مشاهده خبر

فیلمهای سینمایی شبکه دو در روزهای 3 و 4 آذر

اسامی و اطلاعات فیلمهای سینمایی شبکه دو در هفته سی و ششم سال 1402 اعلام شد.

فیلم سینمایی «آتش پنهان»

ژاكوب، يهودی لبنانی‌الأصل در يك ميهمانی به همراه تعدادی از نزديكانش به دست گروهی كه به لباس رزمندگان فلسطينی درآمده‌اند، كشته می‌شود. خواهر و دختر ژاكوب (سارا) از اين حمله جان سالم به درمی‌برند. رزمندگان فلسطينی كه درمی‌يابند هدف اسرائيلی‌ها از اين ماجرا، برانگيختن افكار عمومی عليه مبارزه آنهاست مسببان اصلی واقعه را افشا می‌كنند. سارا پس از شركت در يك عمليات ناموفق تروريستی عليه ابوخليل و فرزندش ابوعلی درمی‌يابد كه نامزد اسرائيلی‌اش طراح و مجری توطئه قتل پدرش بوده است. نظاميان اسرائيلی برای مقابله دست به اقدام تلافی‌جويانه می‌زنند و گروهی از رهبران فلسطينی از جمله ابوخليل را دستگير می‌كنند. به دنبال اين ماجرا دو رزمنده  فلسطينی در يك عمليات انتحاری، ستاد فرماندهی نيروهای اسرائيلی را منهدم می‌كنند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: حبیب کاوش

تهیه کننده: حبیب کاوش

بازیگران: اديب قدوره، علی اكبر بهاری، امير باران، فرهنگ مهرپور

ژانر: مقاومت اسلامی

سال تولید: 1369

کشور سازنده: لبنان، ایران

مدت زمان: 87 دقیقه

زمان پخش: جمعه 3 آذر 1402 ساعت 00:25 بامداد

 

**********

فیلم سینمایی «حباب»

اشکان فوتبالیست خوبی است و قرار است در تیم ملی نونهالان بازی کند ولی یکی از بچه‌ها (البرز) به او حسادت کرده و با انجام یک خطای خشن، باعث می‌شود اشکان نتواند تیم ملی را همراهی کند. او بسیار عصبانی است و رفتارش تغییر پیدا می‌کند تا اینکه با پسربچه‌ای آشنا می‌شود که به طور مادرزاد فلج است ولی توانسته کارهای مختلفی انجام دهد و از توانایی‌های دیگرش به خوبی استفاده کند. اشکان به همراه او به تماشای تمرین فوتبال تیم ملی می‌رود. یک روز اشکان پاسپورت البرز را پیدا می‌کند و برای اینکه او نتواند با تیم ملی همراه شود، آن را مخفی می‌کند ولی

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: سامان استرکی

تهیه کننده: منوچهر شاهسواری

بازیگران: امیرحسین عباسی نژاد، سامان ارسطو، متین حیدرنیا، آریا صالحی، علیرضا رضازاده، هستی خان چرلی

ژانر: کودک و نوجوان

سال تولید: 1390

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 78 دقیقه

زمان پخش: جمعه 3 آذر 1402 ساعت 08:15 صبح

 

**********

فیلم سینمایی «خداحافظ رفیق»

خداحافظ رفیق فیلمی سه اپیزودی است که در هر یک از این سه اپیزود به داستانی با محوریت دفاع مقدس و افرادی که به آن فضا تعلق دارند پرداخته می‌شود.

در اپیزود اول شاهد روزهای آخر زندگی یک رزمنده شیمیاییِ به جا مانده از کاروان شهدا هستیم که همسرش او را ترک گفته و او به تنهایی با بیماری خود دست و پنجه نرم می‌کند. در آخرین شب زندگیش او را می‌بینیم که در عالم رؤیا به بهشت زهرا رفته در آنجا با جمعی از دوستان قدیمیش که به شهادت رسیدهاند همراه می‌شود. در نهایت هم روح او از بدن خارج شده و به شهادت می‌رسد.

در اپیزود دوم دو خبرنگار تلویزیونی در حال تهیه مصاحبه در مناطق تفحص شهدا هستند. در لحظات پایانی مصاحبه که خورشید نیز در حال غروب است، دو نوجوان با لباسهای خاکی از آنها می‌خواهند مصاحبه کنند. گزارشگرها موافقت می‌کنند اما به دلیل کمبود نور مصاحبه چندان به طول نمی‌انجامد. فردای آن روز پیکر دو شهید پیدا می‌شود که هم‌نام دو نوجوانی هستند که روز قبل مصاحبه کرده‌اند. گزارشگران با مراجعه به فیلمهایشان اثری از تصویر آنها مشاهده نمی‌کنند و درمی یابند نوجوانان دیروز همین شهدایی بوده‌اند که امروز پیکرشان بعد از سالها پیدا شده. در پایان دو گزارشگر مذکور در اثر اصابت مین به شهادت می‌رسند.

در اپیزود سوم نیز دختری را می‌بینیم که در کنار ایستگاه راه آهن زندگی می‌کند و هر روز چشم انتظار بازگشت پدرش است که روزی با قطار به جبهه رفته. در شبی بسیار سرد و برفی که دختر کنار ریل در انتظار نشسته قطاری از راه می‌رسد و دختر با سوار شدن به آن پدرش را می‌بیند و به آغوش او بازمی‌گردد. ساعتی بعد مادر پیکر سرد و بی‌جان دختر را در کنار ایستگاه می‌یابد.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: بهزاد بهزادپور

تهیه کننده: سعید سیدزاده

بازیگران: کاوه خداشناس، کاوه مهدوی، بابک اسلامی، جلال خبّاز

ژانر: دفاع مقدس، خانوادگی

سال تولید: 1382

کشور سازنده: ایران

مدت زمان: 80 دقیقه

زمان پخش: شنبه 4 آذر 1402 ساعت 00:25 بامداد

 

آخرین اخبار

تغییرات در جدول پخش شبکه دو طراحی لوگوی «پناه» توسط خطاط ضریح مطهر امام رضا(ع) «ماه‌ترین» امروز همراه شما با حضور یک جراح همزمان با آغاز ماه رمضان؛ «رستگاری» به شبکه دو می آید بررسی دیابت بارداری در «ماه‌ترین» امروز حضور یک قهرمان کشتی در «مدار بسته» امشب بررسی دیابت در بارداری با حضور یک کارشناس تغذیه ماه ترین امروز با حضور یک متخصص ژنتیک تقدیر رئیس رسانه ملی از عوامل برنامه ایام و پخش شبکه دو سیمای انتخابات با ویژه برنامه «ایام» از شبکه دو فیلم‌های سینمایی شبکه دو در 11 اسفند بررسی تاثیر زنان در حکمرانی در برنامه «خط سوم» پاسخی به چالش‌های مادرانه در «ماه ترین» امروز «کار خونه» این هفته با حضور بانویی کارآفرین از استان سمنان والدین و واسطه‌گری ازدواج در برنامه «بیا وسط» بررسی درمان‌های ناباروری در «ماه ترین» امروز روایتی مادرانه از دعوت به انتخابات در «خط سوم» «ماه ترین» امروز با حضور یک متخصص ژنتیک جشن نیمه شعبان با ویژه برنامه «مدار بسته» در شبکه دو سیما آغاز پخش مجموعه قصه های صندوق از شبکه دو سیما حضور یک روانشناس در «ماه ترین» امروز داوران شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بسته پیشنهادی امشب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با «بسته پیشنهادی» به شبکه دو می‌آید مهمانی ویژه «نَقل و نُقل» به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع) فیلم‌های سینمایی شبکه دو از 4 تا 5 اسفند ویژه برنامه های گروه معارف شبکه دو سیما به مناسبت نیمه شعبان «کار خونه» این هفته به میزبانی بانویی کارآفرین از استان زنجان حضور یک متخصص کودکان در «ماه ترین» امروز بررسی قانون‌گذاری در حوزه زنان و خانواده در خط سوم امشب پویش «شکراً یمن» در نوسان شبکه دو ویژه برنامه افطار شبکه دو با مصطفی امامی مهمان ضامن آهو بررسی مشکلی رایج در بانوان در برنامه «ماه ترین» پاورقی، پربیننده‌ترین برنامه تلویزیون در مورد فلسطین «بیا وسط» این هفته با محوریت ازدواج دانشجویی «ماه ترین» امروز با حضور یک کارشناس تغذیه حضور فیلمسازی نام آشنا در «مدار بسته» امشب «قصه های صندوق» در راه آنتن شبکه دو سیما درخشش «دورها آوایی است» در جشنواره بین المللی موسیقی فجر بررسی تاثیر بارداری بر پدران در برنامه «ماه ترین» «سورپرایز» در مدار بسته امشب حمایت کارفرما از کارمند باردار در «ماه ترین» امروز بررسی نقش مساجد در امر ازدواج در «بیا وسط» امروز جمعه ها با «آپوزیشن» در شبکه دو سیما ازدواج دانشجویی در برنامه «بیا وسط» فیلم‌های سینمایی شبکه دو از 22 تا 27 بهمن «خط سوم» و بررسی هیاهوی زیبایی آغاز پخش فصل جدید «باغ شادونه» همزمان با ولادت امام سجاد(ع) «ماه ترین» امروز با بررسی چالش های مادر و نوزاد بانویی کارآفرین از استان زنجان در «کار خونه» این هفته مهمانی ویژه «نَقل و نُقل» به مناسبت اعیاد شعبانیه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها