مشاهده خبر

توضیحات تهیه کننده برنامه «سیدخندان» درباره یک ویدئو تقطیع شده

تهیه کننده برنامه «سید خندان» با انتشار متنی به بخش‌های تقطیع شده یکی از قسمت‌های این برنامه در فضای مجازی واکنش نشان داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو سیما؛ متن توضیحات محمدحسین بزرگی به شرخ زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به برش مغرضانه صفحات فضای مجازی از برنامه پنج‌شنبه «سیدخندان» لازم دانستیم توضیحات زیر را جهت شفافیت اذهان عمومی خدمت مخاطبین رسانه ملی، شبکه دو و برنامه سیدخندان ارائه بدهیم:

در دو ماه گذشته در کنار پیام‌های فراوانی که از جانب مردم و نخبگان نسبت به تولید برنامه سیدخندان با مضامین خانوادگی و ایرانی داشتیم، بودند مخالفانی که با انتشار بخش‌هایی از برنامه با برش‌هایی به دور از انصاف سعی در تخریب وجهه برنامه سیدخندان داشتند، حال نمونه دیگری دست‌ به‌ دست می‌شود که آن نیز برشی 14 ثانیه‌ای از ارائه 14 دقیقه‌ای خانم مریم ابراهیمی (مشاور پیش از ازدواج) در برنامه «سیدخندان» است. «سیدخندان» هدفی غیر از ایجاد دورهمی همراه با نشاط خانوادگی ندارد و در تک‌تک اجزا خود سعی کرده کلیشه‌‌ها را شکسته و تلاش کند نمونه متفاوتی از سرگرمی و شادی را ارائه کند. یکی از بخش‌های بدیع برنامه سیدخندان، بخش «ازتجربه‌ات بگو» نام دارد که در آن به مناسبت‌های مختلف از چهره‌ها و افراد خبره و متخصص در حوزه‌های موضوعی مختلف درخواست می‌شود، تجربیات و خاطراتشان را بیان کنند. بدیهی است که این ارائه با استندآپ کمدی، تفاوت ذاتی داشته و قصدش الزاماً خنداندن مخاطب نیست که ارائه‌ای جذاب از یک موضوع یا اتفاق یا ماجرا است.

یوسف مرادی (حقیقت مسائل و مصائب محیط زیست)، داود مرادیان (چگونه فیلمساز شدم؟)، مهدی خانعلی‌زاده (تجربیات سفر به آمریکای لاتین و اروپا)، سهیل کریمی (دوران اسارت در عراق توسط آمریکایی‌ها) و... همه و همه از مهمانان و ارائه‌دهندگان این بخش در برنامه سیدخندان بوده‌اند.

در برنامه پنج‌شنبه سیدخندان 21 اردیبهشت، خانم مریم ابراهیمی که از فعالین واسطه‌گری در امر ازدواج هستند و بیش از هشت سال به صورت جدی و مستمر در این حوزه فعالیت کرده‌اند، دعوت مشتاقانه عوامل برنامه را اجابت کردند و مهمان سیدخندان بودند. خانم ابراهیمی از رفتارهای اشتباه و توقعات نابجای پسرها و دخترهای‌ جوان و خانواده‌هایشان در مسیر انتخاب همسر صحبت کردند. توقعات و درخواست‌هایی نامعقول و نابجا که باعث تأخیر در امر ازدواج و کاهش کیفیت آن می‌شود. ارائه خانم مریم ابراهیمی 14 دقیقه بود، در حالی که 14 ثانیه از بحث تقطیع و به صورت گسترده منتشر شد تا تصویری ضدزن و خانواده و ضدفرهنگ و حیای ایرانی اسلامی از برنامه سیدخندان مخابره و تبلیغ شود. تهمتی چنان عجیب که هر بیننده‌ منصفی که تنها یک قسمت از برنامه را دیده باشد و با فضای حاکم بر آن آشنا باشد، به تعجب و حیرت وامی‌دارد.

این گروه برنامه‌ساز دست غیرت دینی مخاطبینی که این ویدیوی تقطیع شده سبب تکدّر خاطرشان شده را بوسیده و از ایشان دعوت می‌کند تا نسخه کامل این بخش از برنامه را در آرشیو شبکه دو سیما در سایت تلوبیون یا فضای مجازی برنامه تماشا کنند و بعد از آن در مقام قضاوت بنشینند.

هدف گروه برنامه‌ساز سیدخندان نشان دادن جذابیت و کارآمدی جامعه دینی ایران است و این مهم تنها با همراهی و اعتماد مردم عزیز ایران و صد البته دعای خیرشان محقق خواهد شد. لازم به ذکر است آن فردی که با داشتن هر ایده و قصدی در ابتدا برش 14 ثانیه‌ای از ارائه خانم ابراهیمی منتشر کرده بود، بعد از اندکی تأمل و دقت متوجه اشتباه خود شده و نسبت به فهم اشتباهش عذرخواهی کرد. امید که خدا از سر تقصیرات همه ما بگذرد.

سیدخندان پنجشنبه و جمعه ساعت 21:15 از شبکه دو مهمان خانه‌های شماست.

محمدحسین بزرگی «تهیه کننده برنامه سیدخندان»

 

آخرین اخبار

بررسی نقش مادر رئیس جمهور در ماندگاری نماد زن ایرانی پخش زنده مراسم یادبود «شهدای خدمت» از شبکه دو اطلاعات و زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه دو «عشق» موضوع «برنامه بیا وسط» شد خاخام‌های ضد صهیونیست مهمان «نوسان» شدند «پا به ماه» به «بخش مادری» می آید یک روز با امام جمعه در شبکه دو پخش زنده مراسم دعاى كميل بمناسبت شام غریبان شهدای راه خدمت از حرم حضرت معصومه(س) تاملی بر آخرین ایده رئیس جمهور در سازمان ملل در برنامه «خط سوم» معلمت که بهشتی باشد توام راهی بهشت می‌شوی روایت «هنر رضوی» از قاب مجله هنری بوم پیام رئیس رسانه ملی در پی شهادت رئیس جمهور و همراهانش پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی و اعلام عزای عمومی در پی شهادت رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان مهدی باکری با «عاشورا» به شبکه دو آمد إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ بازخوانی خاطرات واقعی زائرین از مهربانی امام رضا(ع) بررسی اهمیت مهریه در امر ازدواج در برنامه «بیا وسط» مراسم عروسی موضوع «برنامه بیا وسط» شد اطلاعات و زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه دو «آقای قاضی» به شبکه دو آمد «روز، زندگی، بهار» با «پا به ماه» به شبکه دو می آید مجموعه «پشت پرده» از قاب شبکه دو در خط سوم این هفته؛ بعد از خواندن بسوزان طنین قدم های دلاوران شاهنامه در مجله هنری بوم سفر به سرزمین وحی با «روضه ضوان» گشتی در نمایشگاه کتاب تهران با «باغ کتاب» جشن میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر در «باغ شادونه» ویژه برنامه پایانی «ماه‌ترین پلاس» همزمان با روز دختر «جهیزیه» موضوع برنامه «بیا وسط» شد حضور یک روانشناس در برنامه «ماه ترین پلاس» اطلاعات و زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه دو پنج قلوها با «پا به ماه» به شبکه دو می آیند بررسی اصل مسئولیت در برابر ساختار در برنامه «خط سوم» حضور بانویی هنرمند و کارآفرین در برنامه «کار خونه» «بر فراز دشت» از قاب مجله هنری بوم آغاز پخش برنامه پرمخاطب «نوسان» از شبکه دو «شهرام شکیبا» مهمان «مدار بسته» شبکه دو ویژه برنامه‌های شبکه دو به مناسبت سالروز شهادت امام صادق(ع) حضور دو متخصص ارولوژی در برنامه «ماه ترین پلاس» سفر به «کوی محبت» در شب شهادت امام جعفر صادق(ع) اطلاعات و زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه دو بررسی دلایل «سختگیری» دختران در ازدواج در برنامه «بیا وسط» مدیریت روابط زوجین در برنامه «ماه ترین پلاس» «فرشته رضا» با «پا به ماه» به شبکه دو می آید بازگشت «خط سوم» به آنتن شبکه دو سیما حضور بازیگر و دوبلوری نام آشنا در «مدار بسته» «کار خونه» با حضور بانویی کارآفرین از استان اردبیل مدیر عامل باشگاه تراکتور امشب به مدار بسته شبکه دو می آید «رابطه» در شبکه دو روایتی تازه از استاد فقید موسیقی ایران در «بوم»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها