنین دعای پرفیض عرفه از قاب تلویزیون بدون تعارف با نامزدهای ریاست جمهوری پخش ویژه برنامه «کوی محبت» در رثای امام باقر(ع) اطلاعات و زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه دو «مهمان ناخوانده» در پا به ماه روی آنتن شبکه دو سیما پخش میزگرد فرهنگی نامزدهای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری از شبکه دو سیما دیداری تازه با فرش ایرانی از قاب مجله هنری بوم ویژه برنامه «بیا وسط» به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) پخش ویژه برنامه «کوی محبت» در شب شهادت جوادالائمه(ع)

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها