مشاهده خبر

ویژه برنامه‌های شبکه دو در ماه محرم

با فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، شبکه دو سیما برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو سیما؛ برنامه‌های «ناگهان حسین(ع)»، «علامت»، «مرثیه خوانی حاج محمود کریمی»، «سخنرانی استاد انصاریان (چشمه زندگی)»، «طنین محرم»، «مداحی ذاکران اهل بیت»، «انسان 250 ساله»، «نشان ارادت»، «چند روایت معتبر»، «ملودی و نماهنگ از دسته‌های عزاداری یزدی‌ها»، «مرد و نامرد»، «هیأت باران دست کی بالا» و «از مامان بگو» به مناسبت ایام محرم روانه آنتن این شبکه خواهد شد.

برنامه‌ «ناگهان حسین(ع)» در دهه اول محرم با محوریت نمایش‌نامه‌خوانی محرمی روانه آنتن می‌شود. بخش نمایش‌نامه‌خوانی این برنامه توسط میرطاهر مظلومی، بهاره نوحیان و حامد عزیزی روایت می‌شود که با توجه به روزهای نامگذاری شده دهه اول محرم و انتقال حس حُزن و اندوه به مخاطبان، سعی شده فضاسازی و صداگذاری قسمتهای برنامه با روایت‌های انتخابی هرشب همخوانی داشته باشند. در بخش دیگری از برنامه، صحنه‌های محرمی بر اساس صحنه‌های نمایشی به صورت مینی‌مال بازسازی خواهد شد. بخش پایانی برنامه نیز به مداحی پیرغلامان اهل بیت اختصاص دارد. این برنامه‌ کاری از گروه معارف اسلامی شبکه دو سیما به تهیه‌کنندگی سیداحمد موسویان، کارگردانی سیدمحمدصادق بی‌بی شهربانویی و نویسندگی حامد قدیری است که در 10 قسمت 40 دقیقه‌ای همزمان با آغاز محرم، ساعت 21 روانه آنتن می‌شود.

برنامه «علامت» که برای نخستین بار در حسینیه ارشاد تولید می‌شود به مناسبت دهه اول محرم با موضوع «عاشورا؛ به خوانش مؤنث» مهمان خانه مخاطبان خواهد بود. حجت‌الاسلام قنبریان به عنوان کارشناس مذهبی برنامه به بررسی نقش طیف‌های مختلف بانوان حاضر و غایب در حماسه حسینی خواهد پرداخت. فصل جدید برنامه «علامت» کاری از گروه معارف اسلامی شبکه دو به تهیه‌کنندگی سیدمجید اکرمی و کارگردانی مصطفی ملوان است که در 8 قسمت 40 دقیقه‌ای از چهارشنبه 28 تیر ساعت 22:30 پخش خواهد شد.

بخشی از «مرثیه خوانی حاج محمود کریمی» در رثای سید و سالار شهیدان از پادگان 06 ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت زنده روانه آنتن می‌شود. این برنامه هرسال قبل از اذان مغرب در امامزاده علی اکبر چیذر(ع) برگزار می‌شد اما امسال با توجه به گرمای هوا و بستر مناسب پادگان، بعد از اذان مغرب برگزار می‌شود که به صورت زنده از چهارشنبه 28 تیر همزمان با آغاز محرم، ساعت 21:30 روانه آنتن شبکه دو می‌شود.

«سخنرانی استاد انصاریان (چشمه زندگی)» به پخش سخنان ارزشمند استاد حاج حسین انصاریان با محوریت محرم، قیام امام حسین(ع)، شناخت راه سیدالشهدا(ع) از امامزاده صالح تجریش خواهد پرداخت. این برنامه کاری از گروه معارف اسلامی شبکه دو به تهیه‌کنندگی محمدحسین صابریان است که همزمان با آغاز ماه محرم، از چهارشنبه 28 تیر ساعت 12:30 به مدت 35 دقیقه پخش خواهد شد.

«طنین محرم» با جمع‌آوری کارهای تولیدی خوانندگان و مداحان خارجی، برش‌هایی کوتاه از نواها و مداحی مداحان جهان اسلام را تهیه کرده که در قالبی خاص با لوگوی برنامه روانه آنتن می‌کند. این برنامه به تهیه‌کنندگی محمدحسام مدنی و کارگردانی و پژوهش دکتر محسن رضوانی در 10 قسمت 5 دقیقه‌ای در فواصل برنامه‌های شبکه پخش خواهد شد.

«مداحی ذاکران اهل بیت» یکی دیگر از تولیدات گروه معارف اسلامی است که به مناسبت ایام حزن و اندوه سید و سالار شهیدان با نوای حاج محمود کریمی، حاج حسین طاهری، حاج محمدرضا طاهری، حاج علی قربانی، حاج حسن خلج و ... در فواصل برنامه‌ها پخش می‌شود.

«انسان 250 ساله» کاری از مرکز رسانه‌ای نهضت در ایام محرم به پخش سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) پیرامون ایام محرم، نقش امام حسین(ع) در قیام عاشورا و... خواهد پرداخت. این برنامه بعد از اخبار 20:30 به مدت تقریبی 5 دقیقه روانه آنتن می‌شود.

سری ششم برنامه «نشان ارادت» به مناسبت ایام محرم، با چهره‌های مردمی، نخبگان، پیرغلامان، دختران محجبه قهرمان، کارآفرینان، خیرین و... به همراه مردم عادی که در ماههای محرم و صفر در دستگاه امام حسین(ع) فعالیت دارند از جمله موکب‌داران، هیئت‌های قدیمی و... به گفت‌وگو می‌پردازد. همچنین با توجه ویژه به آئین‌ها و مناسک عزاداری اقوام، به پخش مراسم عزاداری در شهرستان‌ها، گفت‌وگو با صاحبان مشاغل مختلف در محل کارشان، روضه‌های خانگی و مجالس قرآنی، خوانش وصیت‌نامه شهدا، معرفی فعالیت‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات در کربلا، مستند‌های قدیمی از کربلا و عزاداری‌ها، پویش روضه خانگی و پویش پرچم بارگاه امام حسین(ع) پرداخته خواهد شد. این برنامه کاری از گروه معارف اسلامی شبکه دو سیما با مشارکت ستاد بازسازی عتبات عالیات به تهیه‌کنندگی پویان هدایتی است که از دهه سوم محرم در 30 قسمت 30 دقیقه‌ای روانه آنتن می‌شود.

«چند روایت معتبر» که به مناسبت ایام محرم در حال تهیه و تولید است شامل تغییراتی در دکور برنامه، تغییر در دو آیتم برنامه و حضور تماشاگران در برنامه است. در فصل دوم این برنامه، با اقشار مختلفی همچون تعزیه‌خوانان، پژوهش‌شناسان محرم، موکب‌داران، متولیان هیآت و خادمان حرم‌های مطهر، مداحان نوجوان، گروههای جهادی و... که اشتراک تمامی افراد یا در بحث محرم است یا انجام کارهایی در راستای مفاهیم محرمی همچون امر به معروف و نهی از منکر، ایثار، نماز، کمک به همنوع، اتحاد، جهاد و... گفت‌وگو می‌شود. این برنامه به کارگردانی و تهیه‌کنندگی هادی خفاجی و سردبیری رضا زنگنه در 26 قسمت 50 دقیقه‌ای از دهه دوم محرم (7 مرداد) روانه آنتن می‌شود.

یکی دیگر از برنامه‌های شبکه در این ایام، پخش «ملودی و نماهنگ از دسته‌های عزاداری یزدی‌ها» است که در 10 قسمت پخش خواهد شد.

«مرد و نامرد» با واکاوی شخصیت‌های واقعه کربلا، سعی می‌کند مخاطب را به شناخت بهتری از انسانهای درست و نادرست یا به عبارتی شناخت بهتر مرد از نامرد برساند. این برنامه کاری از مرکز رسانه‌ای نهضت به تهیه‌کنندگی و کارگردانی هادی سمیعی است که بعد از دهه اول محرم در 12 قسمت 25 دقیقه‌ای پخش خواهد شد.

«هیأت باران دست کی بالا» به مناسبت ایام محرم در 10 قسمت برافراشته می‌شود. از مهمترین ویژگی این ویژه‌برنامه، دعوت از هیأت‌های مختلف مذهبی در هر قسمت است تا علاوه بر اجرای یک نوحه مختص به هیأت‌شان، سه نوحه «سلام بر محرم»، «سلام بر ابوالفضل(ع)» و «سلام بر علی اصغر(ع)» را نیز اجرا نمایند. این برنامه کاری از گروه کودک و نوجوان شبکه دو به تهیه‌کنندگی سیدمحسن مناجاتی و کارگردانی داوود روستاست که به مناسبت ایام محرم با اجرای محمدرضا بهروز (عمو بهروز)، سمیرا حاجی فتحعلی (پریماه) و گیتی خامنه (گیتی خانم) در بخش قصه‌گویی، پخش می‌شود.

گفتنی است برنامه «باغ شادونه» در روزهای 28، 30 و 31 تیر پخش شده و از یکشنبه 1 مرداد (پنجم محرم) هرروز ساعت 15 به مدت 35 دقیقه پخش می‌شود.

ویژه برنامه «از مامان بگو» با محوریت ایام محرم به روایت مادرانگی‌ها در واقعه کربلا بر اساس شاخص‌های موضوعی همچون هجرت، وفاداری، ولایت‌مداری و... خواهد پرداخت و به صورت زنده از حرم مطهر رضوی، پخش خواهد شد. مهمانان و کارشناسان این ویژه برنامه که از اول محرم تا شام غریبان روانه آنتن می‌شود، دکتر فهیمه فرهمندپور و فاطمه سادات متولیان خواهند بود. این ویژه برنامه کاری از گروه خانواده شبکه دو به تهیه‌کنندگی مریم نیکانلو و کارگردانی محمد پورصباغیان است که به مناسبت دهه اول محرم، از چهارشنبه 28 تیر به مدت 10 شب، ساعت 18:40 به مدت 50 دقیقه روانه آنتن خواهد شد.

برنامه‌های «خیلی دور خیلی نزدیک» و «صبحانه ایرانی» در ایام محرم بصورت منعطف و متناسب با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان روانه آنتن خواهند شد.

همچنین با توجه به موضوعیت برنامه‌های‌ «پاورقی» و «سیدخندان»، این دو برنامه در دهه اول محرم پخش نمی‌شوند. برنامه «کافه بازی» هم 5 و 6 مرداد (همزمان با تاسوعا و عاشورا) پخش نخواهد شد.

 

آخرین اخبار

مرور آهنگ «آمریکا آمریکا» به مناسبت روز دانشجو حضور علیرضا استادی در «مدار بسته» شبکه دو پرده آخر پروانه در «خط سوم» شبکه دو حضور یک فعال فرهنگی و جهادی لبنانی در ویژه برنامه «نوسان» حضور یک استندآپ کمدین در «مدار بسته» شبکه دو ایجاد تعامل با شاعران یکی دیگر از موفقیت‌های برنامه «سیدخندان» حضور دکتر مهدی دوایی در «مدار بسته» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 17 و 18 آذر تجارت دندان سوژه «مستند ضد» در شبکه دو مجموعه مستند «دردانه‌ها» در شبکه دو «چند روایت معتبر» از مال باختگان در شبکه دو پاورقی، نوسان و دی بی‌سی مورد رضایت مخاطبان قرار گرفتند حسین رفیعی: جنایات اسرائیل فرا‌حیوانی است! مروری بر زندگی میرزاکوچک‌خان جنگلی در «بی‌پایان» شبکه دو مروری بر زندگی آیت الله مدرس در «مثبت خیلی دور خیلی نزدیک» حضور خاله نرگس در «مدار بسته» شبکه دو یادی از مرحومه پروانه معصومی در «خط سوم» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 10 و 11 آذر گفت‌وگوی صمیمانه «سیدخندان» با عکاس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات عباس قانع به «مدار بسته» شبکه دو می‌آید راهکارهای یک ازدواج موفق در قسمت پایانی «کام شیرین» «کیمیاگر» از کره جنوبی به شبکه دو می‌آید پشت صحنه سریال مدار صفر درجه در سیمای شبکه دو ماجرای شکل‌گیری «خشم دیجیتال» در مستند «ضد» «صبحانه ایرانی» برنامه‌ای که رنگ و بوی مردمی دارد «شکارچی تانک» در قاب شبکه دو همراه با «کوی محبت» شبکه دو در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مروری بر تاریخچه ارتش بیست میلیونی در «پیوست» شبکه دو «چند روایت معتبر» از مادران وطن در شبکه دو «چند روایت معتبر» از ارزش لحظه‌ها در شبکه دو تولد «ضد»؛ از حضور یک دوبلور ویژه تا پیدا کردن راه‌های جذب مخاطب مرور آهنگ «حماسه فلسطین» در «دورها آوایی‌ست» یادی از مرحوم حاج سلیم مؤذن‌زاده در «نقل و نقل» شبکه دو فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 3 و 4 آذر حضور بازیگری دیگر در «مدار بسته» شبکه دو سریال کره‌ای «کیمیاگر» به زودی در شبکه دو بررسی اخبار روز غزه از جنوب لبنان در برنامه «واقعه» شبکه دو حضور متخصص طب سنتی با رژیم غذایی در «مدار بسته» شبکه دو علیرضا نبی به «مدار بسته» شبکه دو می‌آید فراخوان شرکت در مسابقه «شصتادیا» منتشر شد به مناسبت میلاد حضرت زینب(س)، «تو کوچه‌مون عروسیه» بررسی شایسته سالاری؛ از شعار تا واقعیت در مستند «ضد» «چند روایت معتبر» از چندقلوها در شبکه دو نگاهی به آمار تازه تلوبیون: «پاورقی‌»‌ میلیونی شد راهکارهای یک ازدواج موفق در «کام شیرین» شنیدن صدای قهقهه مخاطب لازمه حرفه استندآپ کمدی است مهمانی ویژه «نقل و نقل» شبکه دو در شب میلاد حضرت زینب(س) اطلاعیه جدید شبکه دو برای تغییر در زمان پخش برنامه‌ها مهمانی «نقل و نقل» به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) در شبکه دو بررسی تربیت نسلی حماسه‌ساز در «لالایی حماسه» شبکه دو

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها